تجلیل رئیس دفتر مقام معظم رهبری از امام جمعه تبریز/ حاشیه های همایش بزرگداشت سالروز سفر رهبر انقلاب به تبریز: از ابلاغ سلام رهبر معظم به مردم آذربایجان تا درخواست برای سفر مجدد ایشان به تبریز

همایش گرامیداشت سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به تبریز دز ۵ مرداد سال ۷۲ ،صبح امروز دوشنبه با حضور گسترده مسئولین استانی و اقشار مختلف مردم در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد. این همایش با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و برخی مسئولین کشوری و […]

همایش گرامیداشت سالروز سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب اسلامی به تبریز دز ۵ مرداد سال ۷۲ ،صبح امروز دوشنبه با حضور گسترده مسئولین استانی و اقشار مختلف مردم در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

این همایش با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و برخی مسئولین کشوری و استانی در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد که در خلال این برنامه از فعالیت های علمی و سیاسی آیت الله مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز هم تجلیل شد.

حضور گسترده اقشار مختلف مردم دوشادوش مسئولین فعلی و پیشین

در این مراسم که شامل دو بخش بزرگداشت سفر رهبر معظم انقلاب به تبریز و همچنین آیین نکوداشت آیت الله مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز بود؛ آیت اله علم الهدی امام جمعه مشهد و همچنین سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز حضور یافته بود.

حضور گسترده روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، دانشگاهیان، خانواده شهدا و ایثارگران و سایر گروه های مردمی در این مراسم باشکوه، چشمگیر بود.

علی رغم غیبت جبارزاده، بسیاری از مسئولین استانی همچون شبستری خیابانی، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، ائمه جمعه های شهرستان های استان، سردار کریمیان، فرمانده سپاه عاشورا، تنی چند از مدیران کل استان از جمله اسبقیان، مدیر کل ورزش و جوانان، صمدیان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، دینی، مدیر کل اداره گاز استان و لطیفی، مدیر کل صدا و سیمای استان در این مراسم حضور داشتند.

چهره های سیاسی اصولگرا و متعلق به دولت سابق از جمله بیگی، استاندار پیشین آذربایجان شرقی، آژیده، رئیس پیشین دانشگاه تبریز، محمدی، مدیر کل پیشین میراث فرهنگی و رضایی، مدیر کل پیشین آموزش و پرورش استان نیز جالب توجه بود.

در ابتدای مراسم، محمد رضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان مراسم، در سخنان کوتاهی به تبیین نقش آذربایجان و تبریز در انقلاب اسلامی پرداخت.
وی تصریح کرد: شعار ” آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی ” شعار همیشگی و فراموش نشدنی است.

تجلیل از آیت الله  مجتهد شبستری از مصادیق قدرشناسی است

در ادامه حجت الاسلام حسن کاملی فر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا در سخنانی به تشریح همایش امروز پرداخت.

وی در ادامه به اهمیت جایگاه ولایت فقیه در کشور پرداخته و بیان داشت: ولایت فقیه عنصر نجات بخش کشور از استکبار و رمز عبور از فتنه ها است.

حجت الاسلام کاملی فر به مذاکرات هسته ای نیز اشاره کرده و گفت: عقب نشینی دشمن از تحریم و توافق حاصل را مدیون تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی با تمجید از فعالیت های آیت الله مجتهد شبستری، امام جمعه تبریز، تجلیل از وی را از مصادیق قدرشناسی مردم آذربایجان دانست.

حجت الاسلام کاملی فر همچنین از حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی درخواست ابلاغ سلام مردم تبریز و آذربایجان به رهبر انقلاب را داشت.

ویژگی های رهبری در آیت الله خامنه ای  ماه به ماه قوی تر می شود

پس از صحبت های حجت الاسلام کاملی فر، آیت الله مجتهد شبستری به سخنرانی پرداخته و در شخصیت رهبر معظم انقلاب و مدیریت های حکیمانه ایشان بیانات خود را ایراد کرد.

وی با اشاره به خصوصیت های رهبری که در قانون اساسی آمده و همچنین تحقیق و تفحص مجلس خبرگان رهبری در این مورد، گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته در کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری، مشخص گردیده که ویژگی های رهبری در آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله) سال به سال بلکه ماه به ماه قوی تر می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین به مدیریت های حکیمانه رهبر انقلاب در دوران رهبری ایشان اشاره داشته و خاطر نشان کرد: مدیریت بحران های مختلف از جمله حادثه کوی دانشگاه، اتفاقات مجلس ششم و فتنه ۸۸ توسط مقام معظم رهبری، ثبات را در کشور حاکم کرد.

به جای نکوداشت، بهتر بود ذره پروری می شد

امام جمعه تبریز همچنین با بیان اینکه قبلا به مسئولین برگزاری همایش تذکری در خصوص عدم برگزاری آیین نکوداشت خود داده بود؛ گفت: بهتر بود به جای نکوداشت، از عنوان ذره پروری برای بنده استفاده می شد.

در ادامه مراسم، نوبت به برگزاری آیین نکوداشت از آیت الله مجتهد شبستری به عنوان روحانی مجاهد، بصیر و عمار آذربایجان رسید.

تجلیل رئیس دفتر رهبر انقلاب از امام جمعه تبریز و رونمایی از تألیفات وی

پیش از برگزاری آیین نکوداشت، کلیپی با محتوای زندگینامه علمی و سیاسی آیت الله مجتهد شبستری پخش شد که در آن شخصیت های مختلفی از جمله حجت الاسلام و المسلمین تقوی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور پیرامون شخصیت امام جمعه تبریز صحبت هایی داشتند.

در ادامه لوحی با امضای حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی به پاسداشت تمجید از آیت الله مجتهد شبستری به وی اعطا شد.

 همچنین نهادهای مختلفی از جمله بسیج اساتید کشور، سپاه عاشورا، صدا و سیمای آذربایجان شرقی و جامعه دانشگاهی آذربایجان شرقی جداگانه لوح های تقدیری جهت نکوداشت مقام آیت الله مجتهد شبستری به وی تقدیم کردند.

رونمایی از تمبر و همچنین آثار تألیفی آیت الله مجتهد شبستری از دیگر بخش های این مراسم بود که با حضور رئیس دفتر رهبر انقلاب برگزار شد.

درخواست مردم تبریز از رهبر انقلاب برای سفر مجدد به این شهرتجلیل رئیس دفتر  مقام معظم رهبری از امام جمعه تبریز و رونمایی از تألیفات وی / از ابلاغ سلام رهبر انقلاب به مردم آذربایجان تا درخواست برای سفر مجدد ایشان به تبریز/ واکنش حجت الاسلام محمدی به شعارهای ترکی

در خلال این برنامه مجری مراسم، درخواست مردم آذربایجان و تبریز را برای سفر مجدد رهبر انقلاب به تبریز را به اطلاع رئیس دفتر معظم له رساند.

سخنران بعدی این برنامه حجت الاسلام محمدی گلپایگانی بود که در ابتدا با بیان خاطره سفر تاریخی رهبر انقلاب به تبریز، گفت: شیرینی آن سفر هنوز در ذائقه من باقی مانده است.

ابلاغ سلام رهبر انقلاب به مردم تبریز و آذربایجان

وی همچنین از علاقه مردم ایران و سایر کشورهای جهان به رهبر انقلاب اشاره کرده و تصریح کرد: شعاع علاقه مردم به رهبر انقلاب مرزها را شکافته و حتی به قلب دشمن نیز راه یافته است.

حجت الاسلام محمدی همچنین با نقل خاطراتی از سفر خود به آفریقای جنوبی و روسیه از غلاقه وافر ملت های دیگر به رهبر معظم انقلاب سخن گفت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری همچنین در محورهای مختلفی از جمله جنایات امریکا و اسرائیل، اهمیت علم و تکنولوژی، عظمت کار امام خمینی(ره) در به پیروزی رساندن انقلاب به ایراد سخنرانی پرداخته که مشروح آن در ائل آمده است.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی: از رهبر انقلاب ترکی یاد گرفتم

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی در ادامه سلام رهبر معظم انقلاب به مردم تبریز و آذربایجان را ابلاغ کرد که با واکنش حضار در قالب شعارهای انقلابی مواجه شد.

وی در واکنش به شعارهای ترکی حضار، گفت: بنده زبان شیرین ترکی بلد نیستم اما چند کلمه ای از رهبر انقلاب یاد گرفتم و به همه شما می گویم ساغ اولون(زنده باشید).

محدودیت های پذیرفته شده در مذاکرات هسته ای از زبان رئیس بسیج اساتید کشور

پس از ایراد سخنرانی رئیس دفتر رهبر انقلاب، سهراب صلاحی، رئیس بسیج اساتید کشور به عنوان آخرین سخنران مراسم صبح به روی سن رفت.

وی در سخنانی به اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا و منطقه اشاره کرده و آن را حاصل پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

وی همچنین به مذاکرات هسته ای نیز اشاره داشته و بیان داشت: در برجام بدست آمده در مذاکرات وین محدودیت های سنگینی توسط ایران پذیرفته شده است که می توانستیم با مقاومت بیشتر بهتر عمل کنیم.

گفتنی است ادامه این همایش با حضور آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد بعد از ظهر امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز ادامه می یابد.

انتهای خبر