خداحافظی خسرو معتضد با تلویزیون

معتضد گفت: تصمیم گرفته‌ام دیگر برنامه‌ای در صدا و سیما نداشته باشم. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، خسرو معتضد، تاریخ‌پژوه، نویسنده و روزنامه‌نگار که سال هاست در برنامه تلویزیونی «پُلی به تاریخ» به کارشناسی و اجرا اشتغال دارد و به تازگی برنامه‌های رادیویی را نیز آغاز کرده بود به «عصر ایران» گفت: تصمیم […]

معتضد گفت: تصمیم گرفته‌ام دیگر برنامه‌ای در صدا و سیما نداشته باشم.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، خسرو معتضد، تاریخ‌پژوه، نویسنده و روزنامه‌نگار که سال هاست در برنامه تلویزیونی «پُلی به تاریخ» به کارشناسی و اجرا اشتغال دارد و به تازگی برنامه‌های رادیویی را نیز آغاز کرده بود به «عصر ایران» گفت: تصمیم گرفته‌ام دیگر برنامه‌ای در صدا و سیما نداشته باشم و با پایان برنامه‌های ضبط شده این همکاری پایان یافته تلقی می‌شود.
خداحافظی خسرو معتضد با تلویزیون
خسرو معتضد در بیان دلیل این کناره گیری گفت: من تاریخ‌پژوه هستم وتنها از سر علاقه به ایران و تاریخ حکایت های آن را باز می‌گویم و هیچ حُب و بغضی به کار نمی‌گیرم ولی با ممیزی های شدید و جرح و تعدیل‌ها گاه روح مطالبی که گفته‌ام در هنگام پخش آسیب می‌بیند و مثلا شنونده یا بیننده گمان می‌برد از یک شخصیت تاریخی یک سره بد گفته‌ام در حالی که من همه جوانب مختلف را با استناد به اسناد تاریخی توضیح می دهم و نقل می کنم.

کارشناس برنامه‌های تاریخی صدا و سیما یادآور شد: این که محتوای برنامه ها را در کلیات آن کنترل کنند و مواردی را بر اساس مصالح یا وقت کوتاه کنند یک بحث است و قابل قبول و به سیاست های سازمان احترام می گذارم اما این که با اهداف خاص وجوهی از یک شخصیت را حذف کنند و تنها بخش منفی را باقی بگذارند این ذهنیت را در مخاطب ایجاد می‌کند که در حال اجرای یک پروژه تبلیغاتی هستم حال آن که من شیفته تاریخ هستم و مردم هم تاریخ را دوست دارند و از این که داستان‌های واقعی را گوش کنند لذت می‌برند.

خسرو معتضد یادآور شد: من همکاری خود با رادیو تلویزیون را از سال ۱۳۳۷ شروع کردم و تصور می‌کنم بیش از نیم قرن کافی باشد و از این پس  می‌خواهم تمام وقت خود را صرف تکمیل کتاب هایی کنم که در دست دارم.

نویسنده ده‌ها جلد کتاب تاریخی در ادامه تصریح کرد: دوست ندارم مردم مرا بر اساس جرح و تعدیل ها و دخالت هایی که دیگری در برنامه ام انجام می دهد قضاوت کنند.

وی در پایان گفت: من عاشق ایران و مردم ایران هستم، همین.

انتهای خبر