“چهره گانی” از فرودگاه باکو دیپورت شد

تجزیه طلب ضد ایرانی فراری که سالهاست با هدایت سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی به اقدامات تجزیه طلبانه علیه ایران مشغول است، از فرودگاه باکو دیپورت شد.   به گزارش اعتدال پرس به نقل از خبرگزاری «آپا» از باکو، “محمود علی چهره گانی” با پرواز فرانکفورت – باکو به فرودگاه حیدر علی اف وارد شده […]

تجزیه طلب ضد ایرانی فراری که سالهاست با هدایت سرویس‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی به اقدامات تجزیه طلبانه علیه ایران مشغول است، از فرودگاه باکو دیپورت شد.

 

به گزارش اعتدال پرس به نقل از خبرگزاری «آپا» از باکو، “محمود علی چهره گانی” با پرواز فرانکفورت – باکو به فرودگاه حیدر علی اف وارد شده بود، اما توسط مسئولین فرودگاه باکو با همان پرواز از فرودگاه دیپورت شد.

 

بر اساس این گزارش تعدادی از عناصر معلوم الحال قومگرا از جمله “صابر رستم خانلی” رئیس گروهک به اصطلاح کنگره آذربایجانی‌های جهان (موسوم به داک)، برای استقبال چهره گانی در فرودگاه باکو، در آن محل حاضر شده بودند.

 

گروهک‌های قومگرا از جمله داک طی ماه‌های اخیر با برگزاری نشست‌ها و بخصوص تدارک سفر چهره گانی به باکو تلاش کردند که به مناسبات دوستانه ایران و جمهوری آذربایجان ضربه بزنند.

 

برنامه ریزی و تشویق محمود علی چهره گانی برای سفر به جمهوری آذربایجان همزمان با برگزاری نشست سران کشورهای ترک زبان در باکو یکی از برنامه‌های تنش زایانه این گروهک‌ها بود که با اقدام مناسب دولت باکو خنثی شد.

 

محمود علی چهره گانی که خود را رئیس گروهک باصطلاح بیداری آذربایجان جنوبی می‌نامد پیش از این در سال ۲۰۰۶ نیزاز فرودگاه باکو اخراج شده بود.

 

چهره گانی بعلت سرخوردگی ناشی از استفاده‌های ابزاری بیگانگان از وی، پیش از این از ریاست گروهک باصطلاح بیداری آذربایجان جنوبی استعفاء داده بود، اما با هدایت سرویس‌های جاسوسی آمریکا از سال ۲۰۰۶ در این کشور سکونت کرده و استعفای خود از ریاست این گروهک سرسپرده را نیز پس گرفت.

این عنصر سرسپرده در سال ۱۹۹۶ و پس از آنکه به علت دادن شعارهای قومگرایانه و تجزیه طلبانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی شکست خورد، به خارج گریخت.

انتهای خبر