حضور پرحاشیه حسن روحانی در تبریز/پرواز چارتر از ارومیه به تبریز!/ استقبال وِیژه جوانان از کاندیدای اصلاحات+حواشی سفر روحانی و تصاویر

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من راه تکاملی دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی خواهد بود. به گزارش اعتدال پرس، حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان عصر امروز در جمع هواداران خود در سالن پورشریفی تبریز به سخنرانی پرداخت. وی با تاکید بر نقش شخصیت ها و […]

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت من راه تکاملی دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی خواهد بود.

به گزارش اعتدال پرس، حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان عصر امروز در جمع هواداران خود در سالن پورشریفی تبریز به سخنرانی پرداخت.

وی با تاکید بر نقش شخصیت ها و مرد آذربایجان در پیشینه قیام های انقلابی کشورمان از حضور گسترده مردم تبری زدر این برنامه قدردانی کرده و از فعالیت های ستاد انتخاباتی خود در استان تقدیر کرد.

روحانی در بخشی از سخنان خود با یاد از هاشمی رفسنجانی و خاتمی گفت: در این ۸ سال بر ما چه گذشت؟ ۸ سال هاشمی رفسنجانی را تخریب  کردند. وی با انتقاد از برخی گروه ها آنها را تمامیت خواه نامیده گفت: بر تمامیت خواهان روزهای سختی می گذرد.

وی با اشاره به استقبال مردمی از وی در شهر تهران و  انتقاد از عدم پوشش مناسب آن برنامه در صدا وسیما گفت: عده ای انگشت شمار رسانه ملی را تبدیل به رسانه میلی کرده اند. روحانی از طرفداران خود خواست رسانه وی باشند و صدای او را به گوش مردم برسانند.

وی ادامه داد: تاریخ روزهای سختی را به خود دیده است اما روز ۲۴ خرداد را روز سرنوشت خواهیم دید. روز ۲۵ خرداد روز پیروزی ماست.

روحانی با انتقاد از شرایط اقتصادی کشور سیاست دولت خود را رفع چالش ها و تحریم ها و رسیدگی به مشکلاتی چون بیکاری دانست.

وی با اشاره به موضوع آزادی های اجتماعی زنان گفت: در دولت تدبیر و امید حقوق اجتماعی زنان همانند مردان خواهد بود و کار در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. وی با اشاره به سیاست استفادها از انجمن ها و نظام های صنفی در بخشهای گوناگون از صدور کارت هوشمند درمان برای بیماران خاص و صعب العلاج در دولت خود خبر داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دولت تدبیر و امید شاهد تاسیس فرهنگستان زبان و ادب ترکی در تبریز خواهیم بود.

وی راه دولت خود را تداوم دولت هاشمی و خاتمی دانسته از اعتدال، عقلانیت و میانه روی به عنوان مولفه های دولت خود یاد کرد.وی ادامه داد: ما اهل تسلیم در برابر بیگانگان نیستیم ولکن اهل تقابل و ماجراجویی نیز نخواهیم بود.

وی دلیل افزایش اعتیاد در کشور را نبود شور و نشاط در کشور عنوان کرده از عدم نگاه خودشیفتگی و فردگرایی در دولت یازدهم خبر داد. وی همچنین بر استفاده از مدیران بومی در مناطق مختلف کشور تاکید کرد.

روحانی گفت: در دولت من دانشگاه مکان امنی برای دانشجو خواهد بود و اخلاق در جامعه احیا خواهد شد.

حاشیه ها :

بنا به گزارش فارس، حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با هواپیمای اختصاصی شرکت زاگرس (چارتر) از ارومیه وارد فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز شد. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری،  مسافت زمینی ارومیه تا تبریز را که با خودرو مدت حدود یک ساعت و نیم است با هواپیمای اختصاصی طی کرد.

در فرودگاه تعدادی از هواداران روحانی با شعار درود بر هاشمی، سلام بر روحانی و امروز حمایت می کنیم، جمعه قیامت می کنیم، از روحانی استقبال کردند.

کسانی که در این سفر این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهری را همراهی می کردند، عبدالعلی‌زاده استاندار آذربایجان شرقی در دولت هاشمی و وزیر مسکن دولت خاتمی و یحیی محمدزاده استاندار آذربایجان شرقی در دولت خاتمی، بودند.

همایش حامیان دولت تدبیر و امید که با حضور پر شور حامیان دکتر روحانی بخصوص قشر جوان همراه بود؛ برای ساعاتی فضای کلان شهر تبریز را کاملاً انتخاباتی کرد.
هواداران حسن روحانی در تبریز که با دستبندها و پرچم های بنفش گردهم آمده بودند بارها و بارها با شعار ” عارف، روحانی ائتلاف ائتلاف” خواستار ائتلاف این دو کاندیدای اصلاح طلب شده و بر اتحاد گروه های اصلاح طلب و اعتدال گرا برای خروج از بحران کنونی کشور تاکید کردند.
همچنین آنها با سر دادن شعارهایی مانند “آذربایجان طوفان دی، روحانی روحانی”، ” صل علی محمد، بوی بهشتی آمد” ، “آذربایجان بیر کلام، روحانی دی والسلام” و “تمدید رفسنجانی، روحانی روحانی” حمایت خود را از این کاندیدای ریاست جمهوری اعلام کردند.

برنامه با تاخیر یک ساعته آغاز شد و عبدالعلی زاده استاندار سابق آذربایجان شرقی نیز دقایقی به سخنرانی پرداخت.

حسن روحانی در طول برنامه بار ها اعلام کرد که می خواهد ادامه برنامه ی هاشمی رفسنجانی و خاتمی را پیگیری کند.

بر اساس این گزارش، قرار بود حسن روحانی طبق برنامه با آیت الله شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز دیدار کند که به دلایلی که هنوز ذکر نشده است، این دیدار صورت نگرفت ساعتی پیش حسن روحانی شهر تبریز را ترک کرد.

حسن روحانی و هیئت همراه پس از سخنرانی ورزشگاه را به سمت فرودگاه تبریز رفته و این شهر را با هواپیمایی چارتر شده ترک کردند.

 

 

 

انتهای خبر