تظاهرات مردم تبریز در حمایت از مردم یمن؛ همزمان با سراسر کشور

مردم ولایتمدار استان و تبریز امروز پس از نماز جمعه همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی مردمی در حمایت از مردم یمن و محکومیت جنایت آل سعود در حمله به این کشور حضور یافتند. به گزارش اعتدال پرس ، رژیم آل سعود و وهابیت طی سال های اخیر دستش به خون مظلومان جهان اسلام آغشته […]

مردم ولایتمدار استان و تبریز امروز پس از نماز جمعه همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی مردمی در حمایت از مردم یمن و محکومیت جنایت آل سعود در حمله به این کشور حضور یافتند.

به گزارش اعتدال پرس ، رژیم آل سعود و وهابیت طی سال های اخیر دستش به خون مظلومان جهان اسلام آغشته شده و با سوءاستفاده از عنوان خادم حریمن شریفین، خود را به محور شرارت و پلیدی در جهان اسلام تبدیل ساخته است، جنایات آل سعود در تخریب اماکن مقدس، کشتن مردم مظلوم و بی دفاع بحرین و حمایت از گروه های ملحد تکفیری و اینک حمله ناجوانمردانه به مردم یمن، چهره ای خشن و کثیف را از این رژیم وابسته ترسیم کرده است.

بر همین اساس مردم ولایتمدار آذربایجان و تبریز امروز پس از نماز جمعه همزمان با سراسر کشور در راهپیمایی مردمی در حمایت از مردم یمن و محکومیت جنایت آل سعود در حمله به این کشور حضور یافته اند.

تصویر کودکان مظلوم و شهید یمنی با شعار “این است سند جنایت آل سعود” و ” مرگ بر آل سعود، مرگ بر صهیونیسم و مرگ بر آمریکا” مهم ترین نوشته هایی است که بر فراز دست راهپیمایی کنددگان قرار گرفته است.راهپیمایی مردم تبریز در اعتراض به جنایات آل سعود

مومنین تبریزی با در این راهپیمایی خشم و انزجار خود از کشور عربستان سعودی و حامیان این کشور جنایتکار را با شعار “مرگ بر سه قاتل کودکان؛ آل سعود، اسراییل و آمریکای بی وجدان” را به نمایش گذاشته اند.

نمازگزاران تبریزی در این تظاهرات سراسری خواستار واکنش سریع مجامع بین‌المللی حقوق بشری و به خصوص سازمان ملل متحد برای پایان دادن به این حملات وحشیانه و خواستار توقف این حملات برای ارسال کمک‌های دارویی و غذایی از سوی کشورهای همسایه به این کشور شدند.

قطع نامه ی راهپیمایی که در حال خوانده شدن در بین راهپیمایی کنندگان است:

اینک که رژیم دست نشانده و بی‌کفایت آل سعود به نمایندگی از سوی رژیم پلید صهیونیستی و با همراهی آمریکا، جنگ جنایتکارانه‌ای را بر مردم مظلوم و انقلابی یمن تحمیل نموده و با حمایت همه جانبه از جنگ‌افروزی تکفیری‌ها و تروریست وهابی، ماهیت پلید خود را برملا ساخته و امنیت کشورهای منطقه را به خطر انداخته است، ما تظاهر کنندگان در این روز، که روز همبستگی با مردم مظلوم یمن در مقابل تجاوز ظالمانه آل سعود نام گرفته است، بر موارد زیر تأکید می‌نماییم:

ما نمازگزاران حاضر، با اعلام انزجار و تنفر از تجاوز ددمنشانه رژیم آل سعود علیه سرزمین نورانی و مردم مؤمن و انقلابی یمن که با حمایت آشکار و گسترده و عملیاتی آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی طراحی و به اجرا درآمده است، همبستگی و همراهی خود را با مردم مقاوم و مظلوم یمن اعلام داشته و جنایت وحشیانه رژیم آل سعود را محکوم می نماییم.
مردم انقلابی ایران، کشتار بیرحمانه مردم و تلاش رژیم سعودی برای از بین بردن زیرساخت های کشور اسلامی یمن را نقشه مشترک آمریکا و دشمنان قسم خورده مسلمین با محوریت مقامات اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی دانسته و از مجامع بین‌المللی بویژه سازمان همکاری‌های اسلامی و مجامع حقوقی جهان اسلام، صدور کیفرخواست انقلابی برای فراهم کردن مقدمات محاکمه سران جنایتکار و وابسته آل سعود را درخواست می نماییم.

تشییع پیکر جانباز شهید کاظم جعفرزاده

گفتنی است که پس از پایان این راهپیمایی، مردم شهیدپرور تبریز بر پیکر جانباز شهید کاظم جعفرزاده، به امامت آیت الله مجتهد شبستری نماز خواندن و پیکر این شهید از محل میدان ساعت تا خیابان ارتش بر دوش مردم تبریز تشییع شد.

 

 

 

 

انتهای خبر