کاهش نسبی دما این هفته در کشور/ بارش باران حداقل ۱۱ استان را فرا می‌گیرد

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در هفته جاری از بارش باران در برخی نقاط کشور خبر داد.  مهندس عبدالرضا امیدوار شهری، با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی گفت: بر این اساس در هفته جاری در بیشتر نقاط کشور تا حدودی از دمای هوا کاسته می‌شود. وی افزود: […]

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در هفته جاری از بارش باران در برخی نقاط کشور خبر داد.

 مهندس عبدالرضا امیدوار شهری، با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی گفت: بر این اساس در هفته جاری در بیشتر نقاط کشور تا حدودی از دمای هوا کاسته می‌شود.

وی افزود: تا روز سه شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و برخی نقاط استان خراسان شمالی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد که پیش‌بینی می‌شود در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بارش در گیلان و غرب مازندران از شدت بیشتری برخوردار باشد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: همچنین تا روز سه‌شنبه در برخی نقاط استان‌های هرمزگان، جنوب شرق فارس، جنوب غرب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و شمال آذربایجان‌های غربی و شرقی و استان اردبیل رگبار موقتی باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود که در این مدت در برخی نقاط استان‌های ایلام، خوزستان،‌ شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی باد و گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

به گفته وی طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه دریای خزر و دوشنبه و سه‌شنبه خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی شده است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تاکید کرد: تا روز سه‌شنبه در برخی مناطق سواحل دریای خزر و شمال آذربایجان غربی و شرقی ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در این مدت به تناوب وزش باد و گرد و خاک در منطقه زابل و مناطقی از غرب و جنوب غرب ادامه خواهد داشت. همچنین در برخی مناطق استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، سمنان و شرق اصفهان وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس در روز یکشنبه آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش بینی شده که حداقل و حداکثر دما در این روز بدون تغییر به ۲۴ و ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری در پاره‌ای نقاط با وزش باد پیش بینی شده است که انتظار می‌رود حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه کاهش به ۲۳ و ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در روز یکشنبه استان خوزستان با حداکثر دمای ۴۶ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و اردبیل با ۲۷ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین استان‌های کشور خواهند بود که در این مدت حداکثر دمای ۱۱ استان بیش از ۴۰ درجه پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: پس از استان خوزستان به ترتیب استان قم با حداکثر دمای ۴۵ درجه سانتیگراد بالای صفر، یزد با ۴۳ درجه سانتیگراد، لرستان، سیستان و بلوچستان و سمنان با ۴۱ درجه سانتیگراد و مرکزی، کرمانشاه، کرمان،‌ البرز و اصفهان با ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور خواهند بود.

انتهای خبر