روحانی در جمع مردم کرمانشاه: پرداخت‌های غیر متعارف در دولت‌های قبل هم بوده/ دولت پول مردم را از حلقوم دزدان بیرون می‌کشد

رئیس جمهور گفت: با صراحت اعلام می‌کنم که در سالهای گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور انجام شده و تنها به قوه مجریه اختصاص ندارد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در اجتماع بزرگ مردم استان کرمانشاه با اشاره به اینکه […]

رئیس جمهور گفت: با صراحت اعلام می‌کنم که در سالهای گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور انجام شده و تنها به قوه مجریه اختصاص ندارد.
مشکل

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در اجتماع بزرگ مردم استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تنها هنر عده ای اقلیت اما پر صدا، دمیدن روح یاس در جامعه و سیاه‌نمایی است، گفت: این عده اگر چه بسیار اقلیت هستند، اما صدایشان بلند است و اقدامات بزرگی را که ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه و پیشرفت انجام داده اند، نمی بینند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ملت ایران یک روز دست متجاوز را از این سرزمین قطع کرد و امروز هم با برجام دست متجاوزان صهیونیسم، ابرقدرت ها و آمریکا را قطع کرده است.

عده ای از قطع دست متجاوزان به اموال مردم و سوء استفاده کنندگان از تحریم نگرانند

روحانی با بیان اینکه عده ای از قطع دست متجاوزان به اموال مردم و سوء استفاده کنندگان از تحریم نگرانند، گفت: نباید کسی از قطع شدن دست متجاوزان و تثبیت حق ملت ایران ناراحت باشد. اگر در دورانی به سال ها و دهه ها قبل برگشته بودیم به نحوی که جابه جایی پول را از طریق صرافی ها انجام می دادیم اما اکنون از روش های مدرن استفاده می کنیم و مشکلات را حل و فصل کرده ایم. مگر کسی پیدا می شود که از این شرایط ناراحت باشد؟

رئیس جمهور افزود: اینکه کسی در پس تحریم به دنبال غارت اموال ملت بوده و ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار مردم را به غارت ببرد البته که از شرایط جدید ناراحت است.

مردم منتظر بازگشت اموال غارت شده به بهانه تحریم هستند

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم منتظر بازگشت اموال غارت شده به بهانه تحریم هستند، تصریح کرد: از قوه قضائیه می خواهم در برابر متجاوزان به اموال مردم یک لحظه درنگ نکند چرا که مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال ملت به خزانه عمومی هستند.

رئیس جمهور تأکید کرد: مگر مردم فراموش می کنند که کسانی به بهانه تحریم، اموال آنها را به روش های مختلف به غارت ببرند.

روحانی در ادامه سخنان خود به موضوع پرداخت های غیرمتعارف اشاره کرد و گفت: اولاً با کمال صراحت به ملت ایران اعلام می کنم که متأسفانه در سال های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه های کشور، در این زمینه انجام شده است و این تخلفات تنها به قوه مجریه اختصاص ندارد، بلکه مربوط به همه دستگاه ها و نهادهای عمومی است که در روزهای آینده در مصاحبه مفصلی، ابعاد مختلف آن را برای مردم بیان خواهم کرد.

نهادهای نظارتی در بحث فیش های حقوقی به وظایف خود دقیق و بهنگام عمل نکردند

رئیس جمهور با تأکید بر لزوم مقابله با این مشکل و اهتمام دولت یازدهم برای حل و فصل آن، اظهار داشت: اگر چه دستگاه های نظارتی فراوانی در کشور وجود دارد، اما در این راستا به همه وظایف خود دقیق و بهنگام عمل نکردند و لازم است از این به بعد با دقت بیشتری در این زمینه عمل کنند.

روحانی اضافه کرد: متأسفانه در قوانین و مقررات گریزگاه های قانونی و نقاط مبهم و شکاف هایی در زمینه حقوق ها وجود دارد که باید آنها را اصلاح کنیم، تا زمینه سوء استفاده از آن از بین برود و دولت اقدامات فوری را در این راستا انجام داده که به اطلاع مردم خواهد رسید به گونه ای که مسیر تخلفات موجود با مقررات لازم مسدود شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: راه حل برطرف کردن این مشکل آن است که همه دست به دست هم دهند و بدانیم که چنین مشکلی با شعار درست نمی شود، بلکه باید برنامه ریزی لازم در این مسیر انجام گیرد.

روحانی گفت: دولت لوایح لازم را در این راستا به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد داد و راه حل اصلی رفع این مشکلات شفافیت، اجرای دقیق قانون و اقدام جمعی است و بی تردید دولت با حمایت اکثریت مردم و رهبری معظم انقلاب این مشکل را حل و فصل خواهد کرد.

نباید تخلف چند نفر را به عموم مدیران نسبت داد

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه نباید تخلف چند صد نفر را به جمعیت بزرگ مدیران فعال، پاک و خدوم در کشور تعمیم داد، اظهار داشت: مردم بدانند که این تخلفات از آن مدیران انگشت شماری بوده است و اکثریت قاطع مدیران پاک و زحمتکش هستند.

روحانی با اشاره به اینکه با بزرگ کردن تخلف عده ای اندک و انتشار چند فیش حقوقی، مردم دزدی های میلیاردی در گذشته را فراموش نمی کنند، تصریح کرد: البته اگر تخلفی در گوشه ای انجام شده این بدین معنا نیست که مردم دزدی های قبلی را فراموش خواهند کرد، اگر کسی مدام قصد دارد مسأله فیش های حقوقی را بررسی کند، تا به واسطه آن دزدی های گذشته فراموش گردد، همه بدانند که مردم آن دزدی ها را فراموش نکرده و از دادگاه های قضایی می خواهند که عوامل آن دزدی ها را به سزای اعمالشان برسانند.

رئیس جمهور تأکید کرد: مردم، اهمال، قصور و یا تقصیری که چند سال قبل انجام شده و به خاطر آن آمریکا ۲ میلیارد دلار از پول ملت را برداشته و نیز تخلف ۳ هزار میلیاردی و ۱۲ هزار میلیاردی را فراموش نخواهند کرد.

روحانی خطاب به مردم بزرگ ایران، تصریح کرد: دولت به مردم قول می دهد که موضوع حقوق های غیرمتعارف را حل و فصل کرده و آن را به مردم گزارش دهد و در عین حال تخلفات گذشته و مبارزه با فساد را به عنوان یک اصل اساسی و با جدیت دنبال کند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ملت بزرگ ایران از نقاط قوت بسیار فراوانی برخوردار است، اظهار داشت: فرهنگ غنی ایرانی ـ اسلامی، مردم دین باور، وطن پرست، دارای سرمایه انسانی مستعد، منابع زیرزمینی قوی، موقعیت مهم جغرافیایی و نظام مردم سالاری با هویت اسلامی و ایرانی از مهم ترین نقاط برجسته ملت بزرگ ایران است.

روحانی با بیان اینکه ملت ایران در کنار برخورداری از نقاط برجسته از کاستی هایی نیز رنج می برد، گفت: امروز مردم ایران با مشکلاتی در زمینه آب، محیط زیست، بیکاری، رکود، نامناسب بودن محیط کسب و کار، مشکل حمل و نقل در کنار مشکلات منطقه ای و جهانی، مواجه هستند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز ایران در کنار کشورهایی قرار دارد که هنوز فکر می کنند با کودتا می توان قدرت را جابجا کرد و در منطقه ای هستیم که افرادی فکر می کنند که با تانک و توپ و هلی کوپتر می توانند حکومت مردمی را سرنگون کنند.

دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک به مردم به سر آمده است

رئیس جمهور با بیان اینکه دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک به مردم به سر آمده است و تنها صندوق رای راه حل مشکلات منطقه است، تصریح کرد: امروز دورانی است که تنها صندوق آرا می تواند راه حل مسایل و مشکلات کشورهای منطقه از جمله در ترکیه ،سوریه، عراق، لبنان و یمن باشد.

روحانی اضافه کرد: راه حل رفع مشکلات منطقه و مردم قرار گرفتن در مسیر ایمان، مردم سالاری، احترام به مردم و دمکراسی است، همانطوری که مردم ایران در ۳۷ سال گذشته آن را نشان دادند که هر کجا می خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهانیان برسانند، پای صندوق آراء حضور می یابند.

در منطقه هم رژیم کودک کش و هم رژیم کودک صفت داریم

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز با مشکل تروریسم، اشغالگری و صهیونیسم در منطقه مواجه هستیم، اظهار داشت: متأسفانه امروز در منطقه هم رژیم کودک کش و هم رژیم کودک صفت وجود دارند، رژیم های کودک صفتی هستند که به دنبال لاشه های متعفن تروریسم هستند و هنوز سران کودک صفتی وجود دارند که با هواپیما مردم بی گناه یمن را به خاک و خون می کشند.

ملت ایران با اتحاد حول محور ولایت فقیه و در صف مقدم مبارزه با آدمکشان و تروریستها در کل منطقه است

روحانی با اشاره به اینکه ملت ایران با اتحاد حول محور ولایت فقیه و در صف مقدم مبارزه با آدمکشان و تروریست ها در کل منطقه است، تصریح کرد: مشکلات منطقه با وحدت و اتحاد زیر پرچم اسلام حل شدنی است.

رئیس جمهور در ادامه به اقدامات دولت برای رونق و آبادانی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: استان کرمانشاه از ظرفیت های زیادی در زمینه گردشگری و کشاورزی برخوردار است و بیش از ۴۰۰ میلیمتر باران دارد و لازم است آب های این سرزمین مهار گردد و این نکته مهمی است که دولت یازدهم نسبت به تمام دولت های گذشته برای مهار آب های منطقه غرب کشور و آبیاری مدرن و رونق کشاورزی بالاترین سرمایه گذاری را در این منطقه از جمله کرمانشاه انجام داده است که در سال های آینده شاهد تحول بزرگی در زمینه آب و کشاورزی استان خواهیم بود.

۲۸۰۰ میلیارد تومان برای آب استان اختصاص داده شده است

روحانی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی ایران بویژه غرب کشور، اختصاص داده است که فقط برای استان کرمانشاه در سال ۹۳ بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است و در سال ۹۴ نیز ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای طرح کنترل آب های استان سرمایه گذاری شده و تا پایان سال جاری هم ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای طرح های آب استان کرمانشاه اختصاص خواهد یافت.

رئیس جمهور افزود: در جریان این سفر ۲۵۷ میلیارد تومان در زمینه آب استان اختصاص داده شده است و دولت به فکر آینده استان و ایجاد اشتغال برای جوانان عزیز استان است.

روحانی خاطرنشان کرد: مجموعاً با طرح ها و اعتبارات اختصاص یافته برای آب و کشاورزی استان کرمانشاه ۹۰ هزار اشتغال ایجاد خواهد شد که می تواند مشکل حاد بیکاری در استان را برطرف کند.

رئیس جمهور در ادامه به مشکل استان در زمینه محیط زیست، ریزگردها و اقدامات دولت در این حوزه اشاره کرد و گفت: یکی از تلاش های دولت یازدهم تمرکز بر موضوع محیط زیست است؛ از دریاچه ای که در حال خشک شدن بود و می توانست ۱۲ میلیون نفر را با مشکل گرد و غبار نمک مواجه کند که اقدامات فراوانی برای رفع این مشکل انجام شده است تا مشکلاتی که در زمینه ریزگردها برای برخی از استان های کشور ایجاد شده است.

روحانی اضافه کرد: قبل از دولت یازدهم روزانه فقط ۲ میلیون لیتر بنزین یورو ۴ تولید می شد و در دولت یازدهم و در سال گذشته این رقم به ۲۵ میلیون لیتر در روز رسیده است. ضمن اینکه نیروگاه های کشورمان تا سال ۹۲ ، ۴۳ درصد از سوخت مایع استفاده می کردند، اما در سال گذشته این رقم به ۱۸ درصد رسیده و در سال جاری به ۹ درصد خواهد رسید و این همه در راستای حفاظت از محیط زیست و کاستن از مشکلات مردم در این زمینه است.

برای حل مشکلات زیست محیطی و ریزگردها به اقدامات محلی و همکاری های منطقه ای نیاز داریم

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: عمدتاً کانون ریزگردها از کشورهای همسایه است که نیازمند اقدامات منطقه ای و بین المللی در این زمینه هستیم که رایزنی ها و اقدامات لازم در این راستا آغاز شده است.

روحانی پیش بینی اقدامات فوری و موقتی را در استان هایی که با مشکل ریزگردها مواجه هستند، ضروری دانست و گفت: سیستم پیش بینی آب و هوا باید قوی و به روز باشد تا مردم زودتر از شرایط آب و هوایی اطلاع یابند. ضمن اینکه باید اماکن عمومی از جمله مدارس عایق بندی شوند و در کنار آن تجهیز مراکز درمانی اورژانس، قرار گرفتن ماسک های رایگان در اختیار مردم و ارائه آموزش ها و هشدارهای لازم با مردمی که با مشکل محیط زیست و ریزگردها مواجه هستند، لازم و ضروری است.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید مشکلاتی را که مردم در زمینه محیط زیست با آن مواجه هستند حل و فصل کنیم و مردم را به شرایط مناسب زندگی بازگردانیم.

دولت تورم را تک رقمی کرد، رونق را هم با کمک مردم برخواهد گرداند

روحانی گفت: این دولت همانطوری که توانست تورم را تک رقمی کند، قادر است رونق اقتصادی را نیز به زندگی مردم برگرداند.

رئیس جمهوری گفت: با وجودی که منطقه آزاد در استان کرمانشاه جزو برنامه های قبلی دولت نبوده اما به مردم استان قول می دهم و از شورای عالی مناطق آزاد می خواهم که در این زمینه مطالعه و اقدام کند.

تا پایان دولت یازدهم راه آهن به کرمانشاه خواهد رسید

روحانی همچنین خاطرنشان کرد: تا پایان دولت یازدهم راه آهن به کرمانشاه خواهد رسید.

رئیس جمهور اظهار داشت: در جریان این سفر ۴۵ طرح و پروژه با اعتبار ۹۹۸ میلیارد تومان در سال های ۹۵ و ۹۶ اجرایی و عملیاتی خواهد شد، ضمن اینکه دولت موضوع پالایشگاه و پتروشیمی و توسعه گازرسانی به روستاها را ادامه خواهد داد.

پرچم همه اقوام، مذاهب و عشایر کرمانشاه وحدت و همدلی است

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود کرمانشاه را دروازه بزرگ غرب ایران و دیار باستانی عشق، ایمان و زادگاه مهر و مدنیت ایرانی و اسلامی توصیف کرد و گفت: کرمانشاه اقلیم فرهنگ، هنر، سرزمین پهلوانان، مردمان سخاوتمند و بلندنظر است و در این استان با هر قومیت و زبانی بیرق اتحاد و همدلی را برافراشته اند.

رئیس جمهوری نسل جوان را امیدهای فردای ایران و یاران همراه اندیشه اعتدال و تدبیر و امید دانست و از میهمان نوازی و استقبال گرم اقشار مختلف استان بویژه جوانان استان کرمانشاه قدردانی کرد.

کرمانشاه سنگر کشور در دوران دفاع مقدس بود

روحانی با بیان اینکه کرمانشاه سنگر کشور در دوران دفاع مقدس بود، خاطرنشان کرد: من در آغاز سال ۵۹، بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم و در آغاز اردیبهشت سال ۵۹ با حضور در کرمانشاه و مناطق مرزی، آرایش نظامی عراق را از نزدیک مشاهده کرده و شرایط جنگی مرزهای کشور را به تهران گزارش کردم.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر مردم ایران از جنگ ۸ ساله سخن می گویند، باید درباره کرمانشاه با توجه به ناآرامی ها و بی ثباتی هایی که وجود داشت به نوعی از تجاوز ۱۰ ساله سخن گفت، مردم این دیار ۱۰ سال در برابر تجاوزهای گروهک های داخلی و سپس در مقابل عفلقیان ایستادند و همه مرزهای این استان شاهد دلاوری و فداکاری مردم بزرگ کرمانشاه است.

ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی دلاور، پاسداران امنیت ایران اسلامی هستند

روحانی با اشاره به اینکه ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی دلاور، پاسداران امنیت ایران اسلامی هستند، تصریح کرد: مردم غیور ایران و کرمانشاه دست دشمنان را از تجاوز به خاک ایران قطع کرده و به جهانیان نشان داد که نخواهد گذاشت، ذره ای از خاک کشورمان در اختیار متجاوزان، نااهلان، عفلقیان و منافقان قرار گیرد و همچنین با ایثار و فداکاری خود به جهانیان نشان دادند که ایران همواره مقتدر و پیروز است.

انتهای خبر