بازی تراکتور و نفت باید تکرار شود/ وکیل بین المللی فوتبال: فغانی سوت قطع بازی را زد، نه پایان بازی

وکیل بین المللی فوتبال گفت: در صورتی که داور مسابقه سوت قطع بازی را زده و سوت پایان را نزده باشد، باید دیدار تراکتورسازی و نفت تهران تکرار شود. غلامرضا رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: نکته اصلی بازی تراکتورسازی و نفت تهران این است که آیا فغانی داور مسابقه […]

وکیل بین المللی فوتبال گفت: در صورتی که داور مسابقه سوت قطع بازی را زده و سوت پایان را نزده باشد، باید دیدار تراکتورسازی و نفت تهران تکرار شود.

غلامرضا رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: نکته اصلی بازی تراکتورسازی و نفت تهران این است که آیا فغانی داور مسابقه در پایان بازی سوت پایان را به صدا در آورده یا بازی را به سبب ورود تماشاگران قطع کرده است.

وی گفت: آنچه که ما در تلویزیون دیدیم قطع بازی بود و نه خاتمه بازی. اصلا هیچ چیز شبیه به پایان بازی نبود. به اعتقاد من باید در درجه اول آقایان سکوت خود را بشکنند و فغانی و ناظر بازی اعلام کنند که آیا آن سوت، سوت خاتمه بازی بود یا سوت قطع بازی.

وی افزود: به نظر من سوتی که فغانی زد و با توجه به محاسبه دقایق بازی این سوت برای پایان نبود، زیرا اصلا وقت قانونی نبود.

وی گفت: هزاران نفر به داخل زمین بازی ورزشگاه ریختند و طبق قوانین فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) داور در این صحنه مجبور به قطع بازی است و هیچ راه دیگری ندارد، پس همه این ها نشان می دهد که فغانی بازی را قطع کرده است.

کارشناس حقوقی فدراسیون فوتبال اعلام کرد: اگراین اتفاق درهرکجای جهان رخ می داد، ابتدا باید فدراسیون فوتبال ناظر و داور بازی را فرا می خواند تا از خاتمه بازی اطلاع پیدا کرده و بعد تصمیم گیری کنند.

رفیعی افزود: اگر فدراسیون فوتبال و داور ادعا کند که سوت پایان بازی را زده با آن چیزی که مردم دیدند مغایرت دارد.

وی اعلام کرد: اگر وقت اضافه بازی و آسیب دیدگی یکی از بازیکنان را محاسبه کنید به راحتی می توان متوجه شد که اصلا بازی خاتمه نیافته است.

وی اظهار کرد: اگر یک درصد از این اتفاقات در هر جای دنیا رخ می داد، قطعا فدراسیون فوتبال خیلی سریع وارد می شد و بعد از انجام بررسی های لازم قهرمان را مشخص می کرد.

رفیعی در پاسخ به این سئوال که آیا این بازی در صورت تکرار باید از دقیقه یک آغاز شود یا از جایی که هواداران وارد زمین شده اند، گفت: این بازی قطعا باید تکرار شود و با توجه به حساسیت و شرایط آن این دیدار باید از ابتدا تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه گرفتن چنین تصمیمی ازسوی فدراسیون فوتبال تقریبا غیرممکن است، خاطرنشان کرد: اداره فوتبال کشورمان تابع مصلحت هایی است وهمین حالا هم اگر داور اعلام کند در این بازی سوت قطع دیدار را زده است به خاطر مصلحت نبودن اجازه اعلام این خبر را نمی دهند.

رفیعی افزود: تمام مسوولان فدراسیون فوتبال در تبریز حضور داشتند و اتفاقات را دیدند. سئوال این است که آیا فغانی سوت قطع یا خاتمه بازی را زده است. اگر سوت قطع بازی بود بازهم تکرار می کنم طبق قانون فیفا این بازی باید تکرار شود.

وی تاکید کرد: در این بازی اصول بازی جوانمردانه رعایت نشد و من به عنوان یک کارشناس و بیننده دیدیم که واقعیت چه چیزی است. چه ایرادی دارد در فوتبال مملکت ما تعارف را کنار بگذارند و قانون در آن اجرا شود.

وکیل بین المللی فوتبال، گفت: فوتبال بازی جوانمردانه ای است آن هم در کشوری که مزین به آداب پهلوانی است. آنچه که درورزشگاه یادگار امام رخ داد نشانی ازپهلوانی مدیریت ورزش ایران نبود. شما نگاه کنید تا امروز هیچکس از مسوولان فدراسیون فوتبال در این باره حرف نزده است و آقای تاج هم فقط گفته با متخلفان برخورد می کنیم که این اظهار نظر هیچ فایده ای ندارد.

رفیعی با انتقاد از آرای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، گفت: معتقدم بسیاری از آرای کمیته انضباطی از جهات زیادی قابل نقد است. کمیته استیناف ما خیلی قوی تر از انضباطی عمل کرده است و آرای کمیته انضباطی ما اصلا مطابق قوانین فیفا نیست.

انتهای خبر