شبستری اعلام کرد: انصراف ۱۶ کاندیدا و رد صلاحیت ۳۲ داوطلب نمایندگی مجلس در آذربایجان شرقی/ آمار رد صلاحیت ها به تفکیک حوزه های انتخابیه

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به پایان بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی، گفت: صلاحیت ۳۲ نفر از داوطلبان در هیات‌های اجرایی استان احراز نشد.

image_pdfimage_print
رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با اشاره به پایان بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی، گفت: صلاحیت ۳۲ نفر از داوطلبان در هیات‌های اجرایی استان احراز نشد.
به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، سعید شبستری افزود: مهلت ۱۰ روزه بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیات‌های اجرایی روز گذشته به پایان رسید و مراتب ردصلاحیت داوطلبانی که شرایط آنها احراز نشده است امروز به آنها ابلاغ شد.

وی از عدم احراز صلاحیت ۳۲ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در هیات‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: ۱۰ نفر از این افراد از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر ثبت‌نام کرده بودند.

شبستری اضافه کرد: همچنین در حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند ۲ نفر، مراغه و عجب‌شیر یک نفر، سراب ۳ نفر، بناب ۴ نفر، ملکان یک نفر، اهر و هریس ۲ نفر، میانه ۲ نفر، مرند و جلفا ۵ نفر و بستان‌آباد ۲ نفر مشمول عدم احراز صلاحیت شدند.

رییس ستاد انتخابات استان گفت: این افراد می‌توانند از ۱۶ تا ۱۹ دی به مدت چهار روز اعتراض خود را نسبت به عدم احراز صلاحیت، به هیات نظارت استان اعلام کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: هیات نظارت استان به مدت هفت روز فرصت دارد تا ضمن رسیدگی به شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده، در خصوص صلاحیت سایر داوطلبان نیز اظهار نظر کرده و نتیجه را به فرماندار حوزه انتخابیه مربوطه اعلام کند.

شبستری اظهار کرد: اسامی قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در روز ۲۷ بهمن به فرمانداری‌ها ابلاغ و در روز ۲۸ بهمن به صورت آگهی عمومی منتشر خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی همچنین در خصوص آمار داوطلبان نمایندگی مجلس نیز گفت: در طول مدت ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ۶۲۳ نفر در حوزه‌های انتخابیه استان ثبت‌نام کردند که در طول مدت بررسی صلاحیت داوطلبان، ۱۶ نفر از آنها اعلام انصراف کرده‌اند.

وی افزود: از حوزه انتخابیه مرند و جلفا ۸ نفر، از حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر ۵ نفر و از هر یک از حوزه‌های شبستر، بناب و ملکان یک نفر از نامزدی مجلس شورای اسلامی انصراف داده‌اند.

گزارش اعتدال پرس حاکی است، گفته می شود چند تن از نمایندگان فعلی استان و مسئولین کمیسیون اقتصادی مجلس و برخی چهره های شاخص از جمله رد صلاحیت شدگان هستند.

انتهای خبر