پیدا کنید پرتقال فروش را: با گذشت ۵ سال از مصوبه دولت، بیمارستان تامین اجتماعی تبریز همچنان به دنبال زمین!

بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی تبریز به عنوان یکی از مصوبات سفر استانی دوم هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی در سال ۸۷ است که تا به امروز اجرایی نشده است. *** پروژه احداث بیمارستان تامین اجتماعی در قسمت جنوب‌شرق شهر تبریز از سال ۸۷ توسط هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب و متعاقب آن، حدود یک […]

بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی تبریز به عنوان یکی از مصوبات سفر استانی دوم هیئت دولت به آذربایجان‌شرقی در سال ۸۷ است که تا به امروز اجرایی نشده است.

***
پروژه احداث بیمارستان تامین اجتماعی در قسمت جنوب‌شرق شهر تبریز از سال ۸۷ توسط هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی تصویب و متعاقب آن، حدود یک سال قبل در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری بر آن تاکید شد.

در بند سه این مصوبه به تاریخ ۲۱/۱۰/۸۷ هیئت وزیران احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی توسط سازمان تامین اجتماعی را مصوب کرده است.

نیاز بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تأمین اجتماعی تبریز تأمین زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در تبریز است، در حالی که کلانشهری مانند شیراز که پس از تبریز، مجوز ساخت بیمارستان را اخذ کرده، با همکاری استانداری و شهرداری اش، زمینی به مساحت ۳۱ هکتار در اختیار مدیریت درمان آن استان قرار گرفته است.

در تبریز نیز، رایگان و مسطح بودن زمین، مساحت بالا و موقعیت جغرافیایی آن از جمله شرایطی بود که این سازمان به استانداری اعلام کرده بود.

این قصه تا سال ۹۰ ادامه یافت تا اینکه برای احداث این بیمارستان که از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان است دو قطعه از اراضی واقع در شهرک خاوران تبریز همراه با نقشه‌ها و اطلاعات مستند از سوی استانداری به سازمان تامین اجتماعی استان معرفی شد که این بار نیز به دلیل عبور لوله خط گاز تبریز ـ ترکیه در این منطقه با احداث آن مخالفت کرد.

* اول زمین بعد نقشه

سید حسن سیدی مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی در حالی از اختصاص زمین برای آغاز عملیات اجرایی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تامین اجتماعی تبریز خبر داد که پنج سال از تصویب این پروژه درمانی می‌گذرد.

وی گفت: برای اجرایی کردن بند سه مصوبه سفر هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۷ در خصوص احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی زمینی در منطقه خاوران تبریز از طرف استانداری پیشنهاد شد که بعد از پیگیری‌های مستمر چند ماهه و استعلام از ادارات مختلف با مخالفت اداره گاز به دلیل انتقال خط لوله گاز اصلی از آن مسیر به کشور ترکیه و بررسی در کار گروه تخصصی در استانداری عملا این مسئله منتفی شد.

سیدی ادامه داد: با پیگیری مرکز از این مدیریت و تشکیل کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان با نمانیدگان منتخب ارگان‌های دولتی از طرف استانداری و اداره کل راه و شهرسازی زمین ۱۰ هکتاری مسطح و مناسب برای ساخت بیمارستان در منطقه فاز سه شهر جدید سهند مورد تصویب قرار گرفت که مدیر کل راه و شهرسازی دستور واگذاری زمین را به مدیرعامل شرکت عمران صادر کردند که در مرحله نهایی تخصیص است.

سیدی خاطرنشان کرد: بعد از تحویل زمین تامین اجتماعی اقدام به مطالعه و تهیه نقشه برای احداث این بیمارستان خواهد کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی شرایط احداث بیمارستان و ایجاد درمانگاه در شهرها از سوی تامین اجتماعی را تعداد بیمه شدگان اعلام کرد.

وی خاطر نشان کرد: بخش درمان از دو بخش مستقیم و غیرمستقیم تشکیل شده و در بخش مستقیم درمان به صورت رایگان در دو بیمارستان و ۱۱ درمانگاه استان آذربایجان شرقی صورت می‌گیرد.

* خدماتی برای عموم

سیدی ادامه داد: سال گذشته در دو بیمارستان استاد عالی نسب و ۲۹ بهمن تبریز و ۱۲ درمانگاه در شهرستان‌های استان برای یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر خدمات سرپایی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه پارسال ۳۵ هزار و ۸۴۸ مورد بستری در بیمارستان عالی نسب و ۲۹ بهمن تبریز صورت گرفته است ، اظهار کرد: در این مدت ۱۹ هزار و ۷۹۱ مورد عمل جراحی انجام شده است.

سیدی ادامه داد: تامین اجتماعی در استان آذربایجان شرقی با ۵۷۰ پزشک عمومی، ۷۲۶ متخصص، ۱۴۹ دندانپزشک، ۴۴۴ داروخانه، ۲۷۱ پارکلینیک و ۱۰۴ درمانگاه و پلی‌کلینیک و ۴۳ بیمارستان قرارداد همکاری دارد.

منبع:روزنامه جوان

انتهای خبر