تندروها قصد مصادره اعتدال را دارند/ تشکیل گروهی جهت تبیین جایگاه اعتدال توسط دکتر روحانی

نماینده مجلس خبرگان با بیان این‌که اعتدال قابل مصادره نیست اظهار کرد: زمانی که مفهوم اعتدال تدوین شود، مشخص خواهد شد، کسانی که قصد مصادره این گفتمان را دارند افراد تندرو و دروغگو هستند. به گزارش اعتدال پرس، آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی در گفتگو با خبرنگاران  با تاکید بر لزوم منطبق شدن اعضای کابینه […]

نماینده مجلس خبرگان با بیان این‌که اعتدال قابل مصادره نیست اظهار کرد: زمانی که مفهوم اعتدال تدوین شود، مشخص خواهد شد، کسانی که قصد مصادره این گفتمان را دارند افراد تندرو و دروغگو هستند.

به گزارش اعتدال پرس، آیت الله هاشم هاشم‌زاده هریسی در گفتگو با خبرنگاران  با تاکید بر لزوم منطبق شدن اعضای کابینه دولت یازدهم با اعتدال مورد تاکید حسن روحانی، گفت: زمانی که آقای روحانی شعار و خط مشی خود را اعتدال قرار می‌دهد، همه اطرافیان وی باید به اعتدال عادت کرده و شعار و خط مشی خود را همین مساله قرار دهند.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین مفهوم اعتدال خاطرنشان کرد: من برای تبیین مفهوم اعتدال پیشنهاد می‌کنم که یک گروه علمی تعیین شود و اعتدال را تبیین کند. این گروه می‌تواند منابع اعتدال در اسلام و جایگاه اعتدال در مسائل اخلاقی را بررسی و طبق آن مبانی اعتدال را بیان کند.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز کارهای عظیمی در زمینه تبیین اعتدال در حال انجام است، گفت: در قرآن کریم بیش از ۲۷۰ آیه در مورد اعتدال وجود دارد علمای اخلاق نیز اینگونه بیان کرده‌اند که افراط و تفریط رذلیت و حد وسط فضلیت است.

هاشم‌زاده هریسی با تاکید بر این‌که اعتدال قابل مصادره نیست، گفت: افرادی که بهانه‌گیری می‌کنند و مساله اعتدال را زیر سوال می‌برند زمانی که مشاهده کنند که گفتمان اعتدال در حال تدوین است دیگر از اینگونه بهانه‌گیری‌ها پرهیز می‌کنند.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که اعتدال مصادره کردنی نیست گفت: اعتدال عمل است و قابل مصادره نیست؛ چرا که اگر فردی ادعای اعتدال کند و معتدل نباشد مشخص می‌شود که یک فرد تندرو و دروغگو است؛ اعتدال ادعا نیست، بلکه عمل است.

هاشم‌زاده هریسی در پایان با بیان این‌که انتخاب اعضای کابینه دولت مهم‌ترین اولویت رییس جمهور در آغاز فعالیت خود است اظهار کرد: اولویت بعدی که آقای روحانی باید به آن توجه داشته باشد، انتخاب بدنه دولت یعنی انتخاب استانداران،‌فرمانداران و معاونان است ایشان باید بدنه کارگزارانی را که می خواهند به مردم خدمت کنند خوب، قوی و معتدل تشکیل دهد.

انتهای خبر