تهیه کننده برنامه فیتیله بیانیه داد/ عذرخواهی کارگردان عموهای فتیله ای از ترک زبانان/ افتخار می کنم ترک زبان هستم

در پی اعتراض گسترده هموطنان آذربایجان و ترک زبانان کشور نسبت به توهین وقیح پخش شده در برنامه فیتیله از شبکه دو تلویزیون ، تهیه کننده این برنامه بیانیه‌ای صادر کرد.

image_pdfimage_print
در پی اعتراض گسترده هموطنان آذربایجان و ترک زبانان کشور نسبت به توهین وقیح پخش شده در برنامه فیتیله از شبکه دو تلویزیون ، تهیه کننده این برنامه بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، متن بیانیه تهیه کننده برنامه فیتیله به شرح زیر است:

دوستان و همراهان گرامی

در تاریخ ۹۴/۰۸/۱۵ در برنامه فیتیله نمایشی پخش شد که باعث آزرده خاطر شدن عده ای از عزیزان مخاطب گردید در این باره نکات زیر را به استحضار می رساند:

۱-سابقه فعالیت گروه فیتیله گواه این ادعا است که اقوام و طوایف ایران همواره مورد احترام بوده و این گروه هیچگاه به خود اجازه نمی دهد به ایشان توهین یا جسارتی روا نماید.

۲- اصالت بازیگران اصلی این برنامه از اقوام اصیل ایران همچون آذری ، گیلک و لر بوده و هیچگاه به خواستگاهی که از آن بر آمده اند توهین نمی کنند.

۳- مفهوم نمایش مورد اشاره در زمینه آموزش استفاده مسواک بوده و مانند نمایش های دیگر ترکیبی فانتزی از گویش و لهجه های مختلف در فضای نمایش استفاده شده است و این به معنای جسارت به قوم و یا لهجه خاصی نمی باشد.

در آخر این گروه صمیمانه از سو تفاهم پیش آمده از همه ی بینندگان با ارزش برنامه فیتیله عذرخواهی کرده و بار دیگر تاکید می کند بقای برنامه فیتیله و هر برنامه تلویزیونی دیگر متکی به نگاه پر مهر بینندگان آن برنامه می باشد و رضایت قلبی ایشان آرزو همیشگی این برنامه می باشد.

                                   علیرضا آقایی

                                 تهیه کننده برنامه فیتیله

کارگردان عموهای فتیله ای:

از ترک زبانان عزیز عذرخواهی می کنیم/ افتخار می کنم ترک زبان هستم

به دنبال پخش یکی از بخش های سری جدید عموهای فتیله ای از شبکه دوم سیما که با انتقاد ترک زبانان در شبکه های اجتماعی مواجه شد، کارگردان این برنامه تلویزیونی از مردم آذربایجان و ترک زبان عذرخواهی کرد.

محمد مسلمی با تاکید بر اینکه به اشتباه مان پی برده ایم اظهار داشت: من خودم اهل اردبیل هستم و افتخار می کنم که جزو خانواده ترک زبانان با غیرت ایران عزیز هستم.

وی ادامه داد: مردم آذربایجان و ترک زبان کشورمان همواره با تعصب و غیرتی که نسبت به قوم خود داشته و دارند زبان زد عام و خاص هستند و این یک حق مسلم و طبیعی هر قومی است.

مسلمی تاکید کرد: تنها خداوند تبارک و تعالی دچار اشتباه و لغزش نمی شود و هر انسانی امکان دارد در طول عمرش اشتباه کند.

وی با اشاره به انعکاس وسیع بخشی از برنامه روز گذشته عموهای فتیله ای اذعان داشت: انتشار گسترده این موضوع در شبکه های اجتماعی مسئولیت ما را نسبت به پذیرش اشتباه و جبران آن دو چندان کرد و مکطمئن هستیم که مردم فهیم و با غیرت آذربایجان با نقد منطقی این عذرخواهی دست اندرکاران برنامه عموهای فتیله ای که ۲۴ سال میهمان خانه های ایرانیان عزیز می باشد را پذیرا خواهند بود.

انتهای خبر