بعد از هشت سال خانه نشینی صورت گرفت: خیز احزاب اصلاح طلب آذربایجان شرقی برای مدیریت فضای سیاسی استان + حاشیه های افطاری اصلاح طلبان آذربایجان

بعد از ۸ سال سکوت اجباری و در سایه پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، اولین  گردهمایی علنی اصلاح طلبان آذربایجان  با محوریت اعضای جبهه مشارکت استان برگزار شد. در این گردهمایی که در قالب مراسم افطاری برگزار شد، هدف از برپایی آن  حفظ و تقویت اتحاد و انسجام سیاسی تشکیلاتی عنوان شده و تلاش […]

بعد از ۸ سال سکوت اجباری و در سایه پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، اولین  گردهمایی علنی اصلاح طلبان آذربایجان  با محوریت اعضای جبهه مشارکت استان برگزار شد.

در این گردهمایی که در قالب مراسم افطاری برگزار شد، هدف از برپایی آن  حفظ و تقویت اتحاد و انسجام سیاسی تشکیلاتی عنوان شده و تلاش شد، نقش جمع حاضر در پیروزی روحانی در استان بیشتر به چشم آید.

کریم عابدی، داوودکهنمویی، عرب باغی، دکتر بهشتی، سید حمید سید مهدوی، ابوالحسن عزتی، حبیب شیری آذر، باقرزاده، نصرت شاهدی، نازیلا آصفی، سید مهدی سیدزاده، اروجعلی محمدی و… از جمله اصلاح طلبان حاضر در این مراسم بودند که در تالار پتروشیمی تبریز برگزار شد.

محمد نعیمی پور، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و عباس دوزدوزانی از وزرای کابینه میرحسین موسوی مهمانان شاخص این مراسم  بودند.

مهندس داوود کهنمویی در پایان ضیافت افطار اصلاح طلبان استان ابتدا باآرزوی قبولی طاعات حاضرین خواست برای آزادی رهبران اصلاحات! دعا کنند.

وی پس از قرائت آیه ۲۰۰ سوره آل عمران در تفسیر این آیه گفت: باید در برابر مشکلات صبر پیشه میکردیم و اینگونه هم شد.

کهنمویی هدف از این ضیافت را تجدید دیدار با اصلاح طلبان استان یاد کرد و گفت: این برنامه را تشکیل دادیم تا از زحمات تمام دست اندرکاران ستاد های اصلاح طلبان تشکر کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با ذکر خاطره دیدار مهندس بازرگان با آیت الله طالقانی در سالهای سخت مبارزات انقلاب گفت: آنروز آیت اله طالقانی دستور داد به هم شام بدهید این یعنی اینکه اتحاد و همدلی تان را حفظ کنید. 

عضو شورای مرکز جبهه مشارکت استان  در ادامه با برشماری دلایل پیروزی روحانی در انتخابات تاکید کرد: حفظ انسجام اصلاح طلبان حول محور آقای خاتمی و حمایت تمام قد رهبران اصلاحات، سید محمد خاتمی و آیت الله هاشمی رفسنجانی از دکتر روحانی در روزهای پایانی انتخابات، باعث ایجاد یک سونامی در حمایت از دکتر روحانی شد و همین باعث پیروزی اصلاح طلبان شد.

وی شعار اعتدال و جلوگیری از افراط و تفریط دکتر روحانی را در پیروزی وی موثر دانست و گفت نباید از فداکاری دکتر عارف ساده گذر کنیم.

کهنمویی در ادامه درخواست های جبهه اصلاح طلب استان از دکتر روحانی را ایجاد بستر های لازم برای تحقق شعارهای دولت تدبیر و امید اعلام نمود و گفت: لازمه تحقق این شعارها وجود آزادی بیان و مطبوعات در جامعه است؛ امروز مطبوعات چشم جامعه هستند و هیچ چیز از چشم آنان پوشیده  نخواهد ماند.

وی آمادگی اصلاح طلبان استان برای کمک به تحقق شعارهای دولت آینده را اعلام نمود و گفت : ما از هر نظر برای تقویت احزاب و تشکل های غیر دولتی برای کمک به دولت آماده ایم.

بخش پایانی سخنرانی کهنمویی نقل خاطرات سال ۸۸ بود.

در ابتدای این ضیافت افطار تلاش مسئولین برگزاری در پخش ربنای شجریان در لحظات منتهی به اذان جالب توجه بود.

 

انتهای خبر