هفدهمین شهید جبهه‌ی مقاومت اسلامی از آذربایجان‌شرقی دعوت حق را لبیک گفت

شهید ذاکر حیدری، هفدهمین فدایی اهل بیت از آذربایجان‌شرقی روز گذشته در سوریه زینبی شد و به جمع یاران شهیدش پیوست.

image_pdfimage_print
ذاکر حیدری از مدافعان جبهه مقاومت اسلامی روز گذشته به شهادت رسید و دعوت حق را لبیک گفت.
شهادت آخرین ‌خواست پدرم در دنیا بود/ خود را سرباز کوچک ولایت می دانست

به گزارش اعتدال آذربایجان (اعتدال پرس)، شهید ذاکر حیدری، هفدهمین فدایی اهل بیت از آذربایجان‌شرقی روز گذشته در سوریه زینبی شد و به جمع یاران شهیدش پیوست.

این شهید، بازنشسته سپاه بود که معاونت عملیات لشکر ۳۱ عاشورا را در کارنامه خود داشت و داوطلبانه راهی جبهه حق علیه باطل شده بود.

سردار شهید ذاکر حیدری دهم آذرماه سال ۱۳۴۳ در روستای لله لو ورزقان و در یک خانواده مذهبی ، متوسط و تلاشگر متولد شد. چند سالی از اوج دوران شیرین پیروزی انقلاب اسلامی و شکوهمند کشورمان نگذشته بود که مقارن با سال سوم نظریِ دوران تحصیلی وی ، جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان شروع شد . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم در کنار سایر بزرگان در فعالیت‌های اجتماعی و عمومی که موردنیاز بود، شرکت می‌کرد . در سال ۱۳۵۸ که حضرت امام (ره) دستور تشکیل بسیج را دادند ایشان نیز برحسب وظیفه و با توجه به نیاز تشکیل این سازمان ارزشمند در سال ۱۳۶۰ به عضویت بسیج درآمد و در کنار سایر بزرگان به ایفای وظیفه محوله پرداخت تا اینکه در سال ۱۳۶۱ به استخدام رسمی سپاه درآمد.
وی بعد ها فرمانده عملیات توپخانه لشکر عاشورا شد . این شهید بزرگوار از همرزمان سرلشکر شهید احمد کاظمی  که فرمانده وقت قرارگاه حمزه سیدالشهدا بود که به عنوان افسر تخصصی قرارگاه و همچنین مسئول عملیات گروه ۶۰ رسالت تا سال ۱۳۷۵ خدمت می کرد.
آخرین مسئولیت وی مسئول عملیات سپاه عاشورا بود که پس از بازنشستگی به عنوان مستشار نظامی برای کمک به جبهه مقاومت عازم سوریه شد و روز گذشته در سوریه به خیل شهدا پیوست.

تاکنون خیلی از مدافعان حریم اسلام در راه مبارزه با صهیونیست‌ها و جلوگیری از تحقق نقشه‌های شوم دشمنان در سوریه حاضر شده‌اند تا از وقوع ناامنی در ایران جلوگیری کنند و صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر امنیت کشورمان را برقرار نمایند.

پیش از این شهیدان عبدالصمد امام پناه (۲۶ فروردین ۷۵) از تبریز، علی کنعانی (۱۳ اردیبهشت ۹۲) از مراغه،شهید محمود رضا بیضایی (۲۹ دی ۹۲) از تبریز، شهید محرم علیپور (۷ اردیبهشت ۹۳) و شهید عباس عبدالهی (۲۳ بهمن ۹۳) از مرند و شهید حامد جوانی ( ۵ تیر ۹۴ ) از تبریز، امین کریمی (۳۰ مهر ۹۴) از مراغه، مهدی علیدوست کلوانق (۲۸ مهر ۹۴) از بستان آباد، حجت اصغری (۱ آبان ۹۴) از شربیان، روح الله طالبی (۴ دی ۹۴) از مرند، وحید نومی گلزار (۲ آبان ۹۴) از تبریز، احمد عطایی فرکوش (۲۱ آبان ۹۴) از سراب، محمدرضا فخیمی (۲۸ آذر ۹۴) از تبریز، اسماعیل کریمی(۲۳ دی ۹۴) از هشترود، صادق عدالت اکبری ( ۴ اردیبهشت ۹۵) از تبریز و سید رضا مراثی از ملکان ( ۲۴ تیر ۹۵) به مقام شامخ شهادت در راه آرمان‌های اسلام نائل گردیده‌اند.

انتهای خبر