رؤسای ۱۰ دانشگاه کشور انتخاب شدند +اسامی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها از انتخاب ۱۰ رئیس دانشگاه در این جلسه خبر داد. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی محمدرضا مخبر دزفولی با اعلام خبر فوق گفت: در جلسه انتخاب روسای دانشگاه که با حضور همه […]

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها از انتخاب ۱۰ رئیس دانشگاه در این جلسه خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی محمدرضا مخبر دزفولی با اعلام خبر فوق گفت: در جلسه انتخاب روسای دانشگاه که با حضور همه اعضاء برگزار شد، روسای ۱۰ مرکز و واحد دانشگاهی که از جانب وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد شده بودند، موفق به کسب رای اعتماد شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی برای ریاست دانشگاه پیام نور، محمدابراهیم اعلمی آل‌آقا برای ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، گودرز صادقی هشجین برای ریاست دانشگاه محقق اردبیلی و محمدعلی لطف‌الهی یقین برای ریاست دانشگاه مراغه موفق به کسب رای اعتماد کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: همچنین غلامحسین خواجه برای ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز، فرهاد براتی برای ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، محمدعلی رباط‌ جزی برای ریاست دانشگاه کوثر بجنورد (ویژه خواهران)، مهرداد نوابخش برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، عزیز جوانپور هروی برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی و یدالله رجایی قاضلو برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، نیز موفق به کسب رای اعتماد اعضای کمیته تعیین  روسای دانشگاه‌ها شدند.

ردیف اسم دانشگاه
۱ علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی پیام نور
۲ محمدابراهیم اعلمی آل‌آقا رازی کرمانشاه
۳ گودرز صادقی هشجین محقق اردبیلی
۴ مهرداد نوابخش آزاد اسلامی استان تهران
۵ عزیز جوانپور هروی آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی
۶ یدالله رجایی قاضلو آزاد اسلامی استان زنجان
۷ محمدعلی لطف‌الهی یقین مراغه
۸ غلامحسین خواجه شهید چمران اهواز
۹ فرهاد براتی سلمان فارسی کازرون
۱۰ محمدعلی رباط‌ جزی دانشگاه کوثر بجنورد

محمدرضا مخبر دزفولی ضمن آرزوی موفقیت برای روسای منتخب افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده واحده «تفویض صلاحیت انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به کمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی» این کمیته با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و بهداشت و روسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: طبق مصوبه شوای عالی انقلاب فرهنگی، روسای واحدهای مرکز استان دانشگاه آزاد اسلامی که ریاست دانشگاه آزاد در استان مربوطه را نیز بر عهده دارند، باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد باقیمانده از روسای دانشگاه‌ها که باید انتخاب شوند، ادامه داد: در مجموعه دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم ۵ رئیس دانشگاه باقی مانده‌اند و در دانشگاه‌های متبوع وزارت بهداشت هم بحمدلله کار تمام شده است.

مخبر دزفولی ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۱۶ واحد دانشگاه باید انتخاب شوند که امیدواریم این کار تا پایان آذرماه سال جاری انجام پذیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: اخیرا وزرای علوم و آموزش و پرورش، فرد مورد نظر خود را به ” کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها” معرفی کرده‌اند و امیدواریم تکلیف این دانشگاه مهم هم به زودی روشن شود.

انتهای خبر