واکنش تند عباسی به سخنان وزیر نفت/ دولت ظرفیت همکاری با ما را ندارد

رییس سابق سازمان انرژی اتمی به شدت از اظهارات بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مجلس شورای اسلامی انتقاد کردو افزود: گروهبانی درجه خیلی بالایی است و کار پادگان ها را گروهبان ها انجام می دهند و افسران نان آن را می خورند.   به گزارش اعتدال پرس به نقل از ندای انقلاب، در روزهای […]

رییس سابق سازمان انرژی اتمی به شدت از اظهارات بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مجلس شورای اسلامی انتقاد کردو افزود: گروهبانی درجه خیلی بالایی است و کار پادگان ها را گروهبان ها انجام می دهند و افسران نان آن را می خورند.

 

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ندای انقلاب، در روزهای اخیر فریدون عباسی دوانی که دوران مسوولیتش در سازمان انرژی اتمی همراه با پایان دولت دهم خاتمه یافت، از اظهارات برخی وزرا به ویژه بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دلخور شده و گفته است: برخی خود را ژنرال می دانند اما اتفاقا من “ژنرال درست” هستم. درجه ام را اگر حساب کنند من واقعا ژنرال هستم. من هیچ وقت هیچ کس را نفی نکردم حتی اگر قبل از انقلاب اسلامی کسی کار کرده مثل آقای دکتر اعتماد یا همکارانی که بعضا هنوز هستند. یعنی می خواستند من را بگویند گروهبان؟ گروهبانی درجه خیلی بالایی است و کار پادگان ها را گروهبان ها انجام می دهند و افسران نان آن را می خورند.
وی با بیان اینکه برخی افراد در دولت های گذشته با رانت و رابطه وزیر شده اند، تاکید کرده است: برخی افراد البته دانشجویان با استعدادی بوده اند اما نباید دیگران را گروهبان بنامند زیرا این توهین به جامعه است.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی درباره زنگنه گفته است: دلخور شدم از اینکه در زمان مناظرات و انتخابات این حرف ها را زدند. حالا انشاء الله بیاییم و ببینیم که تولید نفت را چه قدر بالا می برند و پول های نفت را چگونه می آورند.

*طراحان ادغام سازمان بیماری کودکانه دارند

عباسی همچنین از موضوع ادغام سازمان انرژی اتمی با وزارت نیرو انتقاد کرده و گفته است: از نظر من یک بیماری کودکی است. این بیماری کودکی است که برخی ها در تاریخ ذهنشان فریز شده و یخ زده اینها این بیماری را دارند و به عبارتی می خواهند سرشان را مثل کبک زیر برف کنند که بگویند کسی ما را نمی بیند. یک پِیشنهاداتی می دهند که مثلا ما به غربی ها نشان دهیم ما هسته ای را سطحش را بردیم پایین و بیاییم انرژی اتمی را ادغام کنیم در وزارت نیرو و اینها نشان دهیم که سطح هسته ای در حد معاون وزیر پایین آوردیم. من اسمش را بیماری کودکانه می گذارم. یعنی این افراد چه فکر می کنند درباره سازمانی که در حال بالغ شدن است.من می دانم که صنعت دارای چه مشکلاتی است و تولید سوخت یعنی چی. ساختن رآکتور بومی یعنی چی و وزارت نیرو اصلا از این ظرفیت ها ندار. وی ادامه داده که وزارت نیرو بهتر است بدهی بالای خود به سازمان انرژی اتمی را پرداخت کرده و به فکر تامین آب شرب و تعمیر شبکه های پوسیده آبرسانی باشد.

*وزارت نیرو خیلی هنرمنده شبکه پوسیده آب را درست کند/ بدهی هزار میلیاردی وزارت نیرو به سازمان انرژی اتمی

وی تصریح کرد:وزارت نیرو خیلی هنر کند همین آب مملکت را تامین و شبکه های پوسیده را برود درست کند. وزارت نیرو بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان به انرژی اتمی بدهکار هست. برق را از من می گیرد و حداقل پول سوخت گازی که من در یک نیروگاه گازی برق تولید می کنم را نمی دهد.

*شیخ روحانی مانع انتقادات به احمدی نژاد باشد/ من هم منتقد دولت دهمم!

همچنین یک منبع موثق در این رابطه به ندای انقلاب گفت فریدون عباسی دوانی در روز تودیع و معارفه اش تاکید کرد آیا واقعا دولت احمدی نژاد هیچ کاری نکرده است؟ چرا دائم دولت او را می زنید؟ وی خاطرنشان کرد: حالا که انتخابات تمام شده و کابینه جدید شکل گرفته است، به عنوان یک “شیخ” مانع از انتقادات بیشتر به دولت دهم و احمدی نژاد شود و نکات مثبت دولت وی را نیز بگوید.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی اظهارداشت: موضوع هسته ای که هیچ موضوع حقوق کودک، حقوق زن و قوانین قضایی اسلامی و حقوق بشر را نیز نمی توانیم با غرب حل کنیم.

۳ برابر شدن تولید سوخت ۲۰ درصدی/ باید به سمت سوخت های سیلی ساید برویم

وی ادامه داد: تولید سوخت ۲۰ درصد از زمان آقای آقازاده برنامه ریزی شده بود و آقای دکتر صالحی اعلام کردند که سوخت را می سازیم. تا این اعلام به بنده رسید که این کار را بخواهم مدیریت کنم و وقت زیادی من روی این موضوع گذاشتم. دستگاه هایی را لازم داشتیم که از خارج از کشور وارد کردیم تا این سوخت های صفحه ای را بشود با آن تولید کرد و ما افزایش دادیم اورانیوم ۲۰ درصدمان را تقریبا سه برابر کردیم از نظر وزنی و نه از نظر غنا تا آسیب پذیری خود را کم کنیم.

عباسی تاکید کرد: فکر می کنم در آینده باید به سمت تولید سوخت های سیلی ساید برویم

*دولت ظرفیت همکاری با ما را ندارد/مواظب کیهان بودم!

وی با بیان اینکه ما نمی رویم بخوابیم و می رویم کار می کنیم، تصریح کرد: ظرفیت دولت اقای روحانی ظرفیت همکاری با ما را ندارد، حالا این ظرفیت یا بالاتر است یا پایین تر.

رییس سابق سازمان انرژی اتمی در پایان خاطرنشان کرد: در مدت مسئولیتم هم مواظب جان آدم ها بودم و هم باید مواظب کیهان بودم که یک وقت چیزی اشتباهی ننویسد، چیزی را جایی بخواند و بیاید اشتباهی آن را بنویسد.

انتهای خبر