توافق ‘رهروان و اصولگرایان’ برای عدم رای اعتماد به ۵ وزیر

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس، گفت:‌ رایزنی‌های صورت گرفته در مجلس نشان می دهد که پنج وزیر پیشنهادی از مجلس رای اعتماد نمی گیرند و در این زمینه ۲ فراکسیون مهم مجلس یعنی فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اتفاق نظر دارند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده […]

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس، گفت:‌ رایزنی‌های صورت گرفته در مجلس نشان می دهد که پنج وزیر پیشنهادی از مجلس رای اعتماد نمی گیرند و در این زمینه ۲ فراکسیون مهم مجلس یعنی فراکسیون اصولگرایان و فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اتفاق نظر دارند.
توافق

به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌دشت، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: رایزنی‌های صورت گرفته مابین نمایندگان و نتایج حاصل از این رایزنی‌ها از این مسئله حکایت دارد که پنج نفر از وزرای پیشنهادی دولت نتوانند رای اعتماد مجلس را به دست آورند.

وی افزود: بر این اساس محمدعلی نجفی وزیر پیشنهادی برای (وزارت آموزش و پرورش)، عباس آخوندی وزیر پیشنهادی برای (وزارت راه و شهرسازی)، میلی‌منفرد وزیر پیشنهادی برای (علوم، تحقیقات و فناوری)، بیژن زنگنه وزیر پیشنهادی برای (وزارت نفت) و سلطانی‌فر وزیری پیشنهادی برای وزارت ورزش و جوانان با عدم استقبال نمایندگان مواجه شده و نخواهند توانست از مجلس رای اعتماد بگیرند.

عضو کمیسیون بودجه، برنامه و محاسبات مجلس اظهار داشت: برآوردها حاصل از این مسئله حکایت دارد تا دو فراکسیون اصولگرای مجلس (اصولگرایان و اصولگرایان رهروان ولایت) در عدم رای اعتماد به این وزرا اتفاق نظر دارند و نکته قابل توجه دیگر در این راستا این است که موضوع رای اعتماد به وزرا موجب همگرایی بیشتر دو فراکسیون در خصوص مسائل مختلف با یکدیگر شده است.

انتهای خبر