۵ کاندیدای ریاست دیوان محاسبات کشور معرفی شدند

حسینی تصریح کرد: در حال حاضر غلامرضا مصباحی‌مقدم، الیاس نادران، عادل آذر، محمد عباسی و کوهزایی به عنوان ۵ نفر انتخاب‌شده از سوی کمیته مربوطه به صحن کمیسیون معرفی شدند، تا در جلسه عصر امروز از این آقایان یک نفر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن مجلس معرفی شود. به گزارش اعتدال آذربایجان( اعتدال پرس) […]

image_pdfimage_print
کاندیداهای دیوان محاسبات معرفی شدند / خبری از منادی نیست
حسینی تصریح کرد: در حال حاضر غلامرضا مصباحی‌مقدم، الیاس نادران، عادل آذر، محمد عباسی و کوهزایی به عنوان ۵ نفر انتخاب‌شده از سوی کمیته مربوطه به صحن کمیسیون معرفی شدند، تا در جلسه عصر امروز از این آقایان یک نفر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن مجلس معرفی شود.

به گزارش اعتدال آذربایجان( اعتدال پرس) به نقل از فارس،  محمد حسینی با اشاره به دو دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: تعیین رئیس و دادستان دیوان محاسبات در دستور کار قرار دارد، تا براساس اصل ۵۵ قانون اساسی، رئیس و دادستان تعیین شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه افراد داوطلب به کمیسیون برنامه و بودجه و کمیته مربوطه برای ثبت‌نام مراجعه کرده‌اند، گفت: بالغ بر ۳۲ نفر بدین منظور ثبت نام کرده‌اند که با بررسی سابقه کاری و صلاحیت این افراد، ۵ نفر در حال حاضر به صحن کمیسیون معرفی شده‌اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در حال حاضر غلامرضا مصباحی‌مقدم، الیاس نادران، عادل آذر، محمد عباسی و کوهزایی به عنوان ۵ نفر انتخاب‌شده از سوی کمیته مربوطه به صحن کمیسیون معرفی شدند، تا در جلسه عصر امروز از این آقایان یک نفر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن مجلس معرفی شود.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد به اضافه یک باید به فرد معرفی شده رای دهند، تا به عنوان رئیس دیوان محاسبات شروع به کار کند.

حسینی در مورد انتخاب دادستان دیوان محاسبات نیز گفت: در این راستا ۹ نفر ثبت‌نام کردند و ۳ نفر را کمیته مربوطه به صحن کمیسیون برنامه و بودجه معرفی کرده است که فرایند آن انجام خواهد شد.

این گزارش می افزاید  پیش از تسنیم و تابناک  از علیرضا منادی نماینده سابق تبریز در مجلس هشتم و نهم به عنوان یکی از گزینه های مطرح برای ریاست دیوان محاسبات نام برده بوند که با اعلام اسامی از سوی حسینی ، نام  منادی در بین گزینه های تایید صلاحیت شده  و نهایی دیده نمی شود.

انتهای خبر