پاریس دوباره میدان جنگ شد/ شنیده شدن صدای ۷ انفجار در شمال پاریس/ ۳ تن از مظنونان کشته شدند

رسانه‌ها از درگیری و تیراندازی میان پلیس فرانسه و مظنونان عملیات‌های تروریستی اخیر، در شمال این کشور خبر دادند. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از فارس، شبکه «ال‌بی‌سی» گزارش داد در جریان عملیات پلیس فرانسه در منطقه «سن دونی» واقع در شمال این کشور صدای تیراندازی شنیده شد. ۱۰:۱۵ تعداد ۱۰۰ نیروی پلیس فرانسه در […]

image_pdfimage_print
رسانه‌ها از درگیری و تیراندازی میان پلیس فرانسه و مظنونان عملیات‌های تروریستی اخیر، در شمال این کشور خبر دادند.
به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) به نقل از فارس، شبکه «ال‌بی‌سی» گزارش داد در جریان عملیات پلیس فرانسه در منطقه «سن دونی» واقع در شمال این کشور صدای تیراندازی شنیده شد.

۱۰:۱۵ تعداد ۱۰۰ نیروی پلیس فرانسه در منطقه سنت دنی مستقر شدند.

۱۰:۰۰صدای حداقل ۷ انفجار در منطقه سنت دنی در شمال پاریس هنگام عملیات پلیس به گوش رسید. ارتش به محل اعزام شد.

۰۹:۵۰ در تازه‌ترین خبرها، اسپوتنیک نوشت سه مظنون در شمال پاریس کشته شدند که یکی از آنان زنی بود که در عملیات انتحاری با کمربند انتحاری خود را کشت.

۰۹:۴۵خبرگزاری فرانسه نیز خبر داد هدف اصلی حمله پلیس به آپارتمانی در شمال فرانسه، دستگیری مغز متفکر عملیات تروریستی جمعه شب، «عبدالحمید عبود»، بوده است.

۰۹:۳۰ خبرگزاری روسی اسپووتنیک نیز ابتدا خبر داد پلیس فرانسه در این عملیات دو تن از مظنونان را کشته و دو نفر دیگر از مظنونان نیز در محاصره پلیس هستند. این در حالیست که خبرگزاری فرانسه از کشته شدن یک مظنون به دست پلیس خبر داده بود.

۰۹:۱۵ «الحدث» خبر داد هدف از این عملیات بازداشت «صلاح عبدالسلام» متهم اصلی عملیات‌های تروریستی در پاریس بوده و ممکن است وی بازداشت شده باشد.

۰۹:۰۰ یکی از منابع پلیس فرانسه به رویترز گفت تیراندازی‌های سنت دنی با عملیات دستگیری مظنونان در ارتباط است. همچنین در پی این حادثه نیروهای ویژه بیشتری به منطقه سنت دنی اعزامی شد.

۰۸:۲۵ «اف بی آی« گفته است دلایلی مبنی برای تهدیدات جدی علیه دو هواپیمای فرانسوی در مسیر آمریکا به فرانسه وجود ندارد.

۰۸:۳۰ پلیس فرانسه از دستگیری سه نفر خبر داد که ممکن است صلاح عبدالسلام یکی از آن سه تن باشد.  همچنین تا کنون دو افسر پلیس فرانسه نیز زخمی شدند.

۰۸:۲۰ پلیس فرانسه از ساکنان منطقه یاد شده درخواست کرده از منازل خود خارج نشوند و در خانه ها باقی بمانند. با ادامه عملیات ضدتروریستی  پلیس فرانسه، ساکنان منطقه سنت دنی به پناه‌گاههای موقت منتقل شدند. همچنین از کارمندان این منطقه خواسته شده است امروز به محل کار خود نروند.

۰۸:۱۰ از سوی دیگر «رویترز» گزارش داد دو هواپیمای فرانسوی سه‌شنبه شب (دیشب) پس از بلند شدن از فرودگاهی در آمریکا تغییر مسیر دادند و علت آن تهدیداتی مبنی بر وجود بمب در این دو هواپیما بوده است. پرواز ۶۵ ایرفرانس از لس‌آنجلس آمریکا راهی پاریس بود که مجبور به فرود در «سالت‌لیک‌سیتی» شده است.

۰۸:۰۵ بالگردهای فرانسوی نیز در این علمیات شرکت داشتند. پلیس برای حمله به آپارتمانی که محل تجمع تروریست‌هاست، آماده می‌شود. «عبدالحمید اباعود» یکی از متهمان اصلی حملات پاریس احتمال در آپارتمان مورد نظر، مخفی شده است.

۰۸:۰۰ بر اساس این گزارش، شاهدان عینی در نزدیکی منطقه یاد شده از شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند. رسانه‌ها از تیراندازی و عملیات یک ساعته پلیس در منطقه سن دونی و توقف حرکت مترو خبر دادند.

جمعه شب هفته گذشته شماری از اعضای داعش اقدام به حملات تروریستی همزمان در چند منطقه فرانسه کردند که در آن حدود ۱۳۰ تن کشته و نزدیک به ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

انتهای خبر