انتقاد نماینده مجلس از سهم خواهی برخی نمایندگان از دولت روحانی

آقامحمدی با اشاره به اینکه مجلس در موضوع رای اعتماد به وزرا نباید دنبال سهم‌خواهی از دولت باشد،‌ گفت: وزرای پیشنهادی باید در حوزه ‌کاری خود تخصص کافی داشته و با ایجاد تحول در وزارتخانه مربوط بتواند برای کشور مثمر ثمر باشد و مجلس نیز در رأی اعتماد به وزراء باید به تعهد و تخصص […]

آقامحمدی با اشاره به اینکه مجلس در موضوع رای اعتماد به وزرا نباید دنبال سهم‌خواهی از دولت باشد،‌ گفت: وزرای پیشنهادی باید در حوزه ‌کاری خود تخصص کافی داشته و با ایجاد تحول در وزارتخانه مربوط بتواند برای کشور مثمر ثمر باشد و مجلس نیز در رأی اعتماد به وزراء باید به تعهد و تخصص رأی دهد نه اینکه خود وارد عرصه سهم خواهی از دولت شود.

 ابرهیم آقا محمدی با بیان این مطلب که پایبندی به مبانی انقلاب اسلامی، تعهد، تخصص و توانمندی در اجرای وظایف محوله از جمله شاخصه های ضروری برای انتخاب اعضای کابینه است، خاطر نشان کرد: آنچه مهم است اینکه وزا و اعضای کابینه دولت یازدهم باری از دوش مردم برداشته و مشکلات جامعه را حل و فصل کنند، لذا اگر افراد معرفی شده از ویژگی ها لازم برخودار باشند، گرایش سیاسی و وابستگی آنان به جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی چندان اهمیتی ندارد.
وی ادامه داد: اعضای کابینه باید افراد متعهد به نظام، ولایت فقیه بوده و در مسیر اهداف انقلاب و رهبری گام بردارند.
نماینده خرم آباد با اشاره به اینکه اعضای پیشنهادی برای کابینه یازدهم باید در چارچوب الفبای انقلاب تعریف شده باشند، افزود: به هیچ وجه نباید شاهد حضور افرادی که اهل گرده گرفتن های سیاسی هستند،‌ در کابینه دولت تدبیر و امید باشیم.
وی اضافه کرد: در دولت آینده نباید بی هنران و افرادی نسبت به عملکرد آنان شک و شبه وجود دارد، حضور داشته باشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به همکاران خود در مجلس شورای اسلامی توصیه کرد:به جای سهم خواهی از دولت روحانی به دنبال تحقق خواسته ها و مطالبات مردم با انتخاب وزاری کارمد و متعهد باشند.
وی در ادامه با بیان این مطلب که دکتر روحانی کاندیدای هیچ جریان سیاسی نبوده است، بیان داشت: شعار روحانی در بخش معیشت و حل مشکلات مردم با استقبال مواجه شد، لذا هیچ گروه سیاسی نمی تواند مدعی حضور در کابینه و سایر ارکان دولت باشد.
آقامحمدی در عین حال گفت: دکتر روحانی نیز نباید تحت فشار لابی های سیاسی جریانات مختلف قرار گیرد.
وی با اشاره به سخنان روحانی مبنی بر اینکه وی بدهکار هیچ جریان و گروه خاصی نیست، افزود: باید تلاش کنیم افراد معتقد به نظام و انقلاب سکان اداره کشور را به دست گیند.
این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان می توانند افرادی را برای به عهده گرفتن مسئولیت های مدیریتی در کابینه یازدهم به دکتر روحانی معرفی کنند،‌ خاطر نشان کرد: البته اگر چنانچه این امر منجر به سهم خواهی مجلسیان از دولت شود، امری ناپسند و بسیار غلطی است.

انتهای خبر