مشاور دکتر روحانی: دولت یازدهم پولی برای پرداخت یارانه‌ها ندارد!

مشاور ارشد حجت‌الاسلام حسن روحانی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای گفته: دولت یازدهم پولی برای پرداخت یارانه‌ها ندارد! مصاحبه کننده از ترکان پرسیده: پس دولت تا الان چطور یارانه خانوارها را پرداخت کرده است؟ و او پاسخ داده: تا الان از جاهای دیگر برداشته‌اند و به خانواده‌ها داده‌اند. پرسیده شده: مثلاً از کجاها؟ و مشاور اقتصادی […]

مشاور ارشد حجت‌الاسلام حسن روحانی در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای گفته: دولت یازدهم پولی برای پرداخت یارانه‌ها ندارد!
مصاحبه کننده از ترکان پرسیده: پس دولت تا الان چطور یارانه خانوارها را پرداخت کرده است؟ و او پاسخ داده: تا الان از جاهای دیگر برداشته‌اند و به خانواده‌ها داده‌اند.

پرسیده شده: مثلاً از کجاها؟ و مشاور اقتصادی رئیس جمهور منتخب گفته: از جاهای غیرقانونی! درآمدهای موجود ۵۰ درصد پول یارانه‌ها را تامین می‌کند.

۵۰ درصد دیگر را از محل‌های دیگر برداشته‌اند. قیمت‌ها را هم اصلاح نکرده‌اند که منبعی برای تامین یارانه نقدی ماه‌های آینده باشد. بنابراین اولین چالش آقای دکتر روحانی به محض آغاز به کار این است. برای آن که بتوانند یارانه خانواده‌ها را بدهند باید قیمت‌ها را بالا ببرند.

به نظر شما این خوب است؟ یعنی کسی به محض نشستن پشت میز باید این کار را انجام دهد. آن وقت مردم می‌گویند فلانی نیامده دارد قیمت‌ها را گران می‌کند. این چالش بزرگی است.
قیمت‌ها باید از ماه‌های قبل بالا می‌رفت تا خود این دولت برای پرداخت یارانه پول داشته باشد ولی دولت تاکنون یارانه‌ها را از منابع دیگر غیر از آنچه که در قانون پیش‌بینی شده پرداخت کرده است.

اگر آقای دکتر روحانی بخواهند خلاف قانون عمل نکنند، به محض این که کارشان را آغاز می‌کنند باید قیمت حامل‌های انرژی را طبق قانون مجلس بالا ببرند.

در ادامه مصاحبه از ترکان سؤال شده که چالش بعدی دولت آینده چه خواهد بود؟ و او این گونه اظهارنظر کرده که چالش بعدی این است که تامین کالاهای اساسی کشور طبق برنامه انجام نشده است. حالا من نمی‌خواهم کسی را نگران کنم. ان‌شاء‌الله با کوشش‌هایی که در دست انجام است، این مسأله جبران خواهد شد.

انتهای خبر