ترکیه جنگده روسی را سرنگون کرد

خبرگرازی های بین المللی اعلام کردند ترکیه ساعاتی قبل یک فروند جنگده را که حالا مشخص شده متعلق به روسیه بوده را سرنگون کرده است . به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) ، به نقل از رسانه های خبری وزارت دفاع روسیه تایید کرده جنگده ساقط شده از نوع  سوخو ۲۴ و متعلق به این کشور […]

image_pdfimage_print

خبرگرازی های بین المللی اعلام کردند ترکیه ساعاتی قبل یک فروند جنگده را که حالا مشخص شده متعلق به روسیه بوده را سرنگون کرده است .

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) ، به نقل از رسانه های خبری وزارت دفاع روسیه تایید کرده جنگده ساقط شده از نوع  سوخو ۲۴ و متعلق به این کشور بوده است .

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است : تصاویر ماهواره ای تایید می کند که این جنگده  وارد حریم هوایی ترکیه نشده است و از رمین موردهدف قرار گرفته است.

براساس آخرین گزارش ها، جنگنده روسی با آتشباری پدافند هوایی نظامیان ترکیه ساقط شده است و دو خلبان آن توانستند با استفاده از صندلی و چتر نجات، سالم بمانند که یکی از آنان توسط شبه نظامیان ترکمن بازداشت شده است. هنوز اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نشده است.

روسیه از ۵۷ روز پیش با درخواست سوریه عملیات بمباران مواضع تروریست ها در سوریه را اجرا می کند که تاکنون شش هزار هدف را نابود کرده است.

نهاد ریاست جمهوری ترکیه نیزاعلام کرد جنگنده ای که  ساعاتی پیش در منطقه لاذقیه واقع در مرز ترکیه با سوریه توسط جنگنده های اف ۱۶ این کشور ساقط شده است .

این حادثه درحالی روی داده که قرار است لاوروف وزیر خارجه روسیه فردا به ترکیه سفر کند.

ترکیه با عنوان اینکه حریم هوایی این کشور نقض شده است، جنگنده روسیه را ساقط کرده است.

انتهای خبر