رئیس جمهوری برزیل برکنار شد

مجلس سنای برزیل روز چهارشنبه با رای عدم اعتماد به «دیلما روسف» رئیس جمهوری این کشور به ۱۴ سال سلطه حزب چپگرای کارگر بر نظام سیاسی در این کشور پایان داد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از  ایرنا، رسانه ها اعلام کردند که در نشست سنا ، ۶۱ نماینده به برکناری روسف رای […]

مجلس سنای برزیل روز چهارشنبه با رای عدم اعتماد به «دیلما روسف» رئیس جمهوری این کشور به ۱۴ سال سلطه حزب چپگرای کارگر بر نظام سیاسی در این کشور پایان داد.

نتیجه تصویری

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از  ایرنا، رسانه ها اعلام کردند که در نشست سنا ، ۶۱ نماینده به برکناری روسف رای مثبت و ۲۰ نماینده رای منفی دادند.
روسف که چند ماه است به اتهام فساد مالی از سمت خود تعلیق شده، روز دوشنبه با حضور در سنای برزیل از خود دفاع کرده و گفته بود که استیضاح او به معنای «استیضاح دموکراسی» است.
وی که از سال ۲۰۱۱ در این سمت فعالیت کرده، اقدام نمایندگان را یک «کودتا تحت پوشش قانون اساسی» دانسته است.
با رای عدم اعتماد به روسف، «میشل تمر» معاون او به عنوان رئیس جمهوری جدید سوگند یاد می کند و تا زمان برگزاری انتخابات در سال ۲۰۱۸ در این مقام باقی می ماند.
منابع نزدیک به تمر می گویند که او قصد دارد تا پس از اجرای مراسم سوگند، با سفر به کشور چین در اجلاس بین المللی گروه ۲۰ شرکت کند.

انتهای خبر