استاندار استان مرکزی، سرانجام منصوب شد/ روحانی: مبنای دولت یازدهم در انتصابات اعتدال و شایستگی است

هیات دولت صبح امروز به ریاست رییس جمهوری تشکیل جلسه داد که در ابتدای جلسه، محمود زمانی قمی به عنوان استاندار جدید استان مرکزی از هیات وزیران رای اعتماد گرفت. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی استان مرکزی را از استان های مهم کشور ذکر کرد که به لحاظ […]

هیات دولت صبح امروز به ریاست رییس جمهوری تشکیل جلسه داد که در ابتدای جلسه، محمود زمانی قمی به عنوان استاندار جدید استان مرکزی از هیات وزیران رای اعتماد گرفت.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی استان مرکزی را از استان های مهم کشور ذکر کرد که به لحاظ صنعتی، ترانزیتی و فرهنگی از موقعیت ویژه ای برخوردار است.

رییس دولت تدبیر و امید، استان مرکزی و شهرهای پیرامون آن را زادگاه علما و مراجع بزرگ و محل پرورش عالمان دینی دانست که نقش مهمی در اعتلای فرهنگ تشیع داشته است.

روحانی با بیان این که مبنای ما اعتدال و معیار ما شایستگی است، استاندار را در مدیریت استان به رعایت اعتدال و شایستگی توصیه کرد و بر لزوم بهره گیری از تجربیات گرانسنگ و ارزنده حجت الاسلام والمسلمین دری نجف آبادی نماینده محترم رهبری و امام جمعه اراک در تسریع توسعه و پیشرفت استان و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید تاکید کرد.

گزارش اقدامات انجام شده در لرستان

پس از آن، استاندار لرستان گزارشی در خصوص «وضعیت استان و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه طرح های مصوب سفر رییس جمهوری و میزان تحقق آن ها» به هیات وزیران ارایه داد.

این گزارش به مواردی از قبیل اقدامات انجام شده در این استان از آغاز دولت تدبیر و امید در ارتباط با تکمیل طرح های نیمه تمام و متوقف شده، ساماندهی افزایش پروازهای استانی، تعامل با سرمایه گذاران خارجی جهت گسترش همکاری های اقتصادی در استان و توسعه زیرساخت های عمرانی و برنامه های بلند مدت دولت در راستای دستیابی به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در استان پرداخته است.

در این گزارش همچنین چالش های پیش رو و پیشنهادات شورای برنامه ریزی استان لرستان مورد بررسی قرار گرفت.

رییس جمهوری ضمن تشکر از تلاش های ارزنده استاندار و سایر دستگاه های اجرایی، خاطرنشان کرد: همچنان که در سال ۱۳۹۳، صد درصد اعتبارات تعهدات سفر تخصیص یافته است، اعتبارات مورد نیاز سال ۱۳۹۴ نیز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تامین خواهد شد.

مصوبات هیات دولت

در ادامه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.

با تصویب دولت، مبلغ ۴۰ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت زنجره خرما در شهرستان بم در اختیار استانداری کرمان قرار گرفت.

اختصاص مبلغ ۱۴۵ میلیارد ریال به شرکت آب منطقه ای تهران برای تکمیل عملیات اجرایی طرح ساختمان سد کوچری و تونل های انتقال از سرشاخه دز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.

دولت با بخشیده شدن جریمه خسارت تأخیر متعلقه به تسهیلات پرداختی معوقه بانک ها به آسیب دیدگان ناشی از زلزله شهرستان بم که قبل از وقوع زلزله اعطا شده است، موافقت کرد.

براساس این مصوبه، اصل تسهیلات اعطایی یاد شده در اقساط بلندمدت (حداکثر پنج ساله) توسط وام گیرندگان یا وراث قانونی آن ها پرداخت می شود. همچنین سود تسهیلات یاد شده حداکثر تا مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبار منظور شده در قانون بودجه در سال ۱۳۹۴ کل کشور تامین و پرداخت می شود.

هیات وزیران تعرفه برق شهرستان های زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را اصلاح کرد. بر اساس این اصلاحیه، شهرستان های مذکور به مدت ۶ ماه از اول اردیبهشت ماه تا پایان مهرماه به عنوان منطقه گرمسیر (۲) تعیین می شوند.

انتهای خبر