تشدید ناآرامی‌ها در ایروان/ کشته‌شدن پلیس ارمنستان به ضرب گلوله گروگانگیران

در تیراندازی گروگانگیران در پایتخت ارمنستان، یک پلیس این کشور کشته شد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپوتنیک، در ادامه ناآرامی‌ها در ایروان پایتخت ارمنستان، گروگانگیران مسلح با آتش گشودن به سمت پلیس یک تن از آنان را کشت. چند روز پیش گروهی مسلح که خواستار […]

در تیراندازی گروگانگیران در پایتخت ارمنستان، یک پلیس این کشور کشته شد.
تشدید ناآرامی‌ها در ایروان/ کشته‌شدن پلیس ارمنستان به ضرب گلوله گروگانگیران به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپوتنیک، در ادامه ناآرامی‌ها در ایروان پایتخت ارمنستان، گروگانگیران مسلح با آتش گشودن به سمت پلیس یک تن از آنان را کشت.

چند روز پیش گروهی مسلح که خواستار آزادی “جیریر سفیلیان” رهبر مخالفان ارمنستان هستند با حمله به ساختمانی دولتی در شهر ایروان افراد حاضر در این ساختمان را به گروگان گرفتند.

نیروهای پلیس ارمنستان نیز از چند روز قبل اطراف ساختمان را محاصره کرده و خیابان‌های منتهی به این ساختمان را مسدود کردند.

از شب گذشته نیز با اضافه شدن عده‌ای تظاهرات کننده به محل حادثه درگیری‌ها در ایروان تشدید شد بطوریکه پلیس ارمنستان برای متفرق معترضان به زد و خورد با آنها پرداخت که در جریان این خشونت‌ها ۶۰ نفر زخمی شدند و پلیس ارمنستان نیز اعلام کرد که بیش از ۲۶ نفر در جریان درگیری‌ها و ناآرامی‌های جدید در شهر ایروان بازداشت شده‌اند.

در همین حال درگیری مسلحانه‌ای نیز بین نیروهای پلیس ارمنستان و گروهی از معترضان و مخالفان به وقوع پیوست.

اما بعد از ظهر امروز شنبه سرویس امنیت ملی ارمنستان اعلام کرد که گروگانگیران مسلح ساعتی وقت دارند  تا خود را تسلیم پلیس کرده و ساختمان تصرف شده را ترک کنند، اما به گفته پلیس ارمنستان افراد مسلح حاضر به تسلیم نشدند و با گشودن آتش به سمت پلیس، یک نیروی پلیس ارمنستان را کشتند.

سرویس امنیت ملی ارمنستان در بیانیه خود از گروه مسلحی که ساختمان دولتی ایروان را اشغال کرده بودند خواسته بود تا بدون مقاومت سلاح‌های خود را بر زمین گذاشته و تسلیم مقامات امنیتی شوند.

یک پلیس دیگر در ایروان توسط گروه مسلح کشته شد/ آغاز موج راهپیمایی‌ها از سوی مخالفان دولت طبق اخبار منتشر شده از خبرگزاری ارمنستان، آشوت آقارونیان سخنگوی سرویس مطبوعاتی پلیس این کشور طی گزارش خود از آخرین وضعیت درگیری ها در ایروان، کشته شدن یکی دیگر از نیروهای پلیس توسط گروه مسلح را اعلام کرده است.

شایان ذکر است این افسر پلیس در ۳۵۰- ۴۰۰ متری محوطه نزدیک به ساختمان پلیس در خودرو وظیفه بود که با شللیک گلوله توسط گروه مسلح کشته شده است.

همچنین طبق گزارشات رسیده، گروه مخالفان نیز با برگزاری میتینگ تظاهراتی در خیابان ها خواستار استعفای رئیس دولت ارمنستان از حکومت شده و اعضای گروه مسلح را به حل مسالمت آمیز این تنش ها دعوت کرده اند.

آژانس خبری “ریپورت”، شب گذشته در این باره خبری مبنی بر آغاز تظاهرات و تجمع مخالفان دولت در میدان ” آزادلیق” ارمنستان را منتشر کرده است.

گفتنی است، برق خیابان های اطراف این میدان به هنگام آغاز تظاهرات از سوی نیروهای امنیتی قطع گردیده است و نیز شاهدان محلی و ساکنان تا ساعت ها شنیده شدن صدای شللیک و گلوله در خیابان ها را اذعان داشته اند.

انتهای خبر