دادنامه دیوان عدالت اداری بر لغو انفصال رسایی از خدمات دولتی +عکس

رسایی گفت: اشرفی اصفهانی با شکایت من به دلیل ایراد اتهام، افترا و نشر اکاذیب به دادگاه فراخوانده شده است. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره شکایت پارسال  اشرفی اصفهانی، رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری علیه وی توضیحات جدیدی ارائه کرد. حمید رسایی […]

image_pdfimage_print
رسایی گفت: اشرفی اصفهانی با شکایت من به دلیل ایراد اتهام، افترا و نشر اکاذیب به دادگاه فراخوانده شده است.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره شکایت پارسال  اشرفی اصفهانی، رئیس هیأت بدوی تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری علیه وی توضیحات جدیدی ارائه کرد.

حمید رسایی در این باره نوشت: آذرماه پارسال اشرفی اصفهانی، ابتدا در گفتگو با خبرآنلاین و سپس در گفتگو با شرق و اعتماد و… به قول خودش پرده از فساد رسایی برداشت تا آن طور که ادعا کرده بود، مقدمات رد صلاحیت او را فراهم کند! پرونده ای که اشرفی اصفهانی و دوستانش به آن دل خوش کرده بودند، آنقدر توخالی بود که خیلی زود نتیجه عکس داد و دامن خودشان را گرفت.

با شکایت نماینده تهران به دیوان عدالت اداری، شعبه اول این دیوان، مسئول رسیدگی به پرونده شد و پس از بررسی مستندات و ادله دو طرف، شکایت رسایی را وارد و حکم صادره هیات تخلفات نهاد ریاست جمهوری را نقض کرد.

«رای دیوان»

درباره این شکایت به طرفیت هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به خواسته نقض رای شماره ۵۹۳ مورخه ۲۴/۹/۹۳ که به موجب آن شاکی (حمید رسایی) به اتهام نقض مقررات موضوع بند ۲ از ماده ۸ از ق رسیدگی به تخلفات اداری باستناد بند و ماده ۹ از قانون مرقوم به محرومیت از انتصاب به سمتهای حساس مدیریتی به مدت ۵ سال محکومیت یافته، با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه اظهارات طرفین و نظر به اینکه تنها مستند محکومیت شاکی به مجازات فوق الاشاره، بزه “جابجایی اعتبارات و مصرف آن در غیرمحل مربوطه” موضوع ماده ۵۰ و تبصره ۱ ماده ۷۱ قانون محاسبات عمومی و ایضا ماده ۵۹۸ از قانون مجازات اسلامی بوده که حسب مفاد لایحه شماره ۱۱۴۳ مورخه ۳۰/۳/۹۴ طرف شکایت مراتب جهت رسیدگی به جنبه جزائی آن در راستای در راستای ماده ۵۹۸ ق-م-ا به دادسرای عمومی تهران اعلام گردیده بوده و از طرفی حسب مفاد نامه شماره ۹۳۱۱۱۰۹۷۰ مورخه ۱/۷/۹۴ دادسرای ویژه روحانیت نسبت به موضوع رسیدگی و قرار موقوفی صادر گردیده است و کل دفاعیات مشتکی عنه نیز براساس اتهام فوق الاشعار تبیین گردیده بود، علیهذا شکایت مطروحه (توسط رسایی علیه هیات تخلفات نهاد ریاست جمهوری) وارد بوده و مستندا به مراتب یادشده و ماده ۱۰ از ق، دیوان حکم به ورود شکایت و نقض رای معترض عنه و رسیدگی مجدد در هیات مربوطه با لحاظ مراتب اشعاری صادر و اعلام می شود.

رئیس شعبه اول دیوان عدالت اداری

 

جالب اینجاست که بر اساس دروغ های اشرفی اصفهانی و تیتر روزنامه های دولتی، شبکه تلویزیونی VOA (صدای آمریکا) برنامه یک ساعته مبنی بر فساد رسایی تهیه کرد!

اکنون، علاوه بر نقض این حکم، اشرفی اصفهانی با شکایت رسایی به دلیل ایراد اتهام، افترا و نشر اکاذیب به دادگاه فراخوانده شده است.

انتهای خبر