معادله چندمجهولی شهرداری تبریز در حمایت از تیم‌های ورزشی

با بازگشت ماشین‌سازی به روزهای اوج و صعود به لیگ برتر در سال آینده و اختصاص بودجه لیگ برتری برای آن عرصه برای بعضی رشته‌های کم‌طرفدار که از اقبال کمی برخودار هستند تنگ‌تر شده و از لیست حمایت شهرداری حذف شد.

با بازگشت ماشین‌سازی به روزهای اوج و صعود به لیگ برتر در سال آینده و اختصاص بودجه لیگ برتری برای آن عرصه برای بعضی رشته‌های کم‌طرفدار که از اقبال کمی برخودار هستند تنگ‌تر شده و از لیست حمایت شهرداری حذف شد.

خبرگزاری فارس: معادله چندمجهولی شهرداری تبریز در حمایت از تیم‌های ورزشی به گزارش اعتدال پرس (اعتدال آذربایجان) به نقل از فارس، در سال‌های اخیر ورزش تبریز و به طبع آن ورزش استان پیشرفت محسوسی کرده است در همین زمینه به جرات می‌توان گفت شهرداری تبریز به عنوان حامی اصلی ورزش استان در تمام زمینه‌ها چه ورزش همگانی و چه ساخت مجموعه‌های ورزشی و بالا بردن سرانه ورزشی تبریز نقش اساسی داشته است.

با توجه به نبود اسپانسرهای کافی در شهر تبریز، شهرداری آستین‌ها را بالا زده و از چندین رشته ورزشی حمایت می‌کند که هم موجب بالا رفتن رتبه استان در تمام زمینه‌ها در ورزش کشور شده و هم جوانان و نوجوانان این خطه امیدی برای ظهور استعدادهای خود در شهر و استان خود تحت پوشش شهرداری هستند.

رشته‌های پرطرفدار همیشه با حمایت شهرداری توانسته‌اند در سطح اول ورزش کشور نام تبریز را به عنوان یکی از موفق‌ترین شهرها مطرح سازند تیم‌های والیبال، بسکتبال، هندبال، دوچرخه سواری، فوتبال ساحلی، کبدی، تکواندو، هاکی، تنیس روی میز، دو ومیدانی، شیرجه، شطرنج، راگبی و کاراته در لیگ برتر شرکت کرده و در برخی رشته‌های از جمله بسکتبال، والیبال، فوتسال به صورت حرفه‌ای در لیگ برتر و لیگ یک در بخش بانوان فعالیت چشمگیری انجام می‌گیرد.

در ورزش جانبازان و معلولان هم فعالیت خوبی داشته هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان در رشته‌های بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، تنیس خاکی در لیگ برتر فعالیت دارد.

در همین زمینه و به سبب استقبال و درخواست‌های مکرر فوتبال دوستان در کنار تیم فوتبال شهرداری تبریز تیم ماشین‌سازی نیز از حمایت مستقیم شهرداری تبریز بهره‌مند شد. این تیم که از خواستگاه بسیار خوبی در بین ورزش دوستان برخوردار است پس از سال‌ها عدم موفقیت امسال توانسته است با مدیریت و حمایت شهرداری از مدعیان صعود به لیگ برتر شود.

با بازگشت ماشین‌سازی تبریز به سطح اول فوتبال، شهر تبریز دوباره شاهد ظهور قطب دیگری همچون دهه‌های پیش خواهد بود و فوتبال این شهر با قدرتمند شدن ماشین‌سازی جان دیگری خواهد گرفت زیرا که تمام شهرهای بزرگ دنیا همیشه با تیم‌های قدرتمند و دربی‌های حساس خود شناخته شده‌اند.

به نظر می‌رسد با بازگشت ماشین‌سازی به روزهای اوج و صعود به لیگ برتر در سال آینده و اختصاص بودجه لیگ برتری برای آن عرصه برای بعضی رشته‌های کم طرفدار که از اقبال کمی برخودار هستند تنگ‌تر شده و از لیست حمایت شهرداری حذف شد که این تصمیم با نظر شورای سازمان که بالاترین سطح تصمیم‌گیری در سازمان ورزش شهرداری تبریز است انجام می‌پذیرد از کاندیداهای حذف می‌شود به رشته‌هایی چون شطرنج، راگبی و… اشاره کرد که از طریق دیگر اسپانسرهای مالی حمایت شوند.

با توجه به کسرت رشته‌های تحت پوشش شهرداری تبریز باید برخی از کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی در امر حمایت از ورزش در کنار شهرداری به یاری ورزش تبریز و استان بشتابند.

 

انتهای خبر