واکنش تند سامی یوسف به صدا و سیما بعد از اجرا در اسرائیل

مدتی پیش سامی یوسف خواننده ای ایرانی که عمده آثارش مذهبی و اخلاقی بوده است در اسرائیل روی صحنه رفته و اجرا نمود. به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه خبری شهدای ایران؛ مدتی پیش سامی یوسف خواننده ای ایرانی که عمده آثارش مذهبی و اخلاقی بوده است در اسرائیل روی صحنه رفته و […]

مدتی پیش سامی یوسف خواننده ای ایرانی که عمده آثارش مذهبی و اخلاقی بوده است در اسرائیل روی صحنه رفته و اجرا نمود.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از پایگاه خبری شهدای ایران؛ مدتی پیش سامی یوسف خواننده ای ایرانی که عمده آثارش مذهبی و اخلاقی بوده است در اسرائیل روی صحنه رفته و اجرا نمود.

این اقدام سامی یوسف در رسانه های داخلی و خارجی و شبکه های اجتماعی با واکنش های متفاوتی همراه بود. اما کاربران شبکه های اجتماعی داخلی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اشغال سرزمینشان توسط رژیم صهیونیستی  و مشروع نبودن کشور اسرائیل به سامی یوسف انتقاد و اعتراض کردند.

در این میان برخی از رسانه ها از ممنوعیت پخش آثار سامی یوسف به همین دلیل در صدا و سیما اشاره کردند که هر چند توسط مسئولین این سازمان نه مورد تایید قرار گرفت و نه تکذیب شد اما  در صورت صحت این امر، بدون شک اقدام ارزشی مدیر این سازمان بوده است.

اما نکته مهم در این زمینه این است که سامی یوسف بعد از شنیدن خبر ممنوع التصویریش با ابراز تاسف برای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشته اند به هیچ وجه از اجرایش عذر خواهی نمی کند!

وی در بیانیه شدید الحنی نوشته است: «من خیلی متعجب شدم که شنیدم تلویزیون و رادیوی ملی جمهوری اسلامی ایران، موسیقی و تصویر من را به علت اجرای اخیرم در ناصره ممنوع کرده اند.

من باخبر نبودم که آوردن لبخند به چهره برادران و خواهران محبوب فلسطینی من ( منطقه ناصریه)، می تواند دلیل توهین به دولت ایران باشد. متاسفم که شنونده‌های گرانبهای من برای مدتی از موسیقی من محروم می شوند. اما من بابت اجرا در فلسطین عذرخواهی نمی کنم.

موسیقی نفوذپذیر است و به این معنی نیست که باید محدود به مرزها یا برای اهداف سیاسی استفاده شود.  بلکه به این معنی است که باید آزادانه در میان زمان و مکان طنین انداز شود. شاید ما یک روز فلسطین آزاد را ببینیم.
با عشق و دعای خیر.»

سامی یوسف فرزند سیامک برنجان( راد منش) است که بعد از اجراهای مختلف با خوانندگان غیر مجاز خارج نشین سال گذشته مجموز آلبوم دلا را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است.

انتهای خبر