مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد: ایجاد ١٠ دهکده ساحلی در امتداد رود ارس / چهره جلفا در حال تغییر است

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از ایجاد ١٠ دهکده ساحلی در امتداد رود ارس خبر داد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، “اکبر ترکان” در آیین افتتاح و کلنگ زنی ۴٣ پروژه سرمایه گذاری، عمرانی، زیربنایی و گردشگری در منطقه آزاد ارس اظهار کرد: خوشبختانه زیر ساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت […]

image_pdfimage_print

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از ایجاد ١٠ دهکده ساحلی در امتداد رود ارس خبر داد.

ترکان

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، “اکبر ترکان” در آیین افتتاح و کلنگ زنی ۴٣ پروژه سرمایه گذاری، عمرانی، زیربنایی و گردشگری در منطقه آزاد ارس اظهار کرد: خوشبختانه زیر ساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت هر چه بیشتر و بهتر واحدهای تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد کشور فراهم است، ولی باید تمام تلاش خودمان را در راستای تکمیل هرچه بیشتر زیرساخت‌ها انجام دهیم.

وی افزود: قبل از دعوت و جذب سرمایه گذار باید تمامی زیر ساخت‌های مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی با ابراز رضایت از اقدامات انجام شده در منطقه تجاری و صنعتی آزاد ارس تصریح کرد: خوشبختانه در سایه این فعالیت‌ها، چهره جلفا در حال تغییر است و به سمت توسعه و شکوفایی حرکت می‌کند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد در اطراف رود ارس باید ١٠ دهکده ساحلی و هر یک با معماری مشخص ایجاد شود.

به گفته ترکان، فرودگاه یکی از جدی‌ترین نیازهای منطقه آزاد ارس است و باید با ایجاد فرردگاه، شاهد پروازهای مستقیم از این منطقه باشیم.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود با تاکید بر لزوم جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار در این منطقه، عنوان کرد:  انجمن شناسایی استعدادها در تمامی زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و … در این منطقه ایجاد شود.

وی در همین راستا با بیان اینکه باید از استعدادهای کشور مراقبت و محافظت کرد ادامه داد: باید کاری کنیم که تمامی استعدادها شکوفا شوند.

انتهای خبر