کلید فعالیتهای جامعه روحانیت در دست وزیران احمدی‌نژاد

این روزها خبرهایی می رسد که از عدم فعالیت اکثر اعضای جامعه روحانیت مبارز در امور مربوط به انتخابات آتی حکایت دارد. به گزارش اعتدال پرس، بدنبال فعال شدن حجت الاسلام سیدرضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت برای آنچه که وی از آن به وحدت اصولگرایان نام می برد، و تشکیل جلسات با اعضای […]

این روزها خبرهایی می رسد که از عدم فعالیت اکثر اعضای جامعه روحانیت مبارز در امور مربوط به انتخابات آتی حکایت دارد.

به گزارش اعتدال پرس، بدنبال فعال شدن حجت الاسلام سیدرضا تقوی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت برای آنچه که وی از آن به وحدت اصولگرایان نام می برد، و تشکیل جلسات با اعضای جبهه پایداری و اخیرا تشکیلات “یکتا” که وزیران دولت احمدی نژاد در آن حضور دارند، عملا فعالیتهای سیاسی -انتخاباتی جامعه روحانیت در شخص آقای تقوی خلاصه شده و کلید اقدامات جامعه روحانیت مبارز به دست صادق محصولی(وزیر کشور احمدی نژاد) ، کامران دانشجو(وزیر علوم احمدی نژاد)و برادرش فرهاد دانشجو(رئیس اسبق دانشگاه تربیت مدرس) و سیدمحمد حسینی(وزیر ارشاد احمدی نژاد) داده شده است.

این اقدام موجب شده است اکثریت بزرگی از اعضای جامعه روحانیت مبارز از ورود به مقوله انتخابات صرفنظر کنند و با سکوتشان اعتراض خود را به واگذاری تصمیمات تشکل خود به یاران احمدی نژاد نشان دهند.

شنیده شده  افرادی چون باهنر،مصباحی مقدم و… خود را از گردونه فعالیتهایی که اخیرا به همراهی بخشی از اصولگرایان از جمله جبهه پایداری و تشکل یکتا صورت گرفته می شود،کنار کشیده اند.

به نظر می رسد این تشتت در پی فقدان آیت الله مهدوی کنی و عسگراولادی به وجود آمده و برخی اصولگرایان جدید، به دور زدن تشکلهای اصیل و قدیمی از جمله جامعه روحانیت مبارز،جبهه پیروان خط امام و رهبری، حزب موتلفه، جامعه اسلامی مهندسین و… روی آورده اند و برای این کار، از حجت الاسلام تقوی بهره گرفته اند.

از سوی دیگر فعالیتهای سیاسی حجت الاسلام تقوی که به صورت مرتب وبه شکل جلسات رسمس و غیررسمی در استانها برگزار می شود ، با توجه به سمت دیگر وی(رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور) شبهاتی را ایجاد کرده است.

منبع: پارسینه

انتهای خبر