چندین کشته و زخمی در یورش پلیس آذربایجان به مسجد شیعیان در نارداران

درگیری پلیس جمهوری اذربایجان با مردم «نارداران» از توابع باکو، ۶ کشته و چند زخمی برجای گذاشت. به گزارش اعتدال پرس، آران  به نقل از رسانه های آذری نوشت: گارد ویژه پلیس آذربایجان ظهر امروز پنج‌شنبه پنجم آذرماه به حسینیه شیعیان شهرک نارداران در نزدیکی حرم بی‌بی رحیمه(س) یورش برده و اقدام به تیراندازی کرد.  در […]

image_pdfimage_print

درگیری پلیس جمهوری اذربایجان با مردم «نارداران» از توابع باکو، ۶ کشته و چند زخمی برجای گذاشت.

کشته و زخمی شدن بیش از هشت نفر در درگیری پلیس با مردم در جمهوری آذربایجان به گزارش اعتدال پرس، آران  به نقل از رسانه های آذری نوشت: گارد ویژه پلیس آذربایجان ظهر امروز پنج‌شنبه پنجم آذرماه به حسینیه شیعیان شهرک نارداران در نزدیکی حرم بی‌بی رحیمه(س) یورش برده و اقدام به تیراندازی کرد.

 در این حمله مسلحانه که به هنگام اقامه نماز ظهر و عصر صورت گرفت، ۴ تن از شیعیان از جمله «عباس حسین» به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر به شدت زخمی شدند. گفته می شود، پلیس حاج طالع باقرزاده روحانی سرشناس و همچنین دست‌کم ۱۴نفر از شیعیان را دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل کردند. مجروحان این درگیری به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل شده ا ند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.

شاهدان عینی اظهار داشته اند: نیروهای گارد ویژه ابتدا با باتوم وارد مسجد شدند و سپس اقدام به تیراندازی کردند. آنان همچنین قصد داشتد حاجی طالع باقر اُف را نیز دستگیر کنند که با واکنش نمازگزار مواجه شدند. بنا به اعلام وزارت کشور جمهوری آذربایجان در این حمله مسلحانه، ۲ تن از عناصر گارد ویژه پلیس کشته شدند.

همچنین عناصر پلیس آذربایجان با یورش به منزل حجت‌الاسلام والمسلمین «ذوالفقار میکائیل‌زاده» از دیگر شخصیت‌های مطرح شیعه این کشور، واقع در خردلان باکو، وی را به دلایل نامعلوم مورد ضرب و شتم قرار داده و دستگیر کردند. این درحالی است که حجت‌الاسلام میکائیل‌زاده به هیچ عنوان در درگیری حسینیه شیعیان “نارداران” حضور نداشته است.

وزارت کشور جمهوری آذربایجان نیز طی بیانیه ای اعلام داشته که گروه مسلمان بیرلیکی که توسط طالع باقر زاده، ذوالفقار میکاییل زاده، اِلمان آقایف و ابوالفضل بنیاداف تشکیل شده ، گروه مسلح  تروریستی است که قصد اقدامات خرابکارانه ای داشته است. گفتنی است در هفته های اخیر فشار حاکمیت و رسانه های وابسته به دولت آذربایجان بر دین داران و روحانیون آذری تشدید شده بود و پیش بینی می شد که دست به اقدامات خشن و سخت دست بزنند.

انتهای خبر