پراید تایید استاندارد را ندارد!

رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشورگفت:خودروی پراید در کشور از استاندارد لازم برخوردار نیست. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، نظام الدین برزگری یکشنبه در حاشیه افتتاح مجموعه آزمایشگاهی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی فارس در جمع خبرنگاران اافزود:در سال ۸۹ اسامی خودروهای بدون کیفیت به گروه های خودرو سازی اعلام […]

رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشورگفت:خودروی پراید در کشور از استاندارد لازم برخوردار نیست.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، نظام الدین برزگری یکشنبه در حاشیه افتتاح مجموعه آزمایشگاهی اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی فارس در جمع خبرنگاران اافزود:در سال ۸۹ اسامی خودروهای بدون کیفیت به گروه های خودرو سازی اعلام شده و تاکنون برخی از این نواقص و مشکلات برطرف شده است .

وی اضافه کرد:برای رسیدن خودروها به حداقل استاندارد لازم ، اول تیرامسال ، آخرین مهلتی بود که به گروه های خودروسازی داخل داده شد.

برزگری گفت:خودرو های ۲۰۶ و تندر ۹۰ از میان خودرو های مونتاژ داخلی از کیفیت بالایی برخوردارند لیکن پراید همچنان استاندارد لازم را ندارد.

این مقام مسوول ، موارد استانداردهای لازم برای خودروهای کشور را ۵۵ مورد اعلام کرد و بیان داشت:از این میزان ۵۱ استاندارد مرتبط با بحث ایمنی و عملکرد و چهار مورد دیگر در ارتباط با آلایندگی است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مورد بنزین یورو۴ و سرعت تبخیر این نوع از بنزین،گفت:وزارت نفت پس از بازسازی و نوسازی مجموعه های پالایشگاهی خود موفق به ساخت این بنزین روز دنیا شد که از چندی پیش توزیع آن آغاز شده است.

وی گفت:وضعیت آلایندگی این نوع از بنزین را محیط زیست باید بررسی کند که بدون تردید قبل از توزیع ، این امر صورت گرفته اما تشخیص استاندارد بودن این نوع سوخت با سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و محیط زیست کشور است.

انتهای خبر