تمسخر قانون با پول و رابطه!/ بیانیه اعلام انصراف بابک محمدزاده از شورای شهر تبریز در اعتراض به ضعف مدیریت دست اندرکاران انتخابات + بازتاب آن در رسانه های استان

شوراها که  بنا به قانون باید محل تبلور و تجلی گر نهاد حاکمیت محلی مردم و سیر انتقال قدرت سالم به مردم باشند ، شوربختانه محل رقابت اقلیت زر و زور شده است. و در این میان دست اندرکاران انتخابات در تبریز ناتوان از فراهم کردن فضای رقابتی سالم و عادلانه برای کاندیداهای شورای شهر […]

شوراها که  بنا به قانون باید محل تبلور و تجلی گر نهاد حاکمیت محلی مردم و سیر انتقال قدرت سالم به مردم باشند ، شوربختانه محل رقابت اقلیت زر و زور شده است. و در این میان دست اندرکاران انتخابات در تبریز ناتوان از فراهم کردن فضای رقابتی سالم و عادلانه برای کاندیداهای شورای شهر خود زمینه ساز این شوربختی گردیده اند.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از آناج، بابک محمدزاده علمداری کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر که قبلا در مصاحبه با آناج (اینجا) ، با اعتراض نسبت به عدم رعایت عدالت در برخورد با تخلافت انتخاباتی توسط نهادهای مسئول؛ بیان داشته بود در صورت عدم توجه به مباحث مطرح شده انصراف خواهم داد؛ امروز با انتشار بیانیه ای انصراف خود را از انتخابات شورای اسلامی شهر تبریز اعلام کرد:

در این بیانیه آمده است:

sssf

این منم ….
دست پرورده زخمهای شهرم
و امروز نگران تبریز ….

سرزمینم ! مهرت را ، رنجت را ، سینه آکنده از اندوهت را زیسته ام . کهن دیارم شکوه ایستادگیت را می ستایم . وای به حال تبریز پیر و مهد اولین ها با ….

در آستانه تعیین سرنوشت مرکز تصمیم گیری کلان شهر تبریز این شهر بلند آوازه
حافظ ارک و مهد شهریاران ، کمتر کسی است که قبول نکند، فضای انتخاباتی شورای شهر تبریز اسیر بی تدبیری، اهمال کاری و کج سلیقگی برخی نهاد ها و سازمان های مرتبط با انتخابات شوراها شده است. و در این میان آنچه به تاراج می رود سرنوشت و منزلت کهن شهرم تبریز است.

شوراها که علی القاعده بنا به تعریف قانون باید محل تبلور و تجلی گر نهاد حاکمیت محلی مردم و سیر انتقال قدرت سالم به مردم باشند ، شوربختانه محل رقابت اقلیت زر و زور شده است. و در این میان دست اندرکاران انتخابات در تبریز ناتوان از فراهم کردن فضای رقابتی سالم و عادلانه برای کاندیداهای شورای شهر خود زمینه ساز این شوربختی گردیده اند.

از چند روز مانده به آغاز تبلیغات انتخابات شورای شهر در تبریز، متاسفانه بعضی از کاندیداها با آغاز تبلیغات گسترده قبل موعد نوید یک فضای ناسالم را دادند. و این در حالی بود که حتی استعفای صوری برخی مدیران از جمله در استانداری که همچنان در همان دفتر و با همان تابلوی سردر به رتق و فتق امور ایثارگران و آموزشی و … می پرداختند نیز نتوانست حساسیت مجریان و ناظران امر را برانگیزد.

بداخلاقی و فشارهای غیرقانونی برخی تشنگان قدرت برای فشار به نهادهای قانونی جهت رد صلاحیت رقبا و تایید صلاحیت هم پیالگی ها برگ دیگری از روند شکل گیری فضای آلوده و نگران کننده صحنه انتخابات شورا بود که خود حدیث مفصل دارد.

با آغاز ایام تبلیغات  قانونی مردم بازهم شاهد ادامه این بار کج و رواج بی قانونی ها توسط برخی کاندیداها توام با برخورد مسامحانه و تبعیض آمیز نهادهای مرتبط با برگزاری انتخابات بودند. بطوریکه علی رغم اعتراف فرماندار تبریز مبنی بر وقوع ۱۳۰۰ تخلف انتخاباتی ، اما هیچ اقدام بازدارنده و قاطع در جلوگیری از ادامه این تخلفات انجام نشد.

همچنین برخی نهادهای نظارتی و متولی تبلیغات شهری طبیعتا و بدون غرض ورزی و جانبداری می بایست در صدد تامین فضایی سالم و عادلانه برای همه نامزدها باشند اما آنچه از سیمای شهر بر می آید این نهادها به فضای رقابتی ناسالم دامن زده و به قول معروف با دستان مدارا و با رقبا برخوردی سرسختانه دارند.

بطوریکه در سه روز گذشته تمامی بنرهای اینجانب(که کلا ۷ عدد بنر بزرگ بود) بجز یک مورد، از نقاط مختلف شهر حتی از مقابل ستاد اینجانب جمع آوری شد و جالب اینکه بلافاصله بجای آن بنرهای کاندیداهای مرتبط با نهاد شهرداری و برخی محافل قدرت نصب شد و یا اینکه از جمع دهها بنر برخی کاندیداهای خاص فقط چند مورد آنهم برای مستند سازی! جمع آوری می شدند که علی رغم شکایت بنده و حتی گفتگوی تلفنی که با فرماندار محترم و دبیر محترم هیئت نظارت تبریز داشتم هیچ واکنش موثری از طرف نهادهای مرتبط صورت نگرفت .

در این بین تنها کسانی از این جزم اندیشی و کج سلیقگی مصون مانده اند که یا دارای ارج و قرب خاص در برخی نهادها بوده اند و یا با هزینه های کلان و تبلیغات هزینه بر وارد گود انتخاباتی شده اند و هروز در حال تکرار تخلفات خود در بازنصب بنرهای غیرقانونی خود در جای جای شهر هستند. و این یعنی تمسخر قانون با پول و رابطه!

لذا اینجانب بابک محمدزاده علمداری کاندیدای شورای شهر تبریز که به اصرار دوستان و با هدف ترغیب برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و خلق حماسه سیاسی مورد تاکید مقام معظم رهبری و فراهم شدن فرصتی برای تحول، نواندیشی و نشاط آفرینی در مرکز تصمیم گیری شهر وارد عرصه رقلبت شده بودم، ضمن اعتراض شدید به فضای ناسالم و غیر رقابتی انتخابات شورای شهر تبریز، همانطورکه در مصاحبه رسانه ای دو روز پیش خود تصریح کرده بودم به علت ادامه این روند غیرقانونی و تبعیض آمیز با وجود تذکرات قبلی بنده و همچنین بسیاری کاندیداهای محترم دیگر؛ انصراف رسمی خود را از ادامه رقابت در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تبریز اعلام داشته و از محضر تمام دوستان و همشهریان و دیگر بزرگوارانی که مخالف این اقدام بنده بودند، پوزش می طلبم چراکه برای بنده رقابت و پیروزی و کسب مسند مسئولیت به هر قیمتی قابل تحمل نبوده و معتقدم اگر هدف صرفا خدمت به مردم است می بایست صرفا از راه مشروع و قانونی باشد و
هیچ وقت هدف نباید وسیله را توجیه کند.

در این چندی دیدم آنچه را نباید می دیدیم و هنوز نگران تبریزم  ….

انتهای خبر