فرمانداران را دائم زیر نظر داریم/ با نزدیک شدن به انتخابات عزل و نصب‌ها را کم خواهیم کرد

معاون وزیر کشور با بیان این‌که ارتقا و بهبود وضعیت کشور نیاز به تغییر نگاه و روش مدیریتی دارد، گفت: ‌سیاست دولت این است که از افراد شایسته استفاده کند و تاکید بر شایسته‌سالاری است. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از ایسنا، محمدحسین ‌مقیمی، با بیان این‌که ارتقا و بهبود وضعیت نیاز به تغییر […]

image_pdfimage_print
معاون وزیر کشور با بیان این‌که ارتقا و بهبود وضعیت کشور نیاز به تغییر نگاه و روش مدیریتی دارد، گفت: ‌سیاست دولت این است که از افراد شایسته استفاده کند و تاکید بر شایسته‌سالاری است.
فرمانداران را دائم زیر نظر داریم/ با نزدیک شدن به انتخابات عزل و نصب‌ها را کم خواهیم کرد

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از ایسنا، محمدحسین ‌مقیمی، با بیان این‌که ارتقا و بهبود وضعیت نیاز به تغییر نگاه و روش مدیریتی دارد، اظهار کرد: ‌سیاست دولت این است که از افراد شایسته استفاده کند و تاکید بر شایسته‌سالاری است؛ به همین جهت برای افراد شایسته باید جستجو کرد و در این خصوص با صحبت با صاحب‌نظران صحبت می‌شود؛ حال اگر به این لابی‌گری بگویند که امری قابل قبول است اما لابی‌گری برای فشار آوردن برای تغییر مدیران مورد قبول ما نیست.

وی افزود:‌ در حال حاضر گروه‌های سیاسی برای فعالیت‌های سیاسی محدودیتی ندارند و جلسات آن‌ها در حال برگزاری است؛ از سوی دیگر برنامه‌های مقدماتی جهت برگزاری انتخابات در دولت در حال انجام است و کارهای تدارکاتی انجام و آموزش‌ها نیز ارائه می‌شود.

قائم مقام وزیر کشور در خصوص تغییرات مدیریتی در آستانه انتخابات، با تاکید بر این‌که فرمانداران را دائم زیر نظر داریم، عنوان کرد: تدریجا که به انتخابات نزدیک می‌شویم عزل و نصب‌ها را کم خواهیم کرد تا به نقطه صفر برسانیم و انتصابات محدود می‌شود؛ البته این به معنای آن نیست که اگر مدیری تخلفی کند عزل نشود. در موارد استثنایی اگر تخلفی صورت بگیرد و در خدمت‌رسانی به مردم کوتاهی شود اگر لازم باشد عزلی هم صورت می‌گیرد.

مقیمی ادامه داد: ‌در تمام کشور ممکن است تغییرات ایجاد شود و در خوزستان نیز امکان ایجاد این تغییرات وجود دارد. شرط همکاری ما همراهی با دولت و شایسته‌سالاری است.

وی با اشاره به توصیه رییس جمهور به استاندار خوزستان در خصوص استفاده از تمام نیروهای استان و از تمام اقوام گفت: ‌آقای رییس جمهور توصیه کرد که از تمام نیروها در استان و تمام اقوام استفاده شود و قطعا باید از همه استفاده شود و استاندار نیز به طور قطع این کار را انجام خواهد داد.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص اطلاع‌رسانی دولت افزود:‌ پیش از هفته دولت این احساس وجود داشت که تبلیغات دولت آنچنان فعال نیست اما در هفته دولت صدا و سیما و مطبوعات به خوبی توانستند دستاوردهای دولت را معرفی کنند و به نظر می‌رسد که این کمبود جبران شد.

مقیمی با بیان این‌که خوزستان برای دولت یکی از استان‌های حساس و اثرگذار است، تصریح‌کرد:‌ انتخاب استاندار خوزستان با این ویژگی‌ها انجام شده و علاوه بر توجه به سوابق آقای شریعتی، در انتخاب وی به علاقمندی وی به مسایل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و توسعه‌ای نیز توجه شده است. قطعا دکتر شریعتی اگر از نیروهای استان حداکثر استفاده شود و با نخبگان قومیت‌های مختلف استان و گروه‌های فکری مشورت و همکاری داشته باشند موفق خواهند بود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص تعییر معاون سیاسی استانداری خوزستان گفت: استانداران این اختیار را دارند که معاونان خود را انتخاب کنند.

انتهای خبر