راه اندازی تلویزیون اینترنتی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

در ادامه سفر یک روزه رئیس مرکز رسانه های نوین رسانه ملی مقرر شد تا دو هفته آینده شاهد راه اندازی پایلوت IPTV در آذربایجان شرقی و تا دو ماه آینده شاهد راه اندازی نهایی و کامل و واگذاری امکان ارائه سرویس IPTV به همه متقاضیان در استان فراهم شود. به گزارش اعتدال(اعتدال آذربایجان)، رئیس مرکز […]

image_pdfimage_print
در ادامه سفر یک روزه رئیس مرکز رسانه های نوین رسانه ملی مقرر شد تا دو هفته آینده شاهد راه اندازی پایلوت IPTV در آذربایجان شرقی و تا دو ماه آینده شاهد راه اندازی نهایی و کامل و واگذاری امکان ارائه سرویس IPTV به همه متقاضیان در استان فراهم شود.

به گزارش اعتدال(اعتدال آذربایجان)، رئیس مرکز رسانه های نوین رسانه ملی در سفر یک روزه، با حضور در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، ضمن دیدار با مدیرکل این مرکز و بازدید از واحدهای مختلف و استودیوها، مقدمات راه اندازی و ایجاد بسترهای لازم برای افتتاح پروژه IPTV ( تلویزیون اینترنتی ) در استان را بررسی کرد.

عسگری ساری در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: نفوذ اینترنت و افزایش کارایی این تکنولوژی در زندگی امروزه مردم باعث شده که دست اندرکاران شبکه های رادیویی و تلویزیونی بی تفاوت از کنار این فناوری جهانی عبور نکرده و همسو با دیگر حرفه ها به فکر استفاده و کسب سود از این شبکه جهانی باشند و راه اندازی تلویزیون اینترنتی (IPTV)  می تواند بر حفظ و افزایش مخاطبان گامی مهم و بزرگ باشد.

رئیس مرکز رسانه های نوین رسانه ملی با اشاره به راه اندازی سیستم IPTV برای اولین بار در سازمان صداوسیما و در استان آذربایجان شرقی افزود: توسعه شیوه‌های دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مطلوب ، استفاده از فناوری‌های نوین و دوسویه در ارائه خدمات صوتی و تصویری فراگیر به مخاطبان، ارتقای جذابیت و تنوع خدمات با استفاده از فناوری‌های فضای مجازی و بهره‌گیری از تخصص و نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان داخلی و سازمان صداوسیما از اهداف راه اندازی سرویس IPTVاست .

وی خاطر نشان شد : بهره برداری و استفاده از تلویزیون اینترنتی به دلیل دسترسی ارزان و پوشش جهانی می تواند مخاطبان بسیار گسترده ای از جوامع و فرهنگ های مختلف را به خود جذب کند . این فناوری به روز ترین و جدیدترین تکنولوژی در جذب مخاطب به حساب می آید و سبب شده مسوولان شبکه های کوچک و بزرگ در سراسر جهان برای حفظ و افزایش مخاطبان و به طبع آن افزایش تبلیغات تجاری خود ، به این فناوری تکیه کنند .

رئیس مرکز رسانه های نوین  تصریح کرد : مشترکان سرویس IPTV به هنگام تماشای تصاویر می توانند برای مواردی مانند ایمیل های دریافتی و پیام فوری ، پیام دریافت کرده و کنترل کامل بر قابلیت هایی چون برگشت ، ارسال سریع ، توقف و ادامه برنامه ها داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این دیدار با حمایت کامل از طرح IPTV، از تلویزیون اینترنتی به عنوان یک فرصت و موفقیت استثنایی برای رسانه ملی نام برد و گفت : راه اندازی این سیستم فرصتی است که سازمان بتواند بخشی از هزینه های جاری خود را از این طریق تامین و در پیشبرد اهداف و رسالت خود گامهای موثری بردارد.

سید محسن لطیفی ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت شرکت مخابرات استان در راه اندازی این تکنولوژی جدید، افزود: قرارداد IPTV به امضاء رسیده و به زودی شاهد راه‌اندازی آن خواهیم بود و برای اولین بار در سازمان صداوسیما، بخش خصوصی و اپراتور خواهند توانست نقش مهمی در اجرای یک پروژه ایفا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سعی دارد مخاطبان را در تکنولوژی های عصر جدید، همراهی و با لطف خداوند و تلاش همکاران برنامه های متنوعی برای استفاده و بهره مندی مخاطبان از سرویس IPTV داشته باشیم.

همچنین در ادامه سفر یک روزه رئیس مرکز رسانه های نوین رسانه ملی در جلسه مشترک ایشان با مهندس فرقانی مدیر عامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی مقرر شد با حمایت های عملی این شرکت تا دو هفته آینده شاهد راه اندازی پایلوت IPTV در آذربایجان شرقی و انشالله تا دو ماه آینده شاهد راه اندازی نهایی و کامل و واگذاری امکان ارائه سرویس IPTV به همه متقاضیان در استان فراهم شود.

انتهای خبر