جام جهانی کشتی آزاد – آمریکا/ طوفان جوانان ایرانی، آذربایجان را در نوردید

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با شکست تیم آذربایجان راهی فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد شد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در سومین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی کشتی آزاد به مصاف تیم آذربایجان رفت و در نهایت با شکست این تیم توانست راهی فینال مسابقات […]

image_pdfimage_print

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با شکست تیم آذربایجان راهی فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد شد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در سومین دیدار از مرحله گروهی جام جهانی کشتی آزاد به مصاف تیم آذربایجان رفت و در نهایت با شکست این تیم توانست راهی فینال مسابقات شود.

در چهل و سومین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد که از روز گذشته در سالن کروم لس‌آنجلس آغاز شده است، شاگردان رسول خادم پس از پیروزی برابر بلاروس و ترکیه با نایج ۸ بر صفر و ۷ بر یک به مصاف آذربایجانی رفت که آنها نیز ۲ پیروزی برابر ترکیه و بلاروس بدست آورده بودند و برنده این دیدار راهی فینال مسابقات می‌شد که باید با آمریکا میزبان رقابت کند.

تیم کشورمان در این دیدار با یک کشتی بسیار زیبا در نهایت توانست تیم آذربایجان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست دهد تا قدرت تیم ایران بر رقبا دیکته شود.

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۸ – جلال سلیمانوف ۲ :

در نخستین کشتی این دیدار حسن رحیمی به مصاف سلیمانوف آذری رفت و در حالیکه در ابتدا ۲ امتیاز از دست داد در ادامه توانست ۸ امتیاز پیاپی را بگیرد و نخستین برد را برای تیم ایران بدست آورد. با این برد ۳ امتیاز مثبت از آن ایران شد و یک امتیاز به آذربایجان رسید.

۶۱ کیلوگرم: بهنام احسان‌پور ۵ (برنده) – حاجی علیف ۵ :

مصاف با حاجی علیف از ابتدا نیز یکی از دغدغه‌های کادرفنی بود و باخت اسماعیل‌پور در برابر حاجی علیف در سال گذشته و مسابقات جهانی باعث شده بود تا کادرفنی روی این کشتی‌گیر حساس شود. با این حال احسان‌پور جوان با ارائه یک کشتی زیبا و فنی توانست با ارائه باراندازهای زیبا از حریفش پیش افتد. در ادامه قهرمان سال ۲۰۱۴ جهان کار را پیش انداخت اما این‌بار نیز احسان‌پور بهتر عمل کرد و حساب کار ۵ بر ۵ شد. با وجود این با توجه به امتیازهای درشتی که احسان‌پور داشت وی پیروز میدان لقب گرفت تا دومین برد ایران نیز بدست آید.

۶۵ کیلوگرم: سیداحمد محمدی ۱۴ – طغرل عسگرف ۱۰ :

فیتیله ب��راندازهای بی‌نقص سیداحمد محمدی همه را به یاد گذشته و علی دبیر انداخت. محمدی در حالی به مصاف قهرمان المپیک لندن رفت که خیلی‌ها کار او را سخت می‌دانستند اما محمدی عسگرف را با فیتلیه و باراندازهای زیبا ۱۴ بر ۱۰ برد تا سومین برد تیم کشتی آزاد نیز دشت شود.

۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی ۹ – دبیرگاجیف ۷ :

کشتی‌گیر جوان کشورمان پس از ۲ پیروزی در دیدار اول و دوم در سومین کشتی خود به مصاف دبیرگاجیف سرشناس رفت و در یک کشتی زیبا و پایاپای این آزادکار قلدر آذری را در نهایت ۹ بر ۷ شکست داد تا چهارمین پیروزی نیز به حساب ایران واریز شود.

۷۴ کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه ۱۰ – جبرئیل حسن‌اف صفر :

حسن‌اف با قهرمانی در اروپا و کسب مدال برنز جهان با امید کسب پیروزی برابر رضایی قلعه روی تشک آمد اما رضایی قلعه در یک کشتی برتر نسبت به حریف نشان داد که می‌تواند جایگزین خوبی برای صادق گودرزی در این وزن باشد. رضایی قلعه در این کشتی با فیتیله باراندازهای زیبایش ۱۰ بر صفر حریف خود را برد تا پنجمین برد تیم ایران نیز بدست آید. با این برد پیروزی ایران برابر آذربایجان فینالیست شدن کشورمان حتمی شد.

۸۶ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار ۱۲ – الکساندر گوستینف ۱ :

در ششمین کشتی دیدار ایران و آذربایجان میثم جوکار توانست در یک کشتی زیبا حریف چغرش را با نتیجه ۱۲ بر یک شکست دهد تا ششمین برد از آن شاگردان خادم شود.

۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی ۳ – شریف شریف‌اف ۱ :

قهرمان المپیک لندن به عنوان جایگزین گازیموف برای نخستین بار با رضا یزدانی سرشاخ شد اما آسیب‌دیدگی یزدانی از ناحیه کمر مانع از ارائه یک کشتی زیبا از سوی یزدانی شد تا شریف‌اف آذری با نتیجه ۸ بر یک پلنگ زخمی جویبار را شکست دهد. این نخستین برد تیم آذربایجان برابر ایران بود.

۱۲۵ کیلوگرم: پرویز هادی ۴ – جمال الدین ماگمادوف ۲ :

پرویز هادی در آخرین کشتی این دیدار به مصاف ماگموداف آذری رفت و در یک کشتی زیبا ۱۳ بر ۲ این کشتی‌گیر را برد تا در مجموع تیم ایران با حساب ۷ بر یک آذربایجان مدعی را از پیش‌رو بردارد.

تیم ایران از ساعت ۵:۱۵ دقیقه بامداد باید به مصاف تیم آمریکا رد فینال مسابقات جام جهانی کشتی آزاد برود.

انتهای خبر