گزینه نهایی کمیسیون برنامه برای تصدی ریاست دیوان محاسبات مشخص شد

عادل آذر گزینه نهایی کمیسیون برنامه مجلس برای تصدی ریاست دیوان محاسبات شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، براساس تصمیم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، مقرر شد عادل آذر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شود. در جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و […]

image_pdfimage_print
عادل آذر گزینه نهایی کمیسیون برنامه مجلس برای تصدی ریاست دیوان محاسبات شد.
عادل آذر گزینه نهایی کمیسیون برنامه برای تصدی ریاست دیوان محاسبات شد

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، براساس تصمیم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، مقرر شد عادل آذر برای ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی شود.

در جلسه امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، صلاحیت الیاس نادران، عادل آذر و منادی سفیدان از سوی کمیته بررسی‌ صلاحیتها مورد بررسی و تأیید قرار گرفت که در نهایت عادل آذر با رأی اکثریت اعضای کمیسیون برای تصدی سمت ریاست دیوان محاسبات به صحن علنی پارلمان معرفی شد.

اسامی ۸ کاندیدای ریاست دیوان محاسبات که برنامه‌هایشان را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کرده‌اند، به‌ شرح زیر است:

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربیت جام در مجلس نهم، امین‌حسین رحیمی رئیس دیوان محاسبات، اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس نهم، علی کامیار نماینده مردم ارومیه در مجالس دوم، سوم و چهارم، فداحسین مالکی دبیر پیشین ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم طبس در مجلس نهم، علیرضا منادی نماینده مردم تبریز در مجلس نهم، رجب رحمانی نماینده مردم تاکستان در مجلس نهم.

به گزارش تسنیم، طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، رئیس، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات به‌مدت چهار سال با رأی اکثریت نمایندگان انتخاب می‌شوند.

در حال حاضر، امین‌حسین رحیمی ریاست دیوان محاسبات کل کشور را به‌عهده دارد که مسئولیت مستشاری این نهاد نیز به‌عهده فیاض شجاعی قرار دارد.

امین‌‌حسین رحیمی در جلسه علنی روز چهارشنبه، ۱۳ شهریور سال ۹۲ از مجموع ۱۹۰ رأی اخذشده، با ۱۷۹ رأی، اعتماد وکلای ملت در مجلس نهم را برای تصدی سمت ریاست دیوان محاسبات کسب کرده بود.

در همین زمینه، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و برخوار و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم گفته است که رئیس، دادستان و مستشاران دیوان محاسبات در یکی از جلسات کمیسیون برنامه و بودجه، در این هفته و با رأی اکثریت اعضای کمیسیون برای معرفی به صحن علنی انتخاب می‌شوند.

انتهای خبر