بازتاب تأیید برجام بوسیله رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های خارجی

رسانه‎های خارجی بلافاصله پس از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در تأیید برجام، محتوای نامه و رهنمودهای ایشان را پوشش دادند. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از خبرنگاران جوان، انتشار نامه «حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به «دکتر حسن روحانی،» رئیس‌جمهور ایران، در تأیید برجام و همچنین رهنمودها و دستورات […]

image_pdfimage_print
رسانه‎های خارجی بلافاصله پس از انتشار نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در تأیید برجام، محتوای نامه و رهنمودهای ایشان را پوشش دادند.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از خبرنگاران جوان، انتشار نامه «حضرت آیت‌الله خامنه‌ای،» رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به «دکتر حسن روحانی،» رئیس‌جمهور ایران، در تأیید برجام و همچنین رهنمودها و دستورات ایشان در این نامه درخصوص رعایت و حفظ منافع ملی و مصالح عالی کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت:

 

خبرگزاری فرانسه نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران علی‌رغم اشاره به نکات مبهم برجام در نامه خود به روحانی، برای نخستین‌بار توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، را تأیید کرد. تصمیم ایران برای قبول مفاد «برنامه جامع اقدام مشترک» که پس از انتشار نامه تأیید رهبر رسمیت یافت، یکی از شفاف‌ترین تصمیمات سیاست‌خارجی ایران محسوب می‌شود.

 

این خبرگزاری همچنین به قسمتی از نامه‌ای که در آن رهبر درخصوص ابهامات این توافق هشدار می‌دهند، عیناً نقل می‌کند: «با این حال محصول مذاکرات که در قالب برجام شکل گرفته است دچار نقاط ابهام و ضعف‌های ساختاری و موارد متعددی است که در صورت فقدان مراقبت دقیق و لحظه به لحظه،‌ می‌تواند به خسارت‌های بزرگی برای حال و آینده‌ی کشور منتهی شود.»

 

آسوشیتدپرس گزارش داد: آیت‌الله «سید علی خامنه‌ای» رهبر معظم ایران توافق هسته‌ای تاریخی این کشور با قدرت‌های جهان را تایید کردند.

 

العربیه خبر داد: آیت‌الله سید علی خامنه‌ای با اعلام اینکه اتحادیه اروپا و آمریکا باید آشکارا لغو تحریم‌های ایران را اعلام کنند، توافق هسته‌ای ایران را تأیید کردند.

 

خبرگزار یورونیوز در صفحه توییتر خود نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران با تأیید برجام، دستور اجرای آن را صادر کردند.

 

هافینگتن پست نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران با انتقاد از کارشکنی‌های آمریکا، توافق هسته‌ای ایران را تأیید و دستور اجرای برجام را با رعایت شرایط خاص، صادر کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین از اتحادیه اروپا و آمریکا خواستند به طور شفاف لغو تحریم‌های ایران را اعلام کنند. ایشان درخصوص برخی نقاط ضعف این توافق هشدار دادند.

 

خبرنگار گاردین در صفحه توییتر خود اعلام کرد: رهبر انقلاب اسلامی در نامه خود به روحانی، با تأیید لایحه شورای امنیت ملی، دستور اجرای توافق هسته‌ای را صادر کردند.

انتهای خبر