موج جدید سرما در راه است

کارشناس ارشد هواشناسی با اشاره به ورود موج جدید سرما به کشور گفت: این سامانه بارشی روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف و باران در برخی نقاط و کاهش ۸ درجه‌ای دما در سواحل شمالی می‌‌شود محمد اصغری در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: ناپایداری‌ها طی امروز در نیمه شرقی کشور به […]

کارشناس ارشد هواشناسی با اشاره به ورود موج جدید سرما به کشور گفت: این سامانه بارشی روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف و باران در برخی نقاط و کاهش ۸ درجه‌ای دما در سواحل شمالی می‌‌شود

محمد اصغری در گفت‌‌وگو با فارس اظهار داشت: ناپایداری‌ها طی امروز در نیمه شرقی کشور به شکل بارندگی ظهور خواهد کرد بطوریکه پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها در خراسان شمالی و خراسان رضوی از شدت بیش‌تری برخوردار و موجب آب گرفتگی معابر می‌شود.

کارشناس ارشد هواشناسی یادآور شد: در خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش به شکل تگرگ نیز خواهد بود.
وی با بیان اینکه بارندگی‌ها طی امروز و فردا در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان موجب آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌‌‌ها می‌شود افزود: از این رو لازم است عشایر کوچ‌رو از مسیل‌های خطرناک عبور نکنند.
به گفته اصغری بر اساس نقشه‌‌های پیش‌یابی هواشناسی پیش‌بینی می‌شود از امروز تا روز چهارشنبه نیمه غربی کشور با افزایش دما همراه باشد.
کارشناس ارشد هواشناسی در ادامه با بیان اینکه این افزایش دما به تدریج به سواحل شمالی و نیمه غربی کشور حرکت می‌کند بیان داشت: روند افزایش دما در روز سه‌شنبه به نیمه شرقی کشور نیز می‌رسد به طوریکه می‌‌‌توان گفت طی ۲۴ ساعت گذشته روند افزایش دما تا روز چهارشنبه در نیمه غربی کشور و طی ۲۴ ساعت دوم تا روز پنج‌شنبه در نیمه شرقی کشور حاکم باشد.
اصغری در ادامه از ورود موج جدید سرما به کشور خبرداد و گفت: روز چهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود و موجب می‌شود در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، دامنه‌های البرز، ارتفاعات قزوین، تهران، اردبیل، گیلان و مازندران و همچنین طی روز پنج‌شنبه در استان‌های گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش برف و باران داشته باشیم.
وی با بیان اینکه این موج سرما نیمه شرقی کشور را در بر خواهد گرفت افزود: هوای سرد و وزش باد این سامانه بارشی را همراهی می‌کند.
اصغری یادآور شد: کاهش دما در جمعه به ترتیب در نیمه غربی و شرقی محسوس خواهد بود. همچنین دمای هوای سواحل شمالی در روز پنج‌شنبه نیز نسبت به روز گذشته حدود ۸ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت.
این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه روند کاهش دما تا آخر هفته ادامه خواهد داشت خاطرنشان کرد: به سبب ورود سامانه جدید بارشی، وزش باد شدید در استان‌های گیلان و اردبیل خواهیم داشت ضمن آنکه بارش برف در ارتفاعات و بارش باران در سطح شهر تهران به خصوص در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.
انتهای خبر