زمزمه های تغییر شهردار، نوین را به واکنش واداشت/ موضعگیری تند شهردار تبریز به انتقادهای اعضای جدید شورای شهر تبریز

شهردار تبریز که این روزها با برخی انتقادات اعضای جدید شورای شهر شانس ابقای خود را کمرنگ و در خطر می بیند، واکنش تندی به این اظهارات نشان داده و منتقدین خود را خائن و دروغگو خواند! وی همچنین مخالفت خود با بحث انتخاب سرپرست برای شهرداری تا زمان انتخاب قطعی شهردار را اعلام کرده […]

شهردار تبریز که این روزها با برخی انتقادات اعضای جدید شورای شهر شانس ابقای خود را کمرنگ و در خطر می بیند، واکنش تندی به این اظهارات نشان داده و منتقدین خود را خائن و دروغگو خواند!

وی همچنین مخالفت خود با بحث انتخاب سرپرست برای شهرداری تا زمان انتخاب قطعی شهردار را اعلام کرده و تلویحا زمان پایان دوره فعالیت خود را  منوط به انتخاب قطعی و نهایی شهردار نموده است. امری که احتمال می رود به علت عدم اجماع نسبی اعضای شورا زمانبر و طولانی شود!

گفتنی است احتشام حاجی پور و اسوتچی از جمله منتخبین جدید شورای شهر هستند که در گفتگو با رسانه ها به عملکرد نوین انتقادات جدی داشته و خواستار تغییر وی شده بودند.

به گزارش اعتدال پرس، نوین در نشست امروز صبح خود با معاونین و مدیران ارشد شهرداری با اعلام این که حاشیه‌سازی برخی افراد نا‌آگاه ، هیچ خللی در راه تداوم خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان ایجاد نخواهد کرد خاطرنشان کرد: شهرداری امروز به قدری قوی ، کارآمد و توانمند شده است که حاشیه‌سازی و سنگ‌اندازی‌ها نمی‌تواند مانع خدمات‌رسانی و موفقیت این مجموعه و مدیران خدوم آن شود و ما بدون توجه به جوسازی‌های این افراد با قدرت و جدیت تمام به کار خود که همان تعهد خدمت شبانه‌روزی به مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنان است ادامه می‌دهیم.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز تأسف از اقدامات تفرقه‌افکنانه و نسنجیده یکی از مدعیان عمران و آبادانی کلان‌شهر تبریز ، خواستار پرهیز افراد از اظهارات تنش‌زا که زمینه‌ساز ایجاد جنجال در فضای آرام خدمت‌رسانی می‌شود شد و تصریح کرد: اداره شهر با شعار عملی نیست ؛ چراکه تحقق این امر در گرو کار و تلاش شبانه‌روزی است و مدیریت شهری تبریز همچون ۸ سال گذشته با تکیه بر این رویه ، به رسالت خود تا آخرین دقایق مسوولیت عمل خواهد کرد و یقینا عملکرد تیمی شهرداری در شورای دوم و سوم و نقش شهرداران دهه ۸۰ بر کسی پوشیده نیست و خاطره تاریخی تبریز به هیچ عنوان خدمات و یا انحرافات و خیانت‌های افراد را فراموش نکرده و نخواهد کرد.

نوین در ادامه با تأکید بر این که نباید تصور یا شایعه تغییر مدیریت‌ها سستی و خللی در روند خدمت و کار مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری ایجاد کند افزود: فضای خدمتی در شهرداری به جهت ضرورت‌ها و الزامات این حوزه تعطیل‌بردار نیست و نباید تحت تأثیر این مسایل بود.

وی با اعلام این که روند توسعه و عمران شهری تبریز باید تداوم یابد ، ارایه مستمر گزارش‌های عملکردی از سوی مدیران ارشد شهرداری را بهترین پاسخ به جوسازی‌های اخیر دانست و خواستار توجه بیش از پیش مدیران شهرداری به این اصل شد.

شهردار تبریز همچنین با اشاره به در پیش بودن زمان استقرار رسمی شورای چهارم و طرح برخی اظهارنظرها در خصوص انتخاب شهردار جدید از سوی این مجموعه خاطرنشان کرد: امیدواریم شورای چهارم پس از انتخاب هیأت رییسه قوی و کارآمد برای خود ، نسبت به انتخاب و معرفی شهردار مورد نظر خود نیز در اسرع وقت اقدام نماید ؛ چراکه معتقدیم شهر تبریز با حجم بالایی از کارها و پروژه‌های در دست اجرا و مطالبات حداکثری شهروندان ، با انتخاب سرپرست برای شهرداری نمی‌تواند اداره شود و لازم است با انتخاب قطعی شهردار زمینه را برای تداوم توسعه شهری و جلوگیری از رکود و بلاتکلیفی فراهم آورد.

نوین در عین حال با انتقاد از نامه‌نگاری اخیر یکی از اعضای شورای اسلامی شهر و طرح ادعای هزینه‌های ۲۵۰ میلیارد ریالی شهرداری در حوزه فوتبال طی سه سال گذشته گفت: این رفتارها برای مدیریت شهری تبریز تازگی ندارد و طرح این قبیل دروغ‌ها در قالب شب‌نامه‌های تکراری دیگر برای مردم کهنه شده است.

وی در خاتمه با تأکید بر این که دژهای شهرداری مستحکم و نفوذناپذیر شده‌اند ، عزل و نصب مدیران را حق و وظیفه شهردار تبریز دانست و تصریح کرد: جای تعجب است که برخی افراد و جریان‌ها حتی به خود اجازه می‌دهند در مورد عزل و نصب مدیران که از حقوق قانونی شهردار تبریز است از وی رنجیده خاطر شوند که این رویه در نوع خود تأسف‌بار و تعجب‌برانگیز است.

*

انتهای خبر