ابلاغ بخشنامه توقف واردات کالای مصرفی از آمریکا از سوی وزیر صنعت

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران گفت: بنابر صلاحدید مسئولان کشور و بخشنامه‌ای که وزیر صنعت این هفته ابلاغ کرده است، کالاهای مصرفی که نماد آمریکایی دارد، برای ورود به کشور و توزیع با محدودیت روبه‌روست. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از تسنیم، یدالله صادقی افزود: هیچ‌گونه پروانه کسب و فعالیت در کشور […]

image_pdfimage_print
رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران گفت: بنابر صلاحدید مسئولان کشور و بخشنامه‌ای که وزیر صنعت این هفته ابلاغ کرده است، کالاهای مصرفی که نماد آمریکایی دارد، برای ورود به کشور و توزیع با محدودیت روبه‌روست.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از تسنیم، یدالله صادقی افزود: هیچ‌گونه پروانه کسب و فعالیت در کشور برای برندهای آمریکایی صادر نمی‌شود و اگر در گذشته بوده است از این به بعد انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: برند KFC که در گذشته پروانه کسب گرفته، به‌دلیل تخلف‌هایی که داشته، پلمپ شده و این شرکت پروانه کسب خود را از کشور همسایه دریافت کرده است و هیچ ارتباطی با برند آمریکایی آن ندارد.

صادقی درباره قراردادهای بسته شده با دو شرکت آمریکایی برای واردات سیگار و نوشابه‌های آمریکایی گفت: این قرارداد در  بخش خصوصی بسته شده و دولت هیچ‌گونه قراردادی منعقد نکرده است.

وی ادامه داد: از مصرف کالاهای آمریکایی با نمادهای مخصوص طبق بخشنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت جلوگیری می‌شود.

انتهای خبر