یک مقام آگاه در دولت اعلام کرد: لیست ذخیره وزرا برای معرفی در سه وزارتخانه تایید نشده

  یک مقام آگاه در دولت گفت: در صورت عدم رای اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی، نفرات دوم و سوم کارگروه‌های تعیین وزرا از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی خواهند شد.   به گزارش اعتدال پرس، یک مقام آگاه در دولت در حاشیه جلسه رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی در گفت‌وگو با ایلنا […]

 

یک مقام آگاه در دولت گفت: در صورت عدم رای اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی، نفرات دوم و سوم کارگروه‌های تعیین وزرا از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی خواهند شد.

 

به گزارش اعتدال پرس، یک مقام آگاه در دولت در حاشیه جلسه رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی در گفت‌وگو با ایلنا گفت:‌ در صورت عدم رای اعتماد نمایندگان به گزینه‌های پیشنهادی رئیس جمهور بلافاصله نفرات دوم و سوم کارگروه های تعیین وزرا از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی خواهند شد.

 

در همین راستا، حسب لیستی که از کارگروه های تعیین وزرا در این خبرگزاری موجود است نفرات دوم پیشنهادی جهت وزارتخانه‌های نفت،‌ علوم،‌ آموزش و پرورش و ورزش و جوانان به ترتیب اکبر ترکان، معصومه ابتکار، دکتر پورنجاتی و مهندس یاسر هاشمی خواهد بود.

 

در صورت عدم اقبال نمایندگان به عباس آخوندی،مهندس حسین مرعشی جهت تصدی وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهد شد.

 

از سید صفدر حسینی و سهیلا جلودارزاده به عنوان گزینه‌های دوم و سوم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام برده شده است.

 

خاطرنشان می شود حضور در نا آرامی های های انتخاباتی ۸۸ یکی از دلایل  اصلی مخالفت نمایندگان اصولگرای مجلس با این وزرا اعلام شده است.

گزینه‌های جایگزین برای ۳ وزارتخانه بزودی معرفی می‌شوند

مشاور رییس‌جمهور با اشاره به رای عدم اعتماد مجلس به سه وزیر معرفی‌شده گفت: اولین جلسه هیئت دولت بزودی برگزار خواهد شد و در خصوص گزینه‌های جایگزین سه وزارتخانه تصمیم‌گیری می‌شود.

خبرگزاری فارس: گزینه‌های جایگزین برای ۳ وزارتخانه بزودی معرفی می‌شوند

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس، با اشاره به رای مجلس شورای اسلامی به کابینه و عدم رای اعتماد به سه نفر از وزرای پیشنهادی گفت: دولت به نظر مجلس تمکین می‌کند و این حق نمایندگان مجلس است که بخواهند به وزرایی رای ندهند.

وی افزود: درباره گزینه‌های جایگزین برای وزرای رد صلاحیت شده نیز آقای رئیس جمهور در حال بررسی‌های لازم هستند و در فرصت مناسب گزینه‌های جایگزین اعلام می‌شود.

مشاور رئیس جمهور در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه اولین جلسه دولت چه زمانی تشکیل خواهد شد، گفت: انشاءالله بزودی در اولین فرصت ممکن جلسه هیئت دولت تشکیل خواهد شد.

صادق درباره گزینه‌های پیشنهادی نیز گفت: باید از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای پرهیز کرده چرا که اخبار دقیق از سوی دفتر هیئت دولت اعلام می‌شود.

مجلس از میان ۱۸ وزیر پیشنهادی روحانی به جعفر میلی منفرد گزینه پیشنهادی وزارت علوم، محمدعلی نجفی گزینه پیشنهادی وزارت وزیر آموزش و پرورش و مسعود سلطانی‌فر گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان رأی اعتماد نداد.

انتهای خبر