سرپرست وزارت علوم و وزارت‌ورزش و جوانان منصوب شدند +عکس

  سرپرست های وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان با صدور احکام جداگانه ای از سوی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران منصوب شدند. به گزارش اعتدال پرس، محمدرضا صادق در گفت و گو با ایرنا گفت:  دکتر حسن روحانی در احکام جداگانه ای جعفر توفیقی و سید رضا صالحی […]

  سرپرست های وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان با صدور احکام جداگانه ای از سوی دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران منصوب شدند.

به گزارش اعتدال پرس، محمدرضا صادق در گفت و گو با ایرنا گفت:  دکتر حسن روحانی در احکام جداگانه ای جعفر توفیقی و سید رضا صالحی امیری را به ترتیب به عنوان سرپرست وزارتخانه های علوم،تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان تعیین کرده است.

جعفر توفیقی مسئول کارگروه آموزش عالی رئیس‌جمهور و وزیر علوم دولت اصلاحات بود. وی متولد تبریز و رئیس ستاد دکتر عارف در انتخابات ریاست جمهوری بود.

وی گفت: جزئیات برنامه‌های فعالیتش را در روزهای آینده اعلام می‌کند.

پس از آن که مسعود سلطانی‌فر گزینه رئیس جمهور برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان عصر روز پنجشنبه ۲۴ مردادماه نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد بار دیگر اسامی نفراتی همچون محمدرضا داورزنی، سعید فائقی، محمد دادکان، مصطفی هاشمی طبا، محسن مهرعلیزاده، رضا صالحی امیری و محمدرضا تابش به عنوان گزینه‌های احتمالی سرپرستی وزارت ورزش و جوانان مطرح شد.
در نهایت اما عصر امروز شنبه طی حکمی از سوی حسن روحانی رئیس جمهور ایران، سیدرضا صالحی امیری به عنوان سرپرست وزارتخانه ورزش و جوانان منصوب شد.

صالحی امیری در سال ۱۳۴۰ در شهرستان آمل به دنیا آمده و دارای دکترای مدیریت دولتی از دانشگاه علوم و تحقیقات و استادیار دانشگاه است. رساله دکترای او با عنوان “مدیریت تنوع قومی در ایران و جهان” است. وی هیچگونه سابقه ورزشی ندارد و مثل روسای قبلی سازمان تربیت بدنی و محمد عباسی که هیچ سابقه ورزشی نداشتند، وارد ورزش شد.

سید رضا صالحی امیری پیش از این معاون پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

انتهای خبر