ابطال آرای انتخابات شورای شهر ۲ شهر توسط کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع انتخابات چهارمین دوره شورای شهر و ابطال صندوق‌های رای شهرهای ۲ استان در این انتخابات خبر داد. به گزارش اعتدال پرس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل نود مجلس در گفت‌وگو با فارس، گفت: […]

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس از ورود این کمیسیون به موضوع انتخابات چهارمین دوره شورای شهر و ابطال صندوق‌های رای شهرهای ۲ استان در این انتخابات خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل نود مجلس در گفت‌وگو با فارس، گفت: این کمیسیون و کمیته سیاسی نظامی به موضوع چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ورود پیدا کرده که در جریان بررسی‌ها صندوق‌های رای در شهرستان‌های ۲ استان باطل شده است.

وی افزود: برخی از مقامات و شخصیت‌ها به رغم اینکه سعی می‌کنند تا عملکرد آنها زیر سوال نرود و سعی دارند تا تقلب صورت گرفته در انتخابات شوراهای شهر و روستا را در برخی صندوق‌های شهرها منتفی اعلام کنند اما برای ما محور قانون و حق افراد است.

خبرگزاری فارس: پای انتخابات شورای شهر هم به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس باز شد/ ابطال آرای انتخابات ۲ شهر

رئیس کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل نود مجلس اضافه کرد: وقتی مستندات وجود دارد که حقوق مردم در بحث انتخابات شوراهای شهر و روستا در برخی شهرها ضایع شده و برخی به ناحق کرسی شورا را اشغال کرده‌اند، طبیعتا مطابق این قانون باید این افراد استعفا داده و افرادی که محق هستند و طبق قانون و مستندات حقی از آنها ضایع شده باید در این شوراها عضویت داشته باشند.

افضلی‌فرد همچنین اظهار داشت: در این موضوع مُر قانون برای ما محور است و شانتاژها و انکارها و برخوردهای جنجالی نمی‌تواند ما را از کارمان منصرف کند.

وی در پایان گفت: مسئله تقلب در یکی از استان‌های کاملا مسجل شده و در مورد دوم هم برای ما مسجل است اما ما منتظر نظر شورای حل اختلاف استان در این خصوص هستیم و کمیته سیاسی نظامی کمیسیون اصل نود گزارش خود درخصوص تقلب‌های صورت گرفته و نیز موانعی که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در این حوزه با آن مواجه بودند را تهیه و پس از تصویب در کمیسیون برای قرائت در صحن علنی به هیات رئیسه مجلس تحویل می‌دهد.

 

انتهای خبر