ایجاد نخستین موزه یهودی در جمهوری آذربایجان!

خبرگزاری رسمی آذرتاج جمهوری آذربایجان از طرح ایجاد موزه یهودیان در این کشور خبر داد. به گزارش اعتدال پرس، مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آذرتاج  نوشت: یک کارشناس اسرائیلی شرکت کننده در دوره آموزشی تابستانی برگزار شده توسط مرکز بین المللی چند فرهنگی باکو و بنیاد «دانش» ریاست جمهوری آذربایجان اعلام […]

خبرگزاری رسمی آذرتاج جمهوری آذربایجان از طرح ایجاد موزه یهودیان در این کشور خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آذرتاج  نوشت: یک کارشناس اسرائیلی شرکت کننده در دوره آموزشی تابستانی برگزار شده توسط مرکز بین المللی چند فرهنگی باکو و بنیاد «دانش» ریاست جمهوری آذربایجان اعلام کرد موزه یهود در جمهوری آذربایجان ایجاد خواهد شد.

آریه گوت کارشناس اسرائیلی گفت : «با حمایت الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان دو کنیسه جدید و بزرگترین مرکز آموزشی یهودیها در قفقاز جنوبی در باکو تاسیس شده است. بعد از این نیز نخستین موزه یهودی در جمهوری آذربایجان احداث خواهد شد. »

آریه گوت ضمن تاکید بر تشکر اسرائیل از الهام علی اف افزود : « قصبه سرخ در جمهوری آذربایجان تنها مکان واحدی است که یهودی ها در آنجا به طور متراکم زندگی می کنند و این قصبه منبع اصلی افتخار (جمهوری) آذربایجان است.»

این کارشناس یهودی همچنین در این نشست به طور مفصل و مبالغه آمیزی درباره دشمنی میان آذریها و ارمنیها سخنرانی کرده است.

انتهای خبر