محمدزاده علمداری کاندیدای شورای شهر تبریز در گفتگو با آناج: تبعیض در جمع آوری بنرهای غیرقانونی کاندیداهای شورای شهر/ اقدام سریع مسئولان انتخابات برای رفع اعتراض محمدزاده و چند کاندیدای دیگر

جمع آوری جهت دار و جانبدارانه بنرهای غیرمجاز کاندیداهای شورای شهر در تبریز موجب اعتراض گسترده و شدید برخی نامزدها شد. به گزارش اعتدال پرس، در حالیکه از همان روز اول شروع تبلیغات قانونی و حتی از ایام پیش از آن، مردم شاهد تخلفات مکرر برخی کاندیداها و شیوع آن به دیگر نامزدها بوده و […]

جمع آوری جهت دار و جانبدارانه بنرهای غیرمجاز کاندیداهای شورای شهر در تبریز موجب اعتراض گسترده و شدید برخی نامزدها شد.

به گزارش اعتدال پرس، در حالیکه از همان روز اول شروع تبلیغات قانونی و حتی از ایام پیش از آن، مردم شاهد تخلفات مکرر برخی کاندیداها و شیوع آن به دیگر نامزدها بوده و متعجبانه نظاره گر سکوت و اهمال کاری مسئولان انتخابات بودند، با بروز برخی اتفاقات در روز جاری به نظر می رسد که  بی قانونی حاکم بر رفتار انتخاباتی نامزدهای شورای شهر، به دست اندرکاران انتخابات هم سرایت کرد.

بطوریکه برخی سازمانهای اجرایی و نظارتی دست اندرکار انتخابات که وظیفه برخورد با تخلفات انتخاباتی را دارند، با رفتار تبعیض آمیز از جمع آوری بنرهای نفرات مورد حمایت خود خودداری می کنند و در طرف مقابل بنرهای نامزدهای دیگر را تخلف انتخاباتی محسوب می کنند.

در این راستا بابک محمدزاده علمداری کاندیدای انتخابات شورای شهر تبریز که خود از مسئولین انتخابات ادوار قبل بوده و رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات مجلس نهم در آذربایجان شرقی  بود، در تماس با فرماندار تبریز و دبیر هیئت نظارت انتخابات شهرستان تبریز ضمن بیان اعتراض شدید خود خواستار پیگیری و برخورد جدی در این خصوص شد.  

همچنین تنی چند از کاندیداهای شورای شهر نیز در تماس با اعتدال پرس ضمن اعتراض به این رویه غلط خواستار برخورد با رفتار تبعیض آمیز دست اندرکاران مربوطه شدند. 

در ادامه بازتاب این موضوع در رسانه های استان، پایگاه خبری آناج نیز اقدام به تهیه گزارش و مصاحبه با این کاندیدای شورای شهر نمود که متن خبر این پایگاه خبری معروف استان و شمال غرب کشور بدین شرح است:

بابک محمدزاده علمداری کاندیدای انتخابات شورای شهر تبریز در گفتگو با خبرنگار سیاسی آناج در این خصوص، با اشاره به برخی تبعیض ها و تخلفات انتخاباتی گفت: متاسفانه در بحث تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر تبریز تبعیضهایی مشاهده می شود که قابل اغماض نیست.

به گزارش آناج وی افزود: بر اساس آیین نامه تبلیغات کاندیداها از نصب بنر منع شده بودند ولی متاسفانه اکثریت کاندیداها این اصل را رعایت نکردند و از طرفی دیگر نهادهای نظارتی در برخورد برای جمع آوری این بنرها با تبعیض رفتار نمودند.

بابک محمدزاده در ادامه با اشاره به حمایت برخی سازمان ها از کاندیداهای خاص که عضویتی در آن سازمان داشته یا دارند، گفت: برخی سازمانها که وظیفه برخورد با تخلفات انتخاباتی را دارند، با رفتار تبعیض آمیز از جمع آوری بنرهای نفرات مورد حمایت خود خودداری می کنند و در طرف مقابل بنرهای نامزدهای دیگر را تخلف انتخاباتی محسوب می کنند.

محمد زاده علمداری در انتها با تاکید بر لزوم رسیدگی به این موضوع توسط مراجع ذی صلاح گفت: در صورت عدم رسیدگی به این موضوع بنده از انتخابات انصراف خواهم داد.

لینک این خبر در سایت آناج :   تبعیض در جمع آوری بنرهای غیرقانونی کاندیداهای شورای شهر/ در صورت عدم رسیدگی انصراف می دهم

تکمیلی: گزارشات دریافتی و مشاهدات خبرنگار اعتدال پرس حاکی است، به دنبال هشدار این کاندیدا، رئیس هیئت اجرایی و دبیر هیئت نظارت انتخابات شهرستان تبریز ضمن پیگیری و تذکر به این رویه غلط اقدامات فوری چندی را در این خصوص انجام دادند که البته به نظر می رسد نیاز به جدیت بیشتر و مستمر دارد.

انتهای خبر