پیشنهاد جالب معاون استاندار خطاب به مدیر کل راه و شهرسازی استان: اختیارات حل مشکلات مسکن مهر را نداری، استعفا بده!

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تا در صورتی که اختیارات لازم برای حل مشکلات مسکن مهر داده نمی‌شود استعفا دهد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تا در صورتی که اختیارات لازم برای حل مشکلات مسکن مهر داده نمی‌شود استعفا دهد.
به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از فارس، محمدصادق پورمهدی ظهر امروز در جلسه شورای مسکن آذربایجان‌شرقی، با انتقاد شدید از تعلل در واگذاری و تحویل واحدهای مسکن مهر آماده به علت بدهی و عدم تسویه حساب اظهار داشت: در این زمینه اولویت کاری مسئولان راه و شهرسازی و شرکت‌های دیگر واگذاری در سریع‌ترین زمان ممکن است.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکن مهر تمام شده باید هرچه سریع‌تر تحویل داده شود، گفت: تاخیر انجام گرفته قابل قبول نیست و بازیچه کردن مردم بسیار بد است.

پورمهدی ادامه داد: در زمینه واگذاری واحدهای مسکن مهر تاخیر به واسطه مشکلات اداری قابل قبول نیست و باید در سریع‌ترین زمان ممکن مسکن مهر تمام شده تحویل شود و گرو نگه داشتن مسکن مهر به علت بدهکاری صحیح نیست.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مردم محرومی که با بدهکاری‌های زیاد در مسکن مهر ثبت نام کرده‌اند نباید بیش از این معطل مانده و هر چه سریع‌تر کارهای لازم را انجام دهند و با هماهنگی پیمانکاران و شرکت‌های دولتی مربوطه این واحدها تحویل شود.

پورمهدی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: برای واگذاری مسکن مهر به صورت مستمر از مردم وجوهی طلب می‌شود که این امر صحیح نیست و اگر بدهی منطقی وجود دارد بعد از تحویل واحد و اسکان مردم این بدهی‌ها اقساط بندی شوند.

وی تعلل در این زمینه را علاوه بر مسئولیت شرعی یک خلاف اداری برشمرد و ادامه داد: مسئولان، پیمانکاران و انبوه‌سازان خاطی در این زمینه مورد برخورد جدی قرار می‌گیرند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: اگر مسئولان امر نمی‌توانند واحدها را تحویل دهند ما و مردم خود می‌دانیم چطور واحدها را تحویل بگیریم ولی مایلیم این امر به صورت خوش تمام شود.

وی با بیان اینکه در زمینه مشکلات مدیریتی راه و شهرسازی استان باید تحرک بیشتری صورت گیرد، گفت: در صورتی که به مدیران استانی ما قدرت مانور برای ۵ میلیارد اعتبار داده نشود نخواهیم توانست کار زیادی بکنیم.

پورمهدی از مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی خواست تا در صورتی که اختیارات لازم برای حل مشکلات مسکن مهر داده نمی‌شود استعفا دهد و افزود: حداکثر این است که به دانشگاه برمی‌گردید از چیزی نترسید و مصوبات شورای مسکن آذربایجان‌شرقی را اجرایی کنید.

فاضلاب مسکن مهر آذربایجان‌شرقی همچنان مشکل دارد

همچین توحید اخلاقی در این جلسه بر تامین منابع لازم برای رفع مشکلات مسکن مهر تاکید کرد.

وی گفت: مشکل فاضلاب در پروژه‌های مسکن مهر وجود دارد و در این زمینه تامین اعتبارات غیرنقدی مورد انتظار بوده که با وجود هماهنگی‌ها از سوی مسئولان دولتی اقدامات لازم از سوی متولیان صورت نگرفته است.

اخلاقی ادامه داد: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر چاه‌های جذبی برای فاضلاب در نظر گرفته و مصوب شده که این چاه‌ها جوابگو نبوده و بسته‌های وارادتی نیز مقرون به صرفه نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی یادآور شد: در زمینه تکمیل سیستم فاضلاب شهر سهند نیز یارانه لازم دریافت و به حساب شرکت واریز شده اما در زمینه به کارگیری پیمانکاران غیرنقدی مشکلاتی وجود دارد که سعی می‌شود هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

اخلاقی اظهار داشت: در زمینه استفاده از منابع مالی محدودیت‌هایی از سوی مرکز در مبالغ بالای ۵ میلیارد تومان صورت می‌گیرد و باید هماهنگی با تهران صورت گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: برق‌رسانی به واحدهای مسکن مهر واقع در شهرک اندیشه تبریز نیز از طریق منابع نقدی و غیرنقدی انجام می‌شود و در این زمینه نیز واگذاری زمین برای نصب ترانس‌ها و پست برق اقدام می‌شود.

وی بر تسریع در واگذاری مسکن مهر تمام شده در شهرهای مختلف استان تاکید کرد و گفت: در این زمینه آئین نامه‌هایی وجود دارد که باید شرکت‌های مجری و پیمانکاران سرعت عمل داشته باشند.

انتهای خبر