⭕️ اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مشخص شدند/ بیگی حذف شد؛ حضور دو نماینده از استان در کمیسیون اقتصادی

از ۷ کمیسیون تعیین تکلیف شده تا حالا، عضویت فرهنگی و علیزاده در کمیسیون صنایع، الله قلی زاده در کمیسیون عمران و حسن نژاد و آقاپور در کمیسیون اقتصادی قطعی و تکلیف بقیه نمایندگان استان در کمیسیون های مورد تقاضا بزودی مشخص می شود.

139503171535193967877364.jpg

به گزارش اعتدال آدربایجان(اعتدال پرس)، با حذف ۶ نماینده متقاضی عضویت در یکی از مهمترین کمیسیون های تخصصی مجلس، اعضای نهایی کمیسیون اقتصادی مجلس به شرح زیر مشخص شدند.

۱٫عامر کعبی
۲٫سید سعید موسوی
۳٫سید تقی کبیری
۴٫محمود بهمنی
۵٫الیاس حضرتی
۶٫احمد امیرآبادی
۷٫محمدحسین حسین زاده بحرینی
۸٫شهاب نادری
۹٫عین الله شریف پور
۱۰٫سید کاظم دلخوش
۱۱٫محمدرضا پورابراهیمی
۱۲٫حمدالله کریمی
۱۳٫سیدناصر موسوی لارگانی
۱۴٫رحیم زارع
۱۵٫سیده فاطمه حسینی
۱۶٫علی اصغر یوسف نژاد
۱۷٫ محمدحسن_نژاد(نماینده مرند و جلفا)
۱۸٫علی اکبر کریمی
۱۹٫محمود شکری
۲۰٫قرجه طیار
۲۱٫معصومه آقاپور(نماینده شبستر)
۲۲٫سیدحسن حسینی
۲۳٫احمد انارکی

گفتنی است، دکتر حسن نژاد در کنار بهمنی و‌ پورابراهیمی یکی از کاندیداهای مطرح ریاست این کمیسیون می باشد.

خاطر نشان می شود، از بین ۷ کمیسیون تعیین تکلیف شده تا حالا، عضویت فرهنگی و علیزاده در کمیسیون صنایع و الله قلی زاده در کمیسیون عمران و حسن نژاد و آقاپور در کمیسیون اقتصادی قطعی شده و تکلیف عضویت بقیه نمایندگان استان در کمیسیون های مورد تقاضا حداکثر تا فردا مشخص خواهد شد.
جالب اینکه در چهار کمیسیون مهم امنیت ملی، برنامه و بودجه، انرژی و آموزش و تحقیقات هیچ نماینده ای از استان حضور ندارد.

در میان کمیسیونهای ۱۲ گانه تخصصی مجلس، چهار کمیسیون امنیت ملی، اقتصادی، صنایع و برنامه و بودجه جزو کمیسیون های کلیدی مجلس به شمار می روند.

اسامی اعضای ۸ کمیسیون تخصصی مجلس دهم

اعضای کمیسیونهای امنیت ملی و سیاست خارجی، صنایع و معادن، انرژی، برنامه و بودجه، عمران، آموزش و تحقیقات، اقتصادی و اصل ۹۰ که در جلسات روزهای گذشته وکلای ملت با مسعود پزشکیان و علی مطهری، نواب اول و دوم رئیس مجلس مشخص شدند به شرح زیر می باشد:

** اسامی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

جواد کریمی‌قدوسی، کاظم جلالی، مجتبی ذوالنور، سید حسین نقوی حسینی، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، مرتضی صفاری نطنزی، علاءالدین بروجردی، مسعود گودرزی، محمد ابراهیم رضایی، سید محسن علوی، هاجر چنارانی، اردشیر نوریان، سید قاسم جاسمی، هادی شوشتری، محمد جواد جمالی، محمد مهدی برومندی، شهروز برزگر، مصطفی کواکبیان، محمد آشوری، ابوالفضل حسن‌بیگی، علیرضا رحیمی.

** اعضای کمیسیون صنایع و معادن

سید مهدی تقدسی، علی اسدی کرم، عزیز اکبریان، سید مصطفی ذوالقدر، داریوش اسمعیلی، محسن کوهکن،‌ غلام محمد زارعی، حمید گرمابی، رامین نورقلی‌پور،‌محمد حسین فرهنگی، محمد عزیزی، نادر قاضی‌پور، عبدالله رضیان، رضا علیزاده، حمیدرضا فولادگر، محمدرضا منصوری، رضا انصاری، رمضانعلی سبحانی‌فر، سیده حمیده زرآبادی، سید جواد حسینی‌کیا، سعید باستانی، ملکی، احمدی.

** اعضای کمیسیون انرژی

مجید ناصری‌نژاد، علی گل‌مرادی، عبدالله سامری، علی‌عسگر ظاهری عبدوند، غلامرضا شرفی،  حبیب‌الله کشت‌زر،  جواد کاظم‌نسب، فریدون حسن‌وند، قاسم ساعدی، خالدی، کرم‌پور، عدل هاشمی، نعمتی، خدری، بهرام‌نیا، قرخانی، جلال میرزایی، امیری خامکانی، سکینه الماسی، احمد مرادی، احمد صفری، علی ادیانی، هدایت‌الله خادمی، سلام امینی.

** اعضای کمیسیون برنامه و بودجه

هادی قوامی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عزت‌الله یوسفیان‌ملا، علی قربانی، حسن سلیمانی، غلامرضا حیدری، جهانبخش محبی‌نیا، احمد خدابخشی، محسن بیگلری، شهباز حسن‌پور، محمدرضا تابش، سیدمهدی فرشادان، محمدمهدی مفتح، غلامرضا تاجگردون، منصور مرادی، محمد فیضی، محمد حسینی، نبی هزارجریبی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، علی کاظمی، مهرداد لاهوتی، عبدالرضا مصری.

** اعضای کمیسیون عمران

یوناتن بت‌کلیا، حسین نیازآذری، شهرام غراوی، محمد دامادی، صدیف بدری، سیدهادی بهادری، اقبال محمدیان، علی یارمحمدی، محمدمهدی افتخاری، سیدحسین افضلی، سید ابوالفضل موسوی، سیداحسن علوی، عبدالکریم حسین‌زاده، شادمهر کاظم‌زاده، فرج‌الله رجبی، محمدرضا رضایی‌کوچی، سید کمال‌الدین شهریاری، حسن خسته‌بند، قلی‌الله قلی‌زاده، محمدرضا ملکشاهی، حسین هاشمی تختی‌نژاد، مجید کیان‌پور.

** اعضای کمیسیون اصل ۹۰

محمدعلی پورمختار، فرهاد تجری، حسن نورورزی، داوود محمدی، حسین رضازاده، بهرام پارسا، یحیی کمالی، محمد کاظمی.

** اعضای کمیسیون آموزش

اسدالله عباسی، محمدرضا عارف، محمد قمی، محمود نگهبان سلامی، سید محمد جواد ابطحی، فاطمه سعیدی، میرحمایت میرزاده، فرهاد فلاحتی، جبار کوچکی‌نژاد، محمد باسط دُرازهی، فریده اولادقباد، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، قاسم احمدی‌لاشکی، سید جواد ساداتی‌نژاد، حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، محمود صادقی، کارن خانلری، داوود محمدی، محمدمهدی زاهدی، سید محمد باقر عبادی، محمد دوران‌وندی‌، اسفندیار اختیاری، محمدجواد فتحی.

** اعضای کمیسیون اقتصادی

سیدکاظم دلخوش،  محمدرضا پورابراهیمی، سید تقی کبیری، محمود بهمنی، سید فرید موسوی، محمد حسن‌نژاد، احمد امیرآبادی، سیده فاطمه حسینی، محمد حسین حسین‌زاده بحرینی، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، حمدالله کریمی، علی‌اکبر کریمی، عامر کعبی، محمود شکری، رحیم زارع، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، قرجه طیار، معصومه آقاپور، سیدحسن حسینی، احمد انارکی محمدی.

براساس این گزارش، انتخاب اعضای کمیسیونهای فرهنگی، شوراها و امور داخلی مجلس، قضایی و حقوقی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی به جلسات بعدی وکلای ملت با نواب اول و دوم رئیس مجلس موکول شده است.

انتهای خبر