قانون ورود کالای همراه مسافر در ارس عملیاتی شد

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: قانون ورود کالای همراه مسافر در این منطقه توسط دولت ابلاغ شد. صادق نجفی در نشست با مدیران واحدهای تولیدی و تجاری این منطقه اظهار داشت: این قانون با پیگیری های این سازمان در سفر اخیر هیات دولت به تبریز به تصویب رسید. وی افزود: مصوبه هیات وزیران درخصوص واردات […]

مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: قانون ورود کالای همراه مسافر در این منطقه توسط دولت ابلاغ شد.

صادق نجفی در نشست با مدیران واحدهای تولیدی و تجاری این منطقه اظهار داشت: این قانون با پیگیری های این سازمان در سفر اخیر هیات دولت به تبریز به تصویب رسید.

وی افزود: مصوبه هیات وزیران درخصوص واردات کالا توسط کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور و مسافرانی که وارد کشور می ‌شوند، در منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس توسط معاون اول رییس جمهوری به وزارت امور اقتصادی و دارایی و دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی ابلاغ شده است.

نجفی افزود: براساس ابلاغیه قانون یاد شده، مبادلات مرزی و واردات کالا توسط کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور و مسافرانی که به کشور وارد می ‌شوند در منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس مجاز است.

وی گفت: اجرایی شدن این قانون نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و تجاری منطقه ارس و شمال غرب کشور خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، نجفی یادآورشد: هیات وزیران در جلسه پانزدهم اردیبهشت امسال به استناد تبصره ماده یک قانون ایجاد منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و ۲۳ منطقه ویژه اقتصادی ، مصوب سال ۸۹ تصویب کرد اجرای مقررات ورود کالای همراه مسافر به کشور، مبادلات مرزی، بازارچه ‌های مرزی، واردات کالا توسط کارگران ایرانی شاغل در خارج کشور و مسافران ورودی به کشور، در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی ماکو، بندرانزلی، ارس و اروند مجاز است.

انتهای خبر