انتقاد شدید وزیر مسکن از ادعاهای کاندیداها درباره مسکن مهر؛

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد شدید از ادعاهای کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری درباره مسکن مهر گفت: ما از خود دفاعی نداریم اما اگر کسی پایگاه خود را با فونداسیون دروغ ببندد به نتیجه نمی رسد و اگر برسد دارای برکت نخواهد بود. به گزارش ایرنا، ‘علی نیکزاد ‘ در مراسم افتتاح واحد […]

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد شدید از ادعاهای کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری درباره مسکن مهر گفت: ما از خود دفاعی نداریم اما اگر کسی پایگاه خود را با فونداسیون دروغ ببندد به نتیجه نمی رسد و اگر برسد دارای برکت نخواهد بود.

به گزارش ایرنا، ‘علی نیکزاد ‘ در مراسم افتتاح واحد تولیدی ‘ آسیاناما ‘ در قزوین که با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، افزود: ما روی زمین حرف می زنیم؛ اگر می گوییم امروز ۲۱هزار واحد مسکن مهر در قزوین افتتاح شد، روی زمین است؛ بنابراین نباید حرفهایی زد که هیج مبنایی ندارد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر گفتمان امام راحل و اصولی از قانون اساسی و بیانی از امام معصوم است، گفت: مسکن مهر در بعد اقتصادی، اشتغال، کاهش تورم و چرخش موتور محرکه اقتصادی کشور موثر بوده و با فعال شدن آن شاهد فعال شدن ۱۳۰رشته مرتبط به ساختمان در کشور بودیم.
نیکزاد مسکن مهر را تحقق فرمایشی از فرمایشات امام علی (ع ) دانست و افزود: امام علی (ع ) در دوران حکمرانی اسلامی در کوفه فرمودند: پایین ترین قشر کوفه ‘آب گورا و نان گندم’ می خورند و دارای خانه (مسکن) هستند.
وزیر راه و شهرسازی یکی از کارهای بزرگ احمدی نژاد را در دوران ریاست جمهوری اش، واگذاری زمین رایگان و احیای سنت قرض الحسنه خواند که با ایجاد مسکن مهر ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه امروز شاهد بهره برداری از ۲۱هزار واحد مسکن مهر در قزوین بودیم ، گفت: بزرگترین اعتراض مردم که متقاضی مسکن بودند قسط بندی وام هایشان با نرخ ۱۲درصد بود که با دستور معاون اول رییس جمهوری و هماهنگی انجام شده با بانک مربوطه، قرار شد وام ها با نرخ همان ۴درصد تقسیط شود.
نیکزاد ادامه داد: علاوه بر فواید مادی اجرای مسکن مهر از جمله توسعه زیر ساخت های عمرانی کشور، دولت بیشتر به بعد معنوی این طرح توجه دارد که این بعد همان تحکیم بنیان خانواده و تسریع در ازدواج جوانان و کار آمدی بیشتر نظام اسلامی و رضایت مندی مردم از نظام است.
وی با اشاره به اظهارات برخی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در صدا و سیما و دیگر رسانه ها علیه مسکن مهر گفت: متاسفانه شاهدیم که این روزها برخی نامزدهای ریاست جمهوری در تلویزیون حرف هایی می زنند که مبنای حقوقی و فنی ندارد.
نیکزاد گفت: فردی که خودش ۳۰سال مسوول نظام مهندسی کشور بوده است، می گوید : این مسکن ها ۲۰سال هم دوام نمی آورد که این حرف، توهین به مهندسان و مجموعه نظام مهندسی کشور است.
وی افزود: دولت در ساخت مسکن مهر آجر روی آجر نگذاشته مگر اینکه با نظرات سازمان نظام مهندسی و پروانه این سازمان بوده و مهندسان زیر پای آن را امضاء کرده باشند.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: باید بسیار متاسف بود برای کسانی که جهت گرفتن ‘رای’، عملکرد نظام را زیر سووال می برند.
نیکزاد اظهار داشت: بنده به عنوان وزیر مسکن، خودم ابتدا مهندس هستم و در نظام مهندسی عضویت دارم و چنین صحبت هایی توهین به شان مهندسی کشور است.
وزیر راه و شهرسازی اظهارات یکی از نامزدها را اهانت به امام و رهبری دانست و گفت: طرف نمی فهمد ساختمانهایی که ساخته شده است، در جهت ارادت به مقام معظم رهبری و امام در جلوی آن ساختمان، تصاویر این بزرگواران را نصب کرده اند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از نامزدها می گوید من مسکن ماندگاری می سازم در حالی که هم اکنون اجازه ساخت و ساز در ارتفاعات تهران به ۱۸۰۰متر رسیده و رهبری دستور داده است که دیگر بالاتر ساخت و ساز نشود.
نیکزاد افزود: از سوی دیگر جنوب تهران به ری از غرب به کرج و از شرق به سمنان نزدیک است؛ شما از کجا می خواهید زمین دولتی بیاورید و مسکن ماندگار بسازید؟
وزیر راه و شهرسازی درباره اظهارات یکی دیگر از نامزدها مبنی بر ساخت و ساهای جدید در بافت فرسوده تهران اظهار داشت: از این نامزد، باید پرسید شما چند بافت فرسوده احیا کرده اید؟ اگر ۴۰متر برای هر واحد مسکونی در نظر بگیرید که قیمت زمین متری ۲میلیون تومان است، ۸۰میلیون آورده برای زمین می خواهد. باید به این آقایان گفت که دعوای ما بر سر ۵میلیون تومان است .
نیکزاد توضیح داد: مردم می گویند ما ۵میلیون تومان نداریم آن وقت شما چگونه می گویید در بافت های فرسوده برای همه مسکن می سازیم.
وی اظهار داشت: یکی دیگر می گوید وام های مسکن مهر تورم زا بود در حالی که ۲۳ نفر وام های کلانی گرفته اند و پس نداده اند و ما وام هایی که داده ایم به همین مردم اختصاص یافت؛ شما سراغ آنهایی بروید که ۱۲هزار میلیارد تومان گرفته اند و پس نداده اند و آنها را محاکمه کنید.
وزیر راه و شهرسازی گفت: آقایان از کجا درمی آورند که ما در هر خانه یک بیکار داریم در حالی که ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار خانوار در کشور وجود دارد. اگر این طور باشد آه و واویلا است؟
وی افزود: نباید همه دستاورهای نظام را سیاه نمایی کنیم و حرفی بزنیم که مبنای علمی و فنی ندارد و بخاطر رای آوری باشد.
وی ادامه داد: طبق سرشماری سال ۸۵، جمعیت استان قزوین یک میلیون و ۱۴۳هزار نفر بود که این جمعیت در ۲۷۰هزار واحد مسکونی سکونت داشتند، حالا دولتی آمده و گفته است در طول هشت سال،۹۰هزار واحد مسکونی در این استان می سازیم که این می شود ۳۳درصد کل خانه هایی که در طول کل تاریخ در استان قزوین ساخته شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: آنچه به ما یاد داده اند و ما از دین اسلام و نیز آقای احمدی نژاد یاد گرفته ایم این است که کار را برای اشخاص انجام نمی دهیم و از کسی هم انتظار تشکر نداریم.
این عضو دولت دهم تاکید کرد: ما کارمان را برای خدا انجام داده ایم و این سخنان را هم بدین دلیل مطرح کردم تا برخی دوستان و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بدانند که در شان کسی که می خواهد ریاست قوه مجریه را بر عهده بگیرد، حرف بزنند.
وزیر راه و شهرسازی درباره طرح هایی که در حوزه مسکن و راه در استان قزوین به بهره برداری رسید، گفت: جمعا امروز شاهد افتتاح ۲۱ هزار واحد مسکن مهر و نیز یکصد کیلومتر راه روستایی و یک بیمارستان با هزینه ۹۵میلیارد تومان در این استان بودیم.

انتهای خبر